şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de etli ekmek, fırın kebabı, tereyağlı peynirli börek gibi konya'ya has yemekleri ziyadesiyle güzel yapan lokantalar zinciri.

bornova, buca ve gaziemir'de olmak üzere 3 şubesi vardır.
  • bostanlı şubesi için konuşuyorum diğerlerini bilmem, en sevmediğim restoran tipi... herşeyi yapan ama hiçbirinin bir özelliği olmayan, önden bir sürü şey getiren ama "aha bu süpermiş lan" dedirtmeyen ortalama bir yer.. ama ne yazık ki ortalamanın övüldüğü memleketimizde bu da aldı yürüdü bostanlı şubesi kocaman oldu... 50 metre daha yürüyüp ora lahmacun'a gitmek varken buranın tıklım tıkış olması, bu sebepten bu dükkanın yanındaki yeri de alıp kocaman olması nerden baksan... evet ortalama.
  • yakında bütün buca'ya hakim olacak restorant. evvel zamanında yanında bir siemens bayii vardı, burayı da alır bunlar diye geyik yaparken adamlar aldı büyüttü restorantı. tıklım tıklım oluyor her zaman buca'daki restorantları. servisi de hızlı ayrıca.
  • nevşehir'deki versiyonu konyalı ömer usta lezziz etli ekmek yapar. iki metreden az olanına rastlamadım sayın seyirciler
  • buca şubesinde 4 dakikada beyti sarma getirmesiyle kıllandığım ama açlığımdan ötürü bi o kadar da memnun kaldığım işletme.lezzet konusunda bucanın en iyisi diyebilirim.
  • buca'da heykel'den şirinyer'e giden yolu çakmaları tarafından istila edilmiş restoran. orjinali ahmet usta olup, has konyalı, öz konyalı gibi çakmaları hemen yanına ve karşına dizilmiş toplamda 4 tanedir.
  • çiğli kipa şubesinde lahmacununu denediğim ve oldukça beğendiğim restoran.
  • saraybosna subesinde insanligin, yemek ve restoran kalitesinden bir tik onde oldugu restoran zinciri.

ıceri girip, "bana yardim edebilir misiniz? budapeste ye donmem gerek, direkt sefer yok, zagreb cok pahali demem" uzerine, "once gel bi otur karnini doyur" diyip iskenderinden ismarladi. simdi de beni nasil budapeste ye gonderebilirizi dusunuyor sag olsun.

musteri bile degilken bayagi bir memnunum kendilerinden. ıskender de mukemmeldi ayrica, begenmeyeni allah tas eder.
  • yöresel lezzetleri tutturmada başarılı görünmüş görünüyor. etli ekmek, fırın kebap derken konya'ya gitmeden konya lezzeti tatmak mümkün.
    az önce ıslak mendillerine bakarken dikkatimi çeken bir şey oldu:
    medine'de de şubeleri varmış.
    hacı adayları varsa duyurulur :)
  • başbakanımızın alternatif çağrılma / isim öbeği.