• esgudum yapan yani esguden
  • ordinasyoncuların sahip olduğu copilot
  • günümüz $irketlerinde müdürlük sıfatına layık görülmeyen bununla birlikte ofis ahalisinden de ayırt edilesi bir insan olarak görülen $ahıslara verilen rütbe.
  • kendisine yapılmasını istemediği davranışları, karşısındaki kişiye/kişilere yapan, hatta bunun için kendisinde bu yetkinin bulunduğunu düşünen insana, şirketler tarafından verilen ünvandır. mesela toplantıda herkesin telefonu sessizde iken koordinatör sessize almaz hatta çalan telefonu açar uzun uzun konuşur öyle kapatır. ama bunu yapan siz olsanız bir daha ne toplantısı şirkete sokulmazsınız.böyle de kişiyi über ego sahibi yapan bir pozisyon vay be.
  • "sen bi skim deyilsin ama olduğunu zannetmeni istiyoruz" alt metnini barındıran ünvanımsı.
  • bence trafiker demektir. ama maaşları ünvanlarının artistik duruşundan dolayı trafikerden misli fazladır.
  • bir aydır yeni bir işte çalışıyorum, bu süre boyunca kim kimdir, işi nedir, pozisyonu nedir bir şekilde çözdüm fakat ofise her gün kısa bir süre uğrayan, ne iş yaptığından bi haber olduğum bin yaşlarında biri var, kime sorsam net bir cevap alamadım. bu gün öğrendim ki koordinatörmüş.

tanım: kuvvetle muhtemel birileri işsiz kalmasın diye uydurulmuş pozisyon. mensuplarının pek bir şeye derman olduğunu görmedim henüz.
  • bir nevi şef. koordine ettikleri müdür ile çalışanlardır. bu, asıl anlamı. şirkette belli bir geçmişi olup, yükselememiş kişilere de bu ünvan verilir. giriş pozisyonunda çalışanlarla arasında bir fark olsun diye. maaşı da onlardan yüksek olur. gönlünü almak babından. müdür (hatta şirket küçükse bazen genel müdür) ve çalışanların arasında hiyerarşik açıdan pozisyon bulunmayan şirketlerde bu nedenden ötürü bir sürü koordinatör vardır.
  • hiç iş yapmaz, çok para kazanırlar.

iş yapmamalarının sebebi isteseler de yapamayacak olmalarıdır.

genelde hadsizdirler, her gelen işi ekibinin o işi talep edilen sürede gerçekleştirebilme olasılığı olup olmadığını değerlendirmeden kabul ederler, ekibine devamlı fazla mesai yaptırırlar ve ekiplerindeki düşük meblağlara çalışan insanlar bu vitaminsizlerin enselerini kalınlaştırmalarının ve koca göbeklerini daha da büyütmelerinin yegane sebebidir.

teşekkür etmeyi ve takdir etmeyi de bilmezler, sevmezler.

zaten bu insanlar sadece meslek hayatlarında değil, hayatlarının her evresinde böyleydiler. mesela karakterlerinin yapısından bahsetmek gerekirse, normal bir insanın havsalasının alamayacağı kadar kaypaklardır. sıvı gibidirler her kalıbın şeklini alırlar. hangi insanların kendilerini bir üst noktaya taşıyabileceklerini öngörür, o insanların boyunlarına dişlerini hissettirmeden geçirirler. bu da kendilerinin üst düzey yeteneklerindendir.

on koordinatörden dokuzu böyledir. o tek istisnaya yazıktır, gitsin başka iş bulsun, yetenek ve vasıfları değerlensin.
  • şube müdürlerinin kaldırılmasından sonra devlette onların yerine kendi kendine oluşan yapılanma. çalışma sorumlusu, grup sorumlusu, birim sorumlusu gibi adları var.
    cumhurbaşkanının kararnamesinde cumhurbaşkanı tarafından verilmeyen hiç bir ünvan kullanılamaz hükmü varken oluşan yapılanma. hem 657, hem kararname açıkça çiğneniyor. cumhurbaşkanı uyuyor.
hesabın var mı? giriş yap