şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık bu haliyle biraz garip oldu ama sayın vali gerçekten bulunduğu ilin aksine çok anlamlı bir harekette bulunmuş.

  tören öncesi siren ve istiklal marşının çakışmaması için defalarca uyarıda bulunuyor. bir anda marş çalmaya başlıyor ve saniyeler sonra siren de çalıyor. vali "istiklal marşı'nı geçin" diye bağırıyor ve akabinde siren ve istiklal marşı aynı anda devam ediyor.
  ardından tören bitiminde vali bu sorumsuzluğa sebep olan herkesin görevden alınması talimatını veriyor.

  varlığımızı borçlu olduğumuz ulu önder'e en ufak bir saygısızlıkta bulunan herkesin akıbetinin aynı olması dileğiyle.

  https://tr.sputniknews.com/…ya-valisi-goreven-alin/

  olayın görüntüleri:
  https://youtu.be/cf6h75xl7qu
 • valinin görevden alınmasıyla sonuçlanabilecek tepkidir.
 • youtube görüntülerinde komutanın "ben değildim" çabası görülmeye değer.
 • önyargımla hareket edip, yazılanları düzgünce okumadan, tam klavyenin bana verdiği bütün güç ile valiye saydıracaktım ki olay çok başkaymış. tebrikler valim, ayrıca yılbaşı gelmeden merkeze atanacaksınız haberiniz olsun.
 • chp ilce yonetimindeki diger uyelerle birlikte torende olan babamin aktardigina gore;

  siren esnasinda bir anda istiklal marsi’nin koklenmesi uzerine sert sekilde aksulamel gosteren sadece chp parti uyesidir. saygi durusuna nasil terbiyesizlik edersiniz diye bagirmasa kuvvetle ihtimal valinin de sesi cikmayacakti.
 • aynısı dolmabhçede oldu bugün ya, 'dolmabahçe'de.

  gerizekalılar saygı duruşunun bitmesini bekleyemediler istiklal marşının çalınması için. aynı anda ikisi birbirine girdi. saygı duruşunu bile beceremeyen sığırlarla dolu ülke. sus kardeşim sessizce, ama yok kimi alkışlar, kimi fotoğraf çeker, kimi slogan atar. sessizce durmak çok mu zor?
 • bu gün anıtkabirden dolma bahçesine komple organizasyonsuzluk hakim belli ki... umarım organize değildir.

  ayrıca önce siren, sonra istiklal marşı. siz kaç yıl okulda ne gördünüz törende hatırlamıyor musunuz! bu kadar mı balık hafızalısınız.
 • adamın tepkisine gülen tek ben değilimdir umarım. resmen kutsal damacana'daki şafak sezer'in, "bağırma lan milletin içinde!" tepkisi gibi olmuş.

  onu bunu geçin de, her sene türk milleti olarak gittikçe düzen ve nizamdan daha fazla uzaklaşıyoruz. bir almanya, bir ingiltere bu kadar kavşak değil. beceremiyoruz, dinle ilgili meselelerde gösterdiğimiz hassasiyeti milli meselelerde gösteremiyoruz.
 • vali hatalı davranmıştır. önce saygı duruşu olur sonrasında istiklal marşına geçirilir. ama vali 2 dk beklemek istememiş, hemen "istiklal marşı çalınsın" diye tutturmuştur. vali de olsan paşa da olsan kendini çok önemli görmeyeceksin, kibirli davranmayacaksın. orada 20-30 dk bekleyenler varken, son anda geldiği törende 2 dk beklemek gururuna dokunmuş anlaşılan. niye acele ediyorsun, bir bekle soluklan, sırasıyla önce 1 dakikalık saygı duruşuna geç, sonra da istiklal marşımız okunsun.
 • ilginç ve abartılı bir tepki.

  önce saygı duruşu sonra istiklal marşı şeklinde gerçekleşir törenler. sirenin ortasında aşırı sinirli “istiklal marşına geçin” demesi daha tuhaf geldi.