şükela:  tümü | bugün
  • konya'da 2 yıl boyunca 16 yaşındaki lise öğrencisi kız kardeşine cinsel istismarda bulunan ve hamile bırakan kişidir.

hakkında 30 yıl hapis cezası verilen ağabey ifadesinde şunları söylemiş: "kız kardeşimin bana karşı koyup koymadığını hatırlamıyorum. o hamileyken ilişkiye girmedim. kimden hamile olduğunu bilmiyorum. kız kardeşim sadece benimle ilişkiye girdiğini, başka kimseyle ilişki yaşamadığını, benden hamile kaldığını ve ne olacağını sordu. ben de 'merak etme, ben hallederim bir şekilde' dedim''.

şahsın anne ve babası şikayetçi olmamışlar.

link
  • offf sabah sabah mide bulandıran bir anadolu gerçeği daha.
  • toplumun hastalıklı parçaları bunlar. tedavi sökmez.
  • ..... çocuğu. hiç kufretmem normalde ama ..... çocuğu. 31 yaşındaymış bir de. dişleriyle parçalayarak öldurseler içim acımaz. o kızın hayatını bitirdi. anne baba da şikayetçi olmamış.
    o anaya da o babaya da.
  • haberin iğrençliğinden ziyade mahkeme kararından tiksindiren durum.
    "suçun kız kardeşine yönelik birden fazla ve cebir kullanılarak işlenmesinden dolayı ceza 54 yıla kadar çıkartıldı. iyi hal indirimiyle de 45 yıla indirildi. ancak mahkeme heyeti, türk ceza kanununun 61'nci maddesinin 7'nci fıkrasında yer alan 'süreli hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı bu madde hükümlerine göre belirlenen sonuç ceza, otuz yıldan fazla olamaz' maddesi gereği cezayı 30 yıla düşürdü.

bu nasıl iyi bir haldir ki 9 sene indirim geliyor, kız kardeşine hallenen bir şerefsiz ne kadar iyi bir halde olabilir, neresinden tutsan elinde kalıyor, o anne babaya da söylenecek çok şey var ama içime atmak en iyisi. sizin adaletinizin terazisini sileyim.

edit: iyi hal indiriminin 1/6 olduğu ile ilgili çok mesaj geldi. ben yazımda adalet sistemimizi ve kanunları eleştirdim. amerikan filmlerinden hatırlarsınız, suçlu uzun süre ceza yattıktan sonra şartlı tahliye komisyonunun karşısına çıkıyor, bu komisyonda uzman psikiyatristler de var. "ben iyi bir insanım" pişmanım" demesi yetmiyor, gözlemler ve raporlar doğrultusunda karar veriliyor. bizim sistemde kravat tak, ellerini önde birleştir ve pişmanım demen yeterli. haberde bebeğin dna olarak abi olacak pislikle uyduğu yazılı, suç sabit ve tekrarlanmış, pişman olması düşünülebilir mi?
  • "sahsin anne ve babasi sikayetci olmamislar" sizin anneliginiz de babaliginiz da yerin dibine girmis. reddedeceklerine bir de ceza almamasi icin ugrasmilsar.

3 adet asagilik anadolu insanini daha gostermis olay.
  • anne ve babanın olaydan haberi yokmuşmuş.. haberi olunca da şikayet etmemişler. çünkü bu kadar sizin kızınızın değeri. kanımı dondurmuş olay, söyleyecek sözüm bile kalmadı. bebeğin ölü doğmuş olmasına ve kızcağızın bir de bu yük altında ezilmeyecek olmasına sevinebildim sadece. ama hayatı mahvoldu, daha ne olsun.
  • sonra insanlar neden katil oluyor sorunun açık cevabıdır.

dincilikte tavan yapmış şehir, konya'da hemde.
    anne babasının şikayetçi olmaması da ayrı bir mevzu.

karakterinize mi söveyim, kanınıza mı, huyunuza mı bilemedim.
  • ya bu nasıl bir olay, nasıl insanlarla aynı coğrafyada yaşıyoruz. benim algım, bilincim, zihniyetim bu haberi kaldıramıyor. ailenin şikayetçi olmaması olayına hiç girmiyorum.

ne olacak şimdi o gencecik kızın hayatı?

bunun gibi orospu çocuklarını hayat boyu tek kişilik hücrede çürümeye bırakmak gerekiyor. öldürmeyeceksin de sadece sürünmesini, kendi pisliğinde gebermesini bekleyeceksin.
  • anne babası şikayetçi olmamış diye şaşırmaya gerek yok zaten başından beri annelik ve babalık görevlerini yerine getirselerdi o yavşak bu hale gelmezdi belki de.
283 entry daha