şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sourtimes airlines iyi uçuşlar diler)
    edit: fes başıma.
  • başlıkta tümü içerikte çoğunluğu diye kıvıran bir adet yazar beyanı.
    hangi konyalı kız canını yaktı kardeş söyle çözelim.
    üçüncü girdiyi de ben yazıyorum ki daha çok insana ulaşabilelim.
  • "hayırdır konyalılar çok mu canını yaktı?", diyeceğim başlık. neyse zaten uçurmuşlar.
  • cahil bir insan beyanı. bence konya'lılar değil ama faşistin her türlüsü morondur. bir ili topyekün karalamak o ilde doğmuş herkese bir kalemde hakaret etmek en iyi ihtimalle "ergen" olma belirtisidir. bir şehri ve sakinlerini genelleyebileceğimiz noktalar olduğu düşüncesine katılıyorum. hakim bir kültür, geçmişten günümüze aktarılan bir takım özellikler olduğunu kabul ediyorum, ama nefret söylemi boyutuna getirilmesinden iğreniyorum. eminim folklorüyle, mutfağıyla, insanıyla güzel ülkemize kattığı bir çok değer vardır konya'nın da. olumsuz yönleri de vardır elbet. "x ilinin tümünün" diye başlayan iddialı ve nefret kusan cümleler kurmak yerine bu sorunları fikir bazında değerlendirip çözümünü konuşmayı daha mantıklı buluyorum.
    özellikle kadınların özgürce dolaşamadığı, bağnaz düşüncelerin hakim olduğu illerle ilgili benim de sıkıntılarım var. sık sık eleştiririm, kızarım. ama gözünüzü seveyim yapmayın böyle. konyalı moron, çorum'dan adam çıkmaz, çankırı'lılar olmaz olsun, trabzon'lular hatta karadenizliler hepten arıza, adana'lılardan uzak durun, doğuyu zaten kaldır at, kastamonu yobaz, yozgat'lılar zaten toptan ölsün, izmir antalya falan hatta ege akdeniz hep gavur. kim kalıyor geriye yahu? bu türk dediğiniz kimler çok merak ediyorum. bizi biz yapan değerleri kim taşıyor, şu övündüğümüz güzel özelliklerimizi.
    not: konya'lı değilim.
  • bir laf vardir neden söylene geldigini merak etmisimdir.

afyonun kaymagi konyagin manyagi

hayir neden yani
  • "lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye" şeklinde çok güzel bir atasözü ile karşılanacak birinin "sözde" savı. bu tip genelleme yapanların uçurulması gayet hoş, lakin o kişinin ortaya bıraktığı pisliğin(yani açtığı başlığın) olduğu gibi bırakılması ne derece doğru bir harekettir, orası büyük bir muamma.
    (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
  • konyalidan baskasina bastirmayanlar var bi onlara danis
  • konyanın türk insanına son kazığı tabii ki; aleyna tilki olduğuna göre bir durup düşünmemiz de fayda var. bir konyalı olarak bu utanç bana yeter (bkz: swh)