şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: nasıl yazılmamış hayret)le başlamak isterim ki gayet güzel bir şeydir bu. dışı gofret gibi çıtır çıtır, içinde de güzel bir krema var.
  • içi kinder bueno gibi akışkan, dışı çıtır çıtır gofret olan ilk tadına bakıldığında beklenmeyecek derecede güzel olduğu anlaşılan yiyecek. eğer çikolata, abur cubur tarzı şeyleri seviyorsanız yolunuz konya'dan geçtiğinde mutlaka alın derim.
  • bir on yıla kadar * mevlana şekeri'nin yerini alacağı tarafımca tahmin edilmektedir. zira bu kadar nefaset bir şekerleme türüyle benim diyen hurma şekeri, peynir şekeri falan boy ölçüşemez. ayrıca şık kutularda satıldığı için çok daha matah bir hediyeliktir.
  • enfes tada sahip, eti browni intense'i yanında çaylak bırakacak kadar cesur tattır.
  • yaptığım gözlemlerden yola çıkarak söyleyebilirim ki;
    bayram, tatil, düğün-dernek vb. sebeplerle eşe dosta götürülmesi planlanıyorsa, alınacak kutu sayısının, ikram edilecek kişi sayısına oranının 1 ya da 1'den büyük olmasına özen gösterilmelidir. misal;
    yıllar yıllar önce yurt arkadaşlarıma götürmüştüm bundan ve 3 kutu konya sarmasının 2 kişi tarafından yaklaşık 3dk. içerisinde tüketildiğine şahit olmuştum. hindistan cevizi denen o nalet şey yüzünden yiyemediğim için nasıl bir tadı var bilemiyorum ama oldukça güzel olsa gerek.
  • dünyaya açılmasını istediğim mükemmel lezzet. üretimine geçip reklamlarında biscolata erkeklerini çıkartıp sıkı bir tanıtımla köşe olmak gibi hayallerim var.
  • dinlenme tesislerinde bulabileceğiniz bir çeşit tatlıdır.
  • içinde krema olan gofret ürünü. ki tanımlarken iki adet yabancı kelime kullandığın bir ürün yöresel ürün olarak pazarlanmayı hak etmiyor bence. ticari zeka yaratıcılıktan yoksun olunca böyle bir saçmalığı her dinlenme tesisinde görebiliyorsunuz. tadı güzel yani evet de, layık olduğu isim konya sarması değil anca "bizimo", "yidimonu", "eti gofrimu" falan bunun.
  • adını aldığı konya iliyle pek alakası olmayan yiyecek.bildiğimiz marketteki abur cubur ürünleri gibidir.

(bkz: bir etli ekmek değildir)
  • kesinlikle konya'ya özgü bir şey değildir. olmamalıdır. tadı da o kadar iyi değil olmasa da olur.