şükela:  tümü | bugün
  • bir önceki belediye başkanı(şimdinin milletvekili) tahir akyürek göreve gelmeden önce 0(yazıyla sıfır) lira borçla türkiyenin borcu olmayan tek büyükşehir belediyesi iken. 10 yıllık tahir akyürek başkanlığı sonrasında 500 milyon dolar borçla dünyanın en borçlu 4. belediyesi olmayı başarmış. sadece 2017 yılında konyalının güç bela ödediği fahiş çevre temizlik vergilerinden bankalara ödenen faiz 120 milyon lira. yine 2018 yılında bankalara ödenen faiz yıl daha bitmeden 200 milyon lirayı geçtiği söyleniyor. tahir akyürek denen hiç hırsız olmayan ve aşırı dürüst arkadaş ankarada konya milletvekili olarak 1 milyon liralık audi a8 le dolaşıyor. yazıklar olsun hem bu konyanın seçmenine. hem ak parti ve belediye yalakası gazeteci ve televizyoncusuna.

" ~nasılsanız öyle yönetilirsiniz. "hz. muhammed s.a.v. "
  • konya büyükşehir’in borcunu soranlara - dinçer suroğlu
    https://www.pusulahaber.com.tr/…oranlara-8880yy.htm
  • 500 milyon dolara yeni konya yaparsın. nereye gitti bu paralar?
  • türk yıldızları parkında çıkan yangınla ilgili aklıma gelen soruları daha da arttıran borç miktarı... iç anadolunun ahbabcilikta yancilikta peskescilikte bir daha örneğini göremeyeceğiniz kadar köylü kurnazliginin en bariz örneğidir konya...
    her yıl daha da gorgusuzlestigini düşünüyorum. gereksiz bir gösteriş ama bomboş bir şehir oldu. özellikle son 10 sene de suriyelilerin gelmesiyle iyice artarak köy kente dönüştü. 3 üniversiteye rağmen geriliyor gitgide..
  • bu borc nasil odenir bir dusunelim, üretim? yok yok ne gerek var üretim felan kim ugrasicak halk ödesin. yeni bir vergi paketi yapariz dis guclere karsi itibar paketi olsun adıda.
  • hadi galatasaray sneijderi fenerbahçe giulianoyu aldı onların bile borcu 400er milyon. senin aldığın 4 teneke park ve bahçeler. ayrıca onlar vatandaştan zorla çöp vergisi de toplamıyorlar.
  • yuh tepkisini verdiğim borçlanma.

500 milyon dolara konya'ya deniz getirilir lan.

belediye ne yapmış peki? al bunu yapmış.

(bkz: konya'da açılan piknik bahçesi)
  • sayıştayı kapatıp üzerine beton diktirecek haber.
  • konya'da yaşayan herkes için refujlerdeki temizlik elemanları artık çok normaldir. bu şehirde 7 gün 24 saat o refujler parklar bahçeler alt geçitler temizlenmez yalanir.
    bu işi yapan adamlar mutlaka maldivlerde yaşıyor olmalı.
    ek olarak, oturduğu ahir sekisi söylediği istanbul türküsü şeklinde , milyonlar doktukleri park+restoran uçak,dün yandı. milyonlar boşa gitti. saçmalık ötesi bir şeydi.
    bir bilim merkezi yapıldı, evlere şenlik. hiç ayrıntısına girmeyeceğim.
    bu şehirde korkunç bir park artışı var. son 6 ayda biraz duruldu. bu kadar parkı bahçeyi kime niye niçin yaptılar cevap yok.
    tramvay hattına yapılan saçma yatırım evlere şenlik olduğu için ona da girmiyorum.
    özetle, parayı sağa sola sıvayalim ama halkin geleceği ve refahı icin neredeyse hiçbir şey yapmayalım cümlesinin özetidir konya belediyesi.
    tek bir sözüm var, bu şehirde hala aç, isinamayan, yardıma muhtaç birileri varken, refujdeki güller budaniyorsa bu şehrin tüm yoneticilerine yazıklar olsun.