şükela:  tümü | bugün
  • bu başlık nasıl açılmamış şaşırdım dogrusu. ıkiside birbirlerine en yakın ağır içkilerdir. kardeştirler. konyak biraz daha ağır aromali, biraz daha ağır kokulu olup, ertesi gün daha çok susatır. her ikiside puro ile mükemmel bir ikili olur.

konyak kaldığım yer (bkz: hollanda) itibari ile daha asil ve daha pahalı içki imajını vermiştir hep bana. ama rusya ve ukrayna'da mesela durum tam tersi olup viski daha pahalı ve asil görünüyor, ilginç, sebebi rusların ve ukraynalı'ların kendilerinin yüksek miktarda congac üretmesi / üretebilmesi gibi görünüyor. viski' yi batılı dünya üretirtmiyor galiba, patent felan gibi bir haklarıda yok aslında, bilmiyorum sözlük, her işin sonuna doğru geldiğimde kafam hep karışıyor, entrininde sonuna doğru gelirken şunları söylemek isterim:

lan oğlum lan ikisinide asitli dandik meşrubatlarla karıştırmayın amk. hadi karıştıracaksın gidip johnie walker red label ile karıştır, chivas regal 18 ile kola karıştıran yemin ediyom neresinden baksan geri zekalı, hemde kro, hemde para onda amk, çekin dünyanın fişini amk, lanet olası "amk" amk