• süper bir tommiks karakteriydi, nur içinde yatsın. tommiks ne kadar kurala düzene bağlı, pırıl pırıl beybiface bir insansa konyakçı da bunun tam tersiydi, gerektiğinde her türlü üçkağıdı, çakallığı yapardı. ama kral bir abimizdi, temiz bir kalbi vardı. kankası doktorla beraber maceralara neşe katar, renk getirirlerdi. yoksa sırf tommiks denen hıyar olsa okunmazdı o kadar meucora.
  • daha beşikte sarhoşluğa adım atmış kovboy.
    tommiks ve konyakçı arasında geçen bir diyalog*:

- içkiye üç aylıkken başladım. babam beni bara götürüp konyak içirirdi. büyükannem buna çok sinirlenirdi.
    - kadın haklı. üç aylık bebeğe konyak içirilir mi..
    - yok. büyükannemin derdi o değildi. o benim viskiyle sarhoş olmamı isterdi.
  • bir keresinde doktorla beraber tommiksi neveda keranesine götürmeyi denemişlerdi de tommiks, "suzi duyarsa oyar beni" diyip gitmemişti...

alemci bir insandı, yeri geldi mi çalar oynardı. oysa bak tommikse, ranger marşından başka şarkı bilmez, dümdüz bir adamdır.
  • bir bantta konyakci yanlislikla konyak yerine su iciyor ve oksurmekten olmek uzereyken doktor son anda konyak iciriyor ve hayata tekrar ceviriyordu..
  • daha da tam gerçek adı artemidero braken branensfilertonhansen olan tombiks karakteri. tipi aktör gabby hayes'den esinlenmistir.

http://grapevinevideo.com/…ictures/gabby_hayes1.jpg

edit: link ölmüs. yasasin yeni link!
  • tommiks'in yardımcılarından olup ismi pek bilinmeyen ancak bir macerasında kendisine kalan bir miras vesilesiyle upuzun bir adı olduğu ortaya çıkan ve bu nedenle kankası doktor salasso tarafından alay edilen çizgi roman kahramanıdır.. az bilinen adı doppio rhum'dur..
  • "bir erkek yalnizca yagmur yagdiginda islanir" sozunun sahibidir kendisi
  • tam gerçek adı "artemidoro brakensfillerton hauser" olan çalı süpürgesi sakallı, demirel dişli, charlie brown şapkalı konyak yokedicisi..
  • en yakin dostu "doktor"la gecen bir konu$masi:
    doktor: cezar ya$asaydi benimle gurur duyardi.
    konyakci: (gozlerini falta$i kadar acarak) neee,cezar oldu mu?
    doktor: cahil, cezar yillar once oldu.
    konyakci: neee, 3 as barinin sahibi o kadar ya$li miydi?
    $eklinde surup giden, tommiks cizgi romanini okumamda en buyuk etken olan karakter.
  • tommiks'i eğiten, bugünlere getiren adamdır. bütün kızılderili dillerini bilir.
hesabın var mı? giriş yap