şükela:  tümü | bugün
 • valla arkadaşlar ister inanın ister inanmayın.

  bu siğilden kurtulmanın tek yolu okutmak.

  ben iki üniversite bitirip pozitif ilimlere gönül vermiş bir adamım lakin o siğilin çaresi okutmak. defalarca şahit oldum zira.

  gidin okutun kurtulun !

  (bkz: garip ama gerçek)
 • siğilin köklerinin kalmasından dolayı tekrar çıkar hatta sağına soluna yayılır. çözümü vardır ama. hergün bikaç defa siğilin üzerine tuz sürülür. bi süre sonra siğil küçülünce siyah siyah nokta gibi şeyler görülür. onları temizlerseniz bu illetten kurtulursunuz.
 • taluyka ya katılıyorum. bende küçükken 8 tane vardı hepsi okuttuktan sonra temizlendi. tabii önce inanmak ve vucudun kendi kendini tedavi yöntemi ile açıklıyorum.
 • uygun fiyata siğil okunur.
 • (bkz: il 33)

  hadi bu kıyağımı da unutmayın köfteler sizi.
 • siğilin çaresi onun okutunca geçeceğine yürekten inanmak. ben de inanç konusunda başarısız biriyim ve abimle aynı zamanlarda ellerimizde siğil çıkmıştı. ikimizinkini de okuttular. benim siğillerim geçmedi abimin siğilleri geçti. ben yeterince inanmamıştım galiba. "yeterince" ne diye sorulabilir, bilmiyorum. siğili geçirecek kadar. sanırsam derin bir placebo etkisi var bu siğil işinde. tıpkı bu başlıktaki birçok entry sahibi gibi ben de çok gördüm okutulunca geçen siğil. ancak ateizmle uzaktan yakından alakası olmayacak insanların bile okutulunca geçmeyen siğilleri olduğunu gördüm. bu da bana olayın yalnızca placebo olduğunu kanıtlıyor.hatta yumurta kabuğuna falan buğday koydurup gömdürüyor okuyan kişi ve o çürüyünce geçecek türünden bir telkinde bulunuyor. sen de müthiş bir azimle o şeyin çürümesini bekliyorsun aklınca. bu arada bu tarz inanca yönelik durumlar modern tıpta da kullanılır. ameliyat olan kişilere mutlaka alınan, çıkarılan parça, taş mutlaka gösterilir. bu da kişinin iyileşme sürecini hızlandırır. ağrının acının o şey olduğunu düşünürsün ve artık kurtulmuşsundur.
 • siğil tamamen psikolojik bir nedenle oluştuğundan okutur ve buna inanırsanız geçer.

  ancak okutur ama inanmazsanız veya biri sizden habersiz okursa geçmez.
 • ben bir kaç yıl önce hastanede dondurttum minik siğillerimi. uzman dermatoloğun 3 dakikasını filan aldı 7-8 siğil. ücreti de ufak bir meblağ idi. sıvı nitrojen uyguluyorlar sanırım lokalize edip. 2-3 gün sonra dökülüyor siğiller. biraz leke kalabiliyor sonrasında. yüzde olursa lazerle alıyorlarmış.

  gerçi bunlar bir kaç yıl sonra yine çıkar, yine dondururuz demişti doktor. çoğu tekrar çıkmadı henüz. bir tanesi ufaktan kendini göstermeye başladı.

  siğillerin kesin tedavisi yok diye biliyorum. ama rahatsızlık veriyorsa modern tıp faydalı uygulamalarla çözüm bulabiliyor. doktora gidin.
 • normaldir.

  yalnız şuraya okutunca siğilin geçeceğine inanan iki üni. mezunu biri yazmış. başkaları da var. bir de pozitif bilim falan diyor. ironi yapmıyorsa eğer gördüğüm en acı manzara. savaşlar bile bu kadar acı manzaralar ortaya çıkarmıyor. yazık.
 • zamanında öyle bir yerimde çıktı ki o siğiller okutsan okutamazsın. kimse orayı okumak istemez çünkü. neyse yukarıda bir arkadaşımız yazmış ama bir kere daha yazalım. çaresi kesinlikle ve kesinlikle (bkz: verrutol) 2 defa yaktırmama rağmen bu ilaç sayesinde kurtuldum bu iletten.