şükela:  tümü | bugün
  • ötekilerin postasının paylaştığı habere göre henüz 40 günlük bebekken soğuktan donarak ölen yavrudur...insanın isyan edesi geliyor..

haberin devamı... https://www.facebook.com/….php?fbid=343955989079573

ayrıca evrensel gazetesi'ndeki haberin linki... http://www.evrensel.net/…-oldurdu.html#.urm5pdjdv5k
  • bakamayacağınız çocuğu niye yapıyorsunuz diye isyan ettiren durumdur. yazık değil mi bebeğe?
  • çocuğun adının ayaz olması daha bir iç burktu.

can yakan olaydır.
  • 'şu kutulardan çıkan dolarlar oyrolar cayır cayır yanaydı da bi üşüyen bebeyi ısıtsaydı' dedigim haber. amını adaletini sikeyim dünya
  • 21.yy da evinde donarak ölen bir bebek.

(bkz: büyüyen ve gelişen türkiye)

(bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)
  • istanbul metrolarında, gencecik, sapasağlam kadınlar kucaklarında bebekleriyle "alla rızası için ağbeyy" diye dilendiklerinde, içimizden "sağasağlam kadınsın, çalışsana" diyoruz ya, işte tam da sapasağlam olduğu için çalışmayı seçmiş bir annenin çaresizliğini göstermiş iç burkan olay.

babasının askerde olması mı, annesinin tek başına kağıt toplayarak yaşamaya çalışması mı yoksa minicik bebeğin soğuktan donması mıdır acınası olan, bilemedim.
  • boğazımda sert bir yumrucuk, ağlayarak, kahrolarak okuduğum haber.

bu yoksul, çaresiz insandan 150 lira kira almak nasıl bir varoluş? birkaç parça cam, kapılara pencerelere geçirilmiş birkaç metre ucuz sünger ve kötü bir soba yeterdi belki de. ayaza karşı gerilmiş naylon perdelerin altında, bu dünyayı hiç tanımayan, hiçbir şeyi anlamlandıramayan, korunmasız 40 günlük bir bebek.

"taşbaşı mahallesi elmacı sokak'ta 2 katlı kerpiç evin ikiye bölünmüş olan tek odalı bölümünde oturan ve eşi askerde olan 2 çocuk annesi maviş eşme, bugün gece saat 03.30 sıralarında bebeği ayaz'ı emzirmek için uyandı."

battaniyelere sarılmış, soğuktan zangır zangır titrerken ağlamayı dahi başaramayan zavallı çocuk! buz tutmuş ayaz bebek! ölmezden az önce, beş on dakika önce, o minicik bebeğin büyük ve sessiz yalnızlığını, o kahreden çaresizliğini hayal edin! ölüyorsun bebek! uyansana!

"maviş eşme, henüz nüfusa kayıt ettirmediği oğlunu yatağında hareketsiz halde bulunca çığlık atmaya başladı. bunun üzerine üst katta oturan eşinin akrabası 59 yaşındaki şevket gezici ve ailesi geldi. bebeğin nefes almadığı ve ölmüş olduğunu saptayan aile, sabah defin işlemleri için 2 nolu sağlık ocağı'na giderek ölüm raporu almak istedi."
  • okunduğu anda insanın boğazında bir yumru oluşmasına neden olan olay. sonuna kadar gelemedim haberin. evin camlarının olmaması, gece 3te hareketsiz olduğu farkedilen minik ayaz... şu ülkede bir yanda soğuktan ölen bebekler var diğer yanda milyon dolarları götürüp, hala doymayanlar...
  • havaalanına gidip toplu tapınma ayini yapan ak yavşaklara kalsa memlekette ne yoksul, ne gariban kaldı ama hala donarak ölen bebeler var türkiye'de. bir tane adamın peşine takılıp akılla, mantıkla, vicdanla ilişkilerini kesen ampuller varsın havaalanlarında hüloğğğğğğ diye epinsinler. elbet bir gün s.tir olup gidecekler ama bu bebelerin ahı da hiçbirinin yakasını bırakmayacak inşaallah..
  • her yerde "herkes askere gitmeli." diyen dingillerdenim. bir daha düşünmeme gerek yok. hala aynı fikirdeyim. bunun askerlikle ilgisi listenin çok altlarında yer alır. bir insan askere gitti diye ailesi kağıt toplayacak duruma geliyorsa suç askerlikte değildir.

gerekirse tek tek sebepleri buraya yazarım. şimdi yazmıyorum ne de olsa dingilim. belirteyim de "ne biliyon sen bu acıyı" denmesin bir kızım var benim de. bilemiyorum tabi ama tahmin edebiliyorum.

tanıma sıçayım başka bebekler üzülmesin, ölmesin.