şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • konyalı bilim adamlarının daha 40 fırın ekmek yemesi gerektiği akla getiren elim hadise.
    kim bilir ne yaptırdılar gariban robota sahneden düşüp parçalanmış.
    ulan pazarda satılan robotlarda bile sensör var, kenara geldi mi duruyorlar.

--- spoiler ---
    konuşmaların ardından konya'da bir fabrikada üretilen ve türkiye'nin ilk yerli üretim insansı robotları olan ikisi 'mini ada' biri de 'ada gh6' model 3 robot, sahneye çıkarılarak davetlilere tanıtıldı. özellikleri arasında dans etmek, sorulan sorulara cevap vermek ve sunum yapmak için bulunan robotlardan 'mini ada' modellerinden biri, kontrolden çıkarak sahneden düştü. yaklaşık 1 metreden düşen 85 bin tl değerindeki mini ada'nın başı ve önündeki dijital ekran parçalandı. mini ada, görevliler tarafından kaldırılıp salondan çıkarıldı.
    --- spoiler ---

kaynak.
  • robotlar düşe, kalka, ağlaya, güle optimum seviyeye ulaşacaklar. japonların asimo'su da düşmüştü.
    olur böyle şeyler. fazla da şeyetmemek lazım.

edit: aşağıda bir hıyarağası şimdi asimo da düşmüştü diyen bir dalyarak gelir yazmış. hazır yazılmışı var burda. hani niye bu topraklarda bi boku beceremiyoruz diyoruz ya.. ha işte bu gibi hıyarağaları yüzünden. anca oturduğunuz iki çanağın üstünden eleştirin. sen yap da elin johnisi robot görsün yeğenim. birkaç adam uğraşmış yapmış. ha olmuş mu? olmamış. daha çok uğraşsın daha iyisini yapsın. yola düşmeden ilerisi gözükmez. bak bu da mevlana'dan. ne güzel tespit değil mi?
  • (bkz: al işte kırdın)

soruları soran abla, kağıttan okuduğu soruların sırasını değiştirse, hababam’daki meşhur şaban-müfettiş sahnesi gerçek olabilirdi...

ayrıca sorular belli; cevapları dinlemek için oraya bu robotumsu yerine bi teyp getirilse aynı işlevi yapardı.
  • (bkz: akınsoft)
  • konyada ne çektiyse hayatına son vermek istemiş robottur.
  • gayet iyi bir olay, en azından bir şeyler yapmaya çalışılıyor.
    yalnız şu tekerlekleri nalburdan almışlar galiba, yavrulu ranza tekerleği gibi sanki.
  • benim evde roomba var, 4 yil (dort yil bak,4 yil) once 1.400 tl ye almistim, sensoru var, basamaklari goruyor, dusmuyor, bilemiyorum altan.