şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nasıl yüzsüz, şefkat duygusundan uzak, cani insanlarla birlikte trafikte olduğumuza bakın. bu köpeğe bu gün bunu yapan yarın gecenin bi vakti çocuğa vurduğunda “başıma iş gelir” diye basıp gider. köpeğe vuruyor hayvan can havliyle inliyor eleman da köpekte suç varmış gibi ellerini kaldırıp önce tamponuna zarar gelmiş mi ona bakıyor.
    link: video
  • şu kısacık video ve altındaki açıklama bu milletin içinde vicdan diye bir şeyin olmadığını çok net bir şekilde gösteriyor. öncelikle köpeğe çarpan zeka özürlünün ehliyetine kesinlikle el konulmalı. böyle gerizekalı gibi sıfır refleksle araç kullanılmaz. yahu köpeğe vurup kapıyı dahi açmıyor. iş mi bu.

videonun altıntaki açıklama şu;

"bu video için sizden özür dilerim. fakat şefkat duygusunu yitirmiş insanları görmenizi istedim. olay bir pazar günü saray-istanbul arasında gerçekleşti. köpeğin muhtemelen kalçası veya arka bacağı kırıldı. yolcu aracı kontrol ettikten sonra gittiler. araç gittikten sonra çiftlik sahibi ile görüştüğümde o da yardım etmek istemedi. 'alın siz götürün sizin olsun' diyordu. ısrarlarımdan sonra beslediği köpeği veterinere götürmeyi kabul etti. sonrasını bende bilmiyorum. umarım sözünde durmuştur."

şimdi şu köpeğe vurup hiçbir şey olmamış gibi aracına binip giden haysiyetsizlere bakın. sürüyle var bunlardan. 200 liralık tampon hasarı vurduğu köpeğin canından daha değerli. ulan orospunun evladı, hadi göz göre göre vurdun hayvana. be ibine. götürsene hayvanı veterinere, bari sakat kalmasın. ya şu umursamazlık çıldırtıyor insanı. yemin ediyorum deli oluyorum.

peki beslediği hayvanı veterinere götürmek yerine yoldan geçen birine "sen götür, senin olsun" diyen çiftlik sahibine ne diyeceğiz? vallahi benim söyleyecek bir şeyim yok. bu kadar vicdansızlığı benim aklım almıyor. ortada kemikleri kırılmış inleyen bir köpek var, ve sahibi dahil kimsenin umrunda değil. vicdanınızı sikeyim sizin.

ha bi de, videoyu yayınlayan arkadaşın bi suçu yok hatta köpeğin sahibini ikna etmeye de çalışmış ancak bana kalırsa o köpeği oradan alıp götürmesi gerekiyordu. en azından ben öyle yapardım.