şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "kriz mriz yok" diyen akp'ye çok pis isyan etmişler. akp'nin kalesi çöküyor mu sorunsalı. (dün meydana gelen olay)

  kamyoncunun biri "simit yemekten kabız olduk" demesi. çok yazık... (videonun sonunda)

  link: https://www.facebook.com/…2/videos/527169191135598/
 • iş çıkışı neşe kattı resmen video. daha durun çomarlar, daha kötü günleriniz başlamadı. bunlar daha da sürünsünler diye, önümüzdeki seçimler akp'ye oy vermeyi bile düşünüyorum.
 • sandıkta daha iyi kime vereceğiz ki deyip yine akp'ye oy vereceklerdir.
  (bkz: svihs)
 • videonun sonunda bir amca var, sürekli simit-tost yemekten kabız olan birinden bahsediyor. birilerinin aklının başına gelmesi için ill kabız mı olmamız lazım.

  akp gitsin, iktidar değişsin derdinde falan değilim artık da, bir partiye olan bağlılığın futbol taraftarlığının bile ötesine geçmesi çok garip geliyor.

  futbol örneğini verdim zira, takım kötü gitse de taraftarlıktan vazgeçmez insanlar. yeri gelir amatör kümede bile stadı doldurur takımını destekler.

  ama siyaset arenası dediğin böyle bir şey değil ki. hayatının her alanına müdahale edebilecek bir yapıdan bahsediyoruz. beğenmediğin noktada "gardaş hele sen biraz dinlen kenarda" niye diyemiyor insanlar.

  "oy verecek başka kimse yok ki" düşüncesi insanların beyninde neden yer edinmiş?

  svihs demek çok kolay.

  sonraki seçimde bu insanların oy tercihleri neden büyük oranda aynı kalacak? bunu çomarlıkla falan izah eden o çomarlardan daha çomardır. milyonlarca liraları saçma sapan billboard'larda bir boka yaramayan reklamlara vereceğine muhalefet partileri, bu konunun araştırılması için neden sosyologlardan oluşan bir ekip kurmaz.

  bir fon oluşturulsa, bilimsel bir çalışma yapılsa, insanların eğilimlerinin nedeni ortaya konulsa ve bu eğilimi değiştirmek ne şekilde mümkün olur diye düşünülse çok mu absürt olur?

  seçim meydanlarında mazot bidonu göstermekle, gübre fiyatları öyle böyle oldu demekle olmuyor işte. her seçimde aynı şeyi tekrar yaşamak zorunda mıyız? aynı şeyleri yeniden duymak zorunda mıyız?
 • beter olun.
 • akla tek bir soru getiriyor;
  (bkz: nereye sıçacaklar)
 • - "bak anneciğim! tayyip gelmeseydi bu türkiye 10 kilo yorganın altında uyuyordu.
  türkiye bir adam gördü, türkiye bir insan gördü, türkiye bir şerefle insan oldu ya!
  türkiye konyamız böyle miydi ya? konyamız uyuyordu 10 kilo yorganın altındaydı.
  konya şerefli bir konya oldu türkiye oldu. bu ne bu ya? "
 • akp'ye isyan göremedim. mazot, lastik, iş vs gibi şeylere isyan ediyorlar ama bu konularla ilgisi olmayan akp'ye isyan edilmemekte bence.
  oyna devam