şükela:  tümü | bugün
107 entry daha
 • harika bir erşan kuneri bölümüydü.

  çok ince bir detay ama beğendiğim bir kısımdan bahsedeceğim. altunla tumtum sokak arasında gezerken dans filmi çekmek istemediğini halk açken böyle şeyler yapamayacaklarını konuşuyorlar. o sırada yoldan geçen bir vatandaşa aç mısın diye sorup bak halk aç diyor. konuşmanın ilerleyen kısımlarında anadolu filmini konuşmak için altun gel bir bira içelim diyor. tumtum halk açken mi abi diyor. işte bunları konuşacağız diyor altun.

  nedense bu sahne benim çok hoşuma gitti. halk açken dans filmi çekemem deyip halkçı film yapma konusunu bira içerken konuşmak istemesi ve halkın aç olmasına takılmaması.
 • mizah sübjektif bişey. birisini yaran bir tespit, başka birisinin kulağına "2x2=4" dümdüzlüğünde gelebilir.
  bu bölüm sadece tırışkadan türk solcusu ile, onun abuk halk/anadolu anlayışı ile, 70lerde ve 80lerde çektiği filmlerle dalga geçmekle kalmıyor, genel olarak elitist aydınlanmacılığı, hakkettiği yere, itin götüne sokuyor.
  bu komik midir, o şahsi bişey. özellikle de akp felaketine bakıp "bunun zıddı olsa olsa elitist aydınlanmacılıktır" diyerek 50 yıl öncesinin ezberleriyle bugün siyasi yönünü bulmaya çalışan gençlik için. ama komik olmasa bile (ki bence epey komik) çok başarılı ve ince işlediğini kabul etmek lazım. sırf bu bölüm bile erşan kuneriyi iyi bir dizi yapmaya yeter.
 • --- spoiler ---
  nazlı'nın ablaları geldikten sonra ilk defa yanına gidip onlarla konuştuğunda kemal'in yıkılışı harika.
  --- spoiler ---
 • çağlar corumlu yardırmis resmen, müthiş oynamış.
 • çağlar çorumlu diyorum. yetenek diyorum. başka bir şey demiyorum. benim bile memelerini sıkasım geldi gıyyzzz. fuck baadi bölümünde de almış götürmüş. dişlerini mi söktürdün ne yaptın abi? çene kaldırma işini sen akıl ettin değil mi? en iyi yardımcı oyuncu ödülünüz geldi bile çağlar bey. ha bire sorup durmasınlar. bu arada kadrodan kimse stres yapmasın. bütün bölümlerin efsane olması için 2-3 kere izlememiz gerekiyor. bekle çağlar abi.
 • çağlar çorumlu'nun bir çok kadından daha cilveli görünmesi.
 • zafer algöz'ü kayserili şivesiyle konuşurken duymayı ne kadar özlediğimi bana hatırlatmış bölümdür. sonsuz çay + adıyaman tütünü + sabahtan akşama kadar konuşup hiçbir sik yapmayan solcu klişesiyle dalga geçmesi olsun, anadolu hakkında hiçbir sik bilmeden anadolu'yu romantize etme saçmalığını göstermesi olsun çok tatlı bir bölüm olmuştur. çağlar çorumlu'nun zeki müren performansı kadar olmasa da nazlı performansı gayet eğlenceli ve kaliteli ayrıca.
 • oğlum hayvan gibi komik amk.
 • muhteşem bir eser. hem sola çakmış, hem kendini muhafazakar gösteren şark kurnazı anadolu insanına.
 • kesinlikle dizideki en iyi bölümdü!

  bence acele etme, ne de olsa şark hizmetindesin. yoklukta ani karar verme derim.

  - nasıl bir ailesiniz lan siz. genetiğinizi sikerim sizin. ahahahahha
54 entry daha

hesabın var mı? giriş yap