şükela:  tümü | bugün
  • konya, eskişehir, akşehir, ilgın ve civarı pancar ekicileri istihsal kooperatifleri, konya sınai kalkınma a.ş. ve türkiye şeker fabrikaları a.ş.nin ortaklıkları ile 1954'de kurulmuş olan; kristal-küp şeker'in yanı sıra yakın gelecekte biyoetanol üretmeyi planlayan firma
    www.konyaseker.com.tr
  • mevlana'yı mevlana yılında sevgiyle anmaktadır. hâliyle dikkat çekmektedir.
  • reklamları çok sık gösterilmeye başlandığında, konya köylülerinin ve devletin ortak olduğu tesislerin artık büyük bir holding bünyesine katıldığını zannettiren şirket.

    ama araştırınca gerçeğin böyle olmadığını görmek gerçekten gurur verici. 1999 yılında zarar edeceği batacağı düşünülen bir şirketken, recep konuk adındaki bir yöneticinin başına geçtikten sonra, 1999 yılında 60.000 üyeye sahip olan konya şeker'in cirosunu %548, sermayesini % 7000, kârlılığını ise 18.500 kat artışla bir taraftan faiz sarmalının içerisinden çıkartması, diğer taraftan 60.000 üyenin borçlanma yükünü ortadan kaldırması takdire şayan gözüküyor. demek ki başarılı yöneticilerin önü açılabilirse bir çok şey yapılabiliyormuş. şirket ayrıca son 7 yılın vergi rekortmenleri arasında yer alıyor.

    (bkz: recep konuk)
    (bkz: torku)
    (bkz: sıvı şeker)
    (bkz: boniki)
  • yeni gösterilmeye başlayan reklamlarında konya ve mevlana'yı mükemmel bir şekilde bağlayan veya bağlattıran, son zamanlarda bu reklamlar sayesinde dikkatimi çeken şeker firması.
    (bkz: sevgi ekmek)
  • pek tanınmasa da şu an türkiye'de tanınan pek çok büyük firmadan daha fazla üretim yapan, daha büyük bir istihdam sağlayan ve ciddi bir kar elde eden şirket. fabrikasında ve diğer kollarında çalışan işçilerinin maaşı da türkiye ortalamasına göre yüksektir.
  • türkiyenin özel şeker fabrikalarından. göze hoş gelen karını ve üretime dair verilerini, kamu şeker fabrikalarının zarar ettirilmesi yoluyla elde etmektedir. yönetim kurulu başkanı olan recep konuk'un aynı zamanda şeker sektörünü denetiminde tutan ve kamu şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için varını yoğunu ortaya koyan pankobirlik'in de genel başkanı olduğunu hatırlamak gerekiyor. türk şeker sektörü, şeker kanunu, kotalar, özelleştirme sürecine dair verilere bakmadan, elde ettiği karı tek başına anlam ifade etmiyor.
  • türkiyenin en büyük ve en sistemli dünyanın ise üçüncü büyük şeker fabrikasını çumrada açan şeker fabrikasıdır.
  • şeker paketinin içinden bir kazak örülecek kadar iplik çıkan ve beni dumura uğratan firma.

    paketi halen açılmamış şekilde saklamaktayım.

    yarın öbürgün cocuklarıma "eskiden şeker alana iplik promosyonu vardı" diye göstereceğim.

    yada şirket çok iyi yerlere gelince dava açıp zengin olma yollarınıda arıyabilirim.
    şuan düşünmekteyim...
    tekliflere açığım....
  • şehre yayılan küspe kokusunun sebebidir.
  • şekeri en kaliteli markadır. diğer birçok şekeri kullanırken "şekere şeker koymayı unutmuşlar" geyiği yapardık evde. şimdi mes'uduz. diğer şekerlerden iki kaşık koyduğunuz şeye tatlandırmak için konya şekerden bir kaşık koymanız yeterli olmaktadır.