şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kediye sarilarak uyumak'dan cok daha farklidir bu. oyle "aman ezecem olecek simdi" takintiniz yoktur hicbir sekilde. hayvanin ustunde yuvarlanirsiniz, birseycikler yapmaz.

  bir de kopeginizi daha yeni yikamis, dis bakimini yeni yapmis iseniz, rahat rahat bunu yaparsiniz. alirsiniz yataginiza hayvancagizi (ozellikle kis gecelerinde), yatirirsiniz yaniniza... bir sure sizinlen oynamak isteyecektir (hayir, kotu manada degil, ki mesela benim kopegim kisirlastirilmadigi halde su ana kadar hicbir sekilde insanlara kotu gozle bakmadi). belki kisa bir sure yalayacaktir filan, ama sonra uyur kalir.

  bacaklari sorun yaratabilir belki buyuk kopeklerle (ki benimki oyle), ama mevsimlerden kis ise ve kaloriferlerde ufak capli bir hasar mevcut ise, tamirci ise ertesi gun gelecekse, hem hayvan hem de siz kivrilir uyursunuz.

  ancak tek bir falsosu vardir bu olayin. sabah uyandiginizda iyi bir manzaraylan karsilasmayabilirsiniz. zira sabah ereksiyonu olayi, kopeklerde de olmaktadir.

  hatta geceleyin ikiniz de yatakta abuk subuk kivrilip kivrilip durduktan sonra, sabahleyin kalktiginizda kopegin gotunu burnunuzda bulabilirsiniz. gozlerimi acip "acaba oldum mu? bu ne yaa!" dedigimi hatirlarim.
 • bir arkadaş ın yine başka bir arkadaşın* doberman cinsi dişi köpeğine içip içip "böhüea bütün kadınlar aynısınız zaten öhüee böö sedaaaa sedaaaüü seviyom laan" diyerekten yaptığı ve bizi 3 yıldır güldüren davranış biçimi..hayvan acıyıp ısırmamıştı hatta.
 • sonu uyuyamamakla biter bu aktivetinin...köpekler çok sık rüya görür, inler, teper, dahası gecenin bir vakti uyanır aşka gelir suratınızın ortasına bir dil darbesi atar...siz uyurken ıslak burnunu kulağınız içine sokup "snırf snırf" sesleri eşliğinde sizi koklar...köpeği bacak arasına alarak uyumak daha akıllıca bir çözümdür ancak köpeğiniz dana gibi ise o zaman da sabaha pergel biçiminde ayrılmış ve tutulmuş bacaklarla uyanacaksınız demektir...
 • yok, sarılmaz ki o da, bi sarıla-bilse idi... illa ki ayak ucuna tüneyecek*, hâttâ diğer ev ferdiyle* sarmaş dolaş uyku mahmurluğunda bulunacak da kıskançlık krizine sokacak*.
 • hijyen cok onemlidir diyenlerin unutmasi gereken eylem.kopeklerin buna cok kolay alışmaları ve yatagi sahiplenmelerinin yanı sıra malesef bu keyif,hijyen sorunlarini da beraberinde getirecektir.canı istedigi zaman yerde de uyuyan ve her gun sokaga cikmasi gereken bir hayvanın ne kadar temiz kalacagi şüphelidir.
 • kopekten kopege degismektedir tabii ki. birtakim kopekler (benimki gibi), evde inanilmaz itaatkar olurken, disarida hic emir memir dinlemezler. yataga ciktigi zaman "sieaa" diye bagirip kopegi yataktan indirebilme, "ckdisariea" diye bagirip disari cikmasini emredebilme gibi yeteneklere sahip olundugu zaman problem yaratmiyor.

  ancak gercekten her gece kopeginiz ile uyuyorsaniz, zaten psikolojik rahatsizliginiz var demektir. bu nedenle kopeginizin yataga alismasi, sizin psikolojik rahatsizliginizdan sonra gelir muhtemelen.
 • sevimli amerikan boxerı (pitbull kanı da var) köpeğimle 4 senedir hayata geçirdiğim eylem, bazen uyandığımda kafamda bir ağırlık olur, o an anlarim ki lusinin kafasi benim yanagimin ustunde, bilinçaltındaki korunma içgüdüsüyle köpeğe duyulan aşkın kıvama gelmesi sonucu vuku bulan bir eylemdir, yatış pozisyonundan psikanaliz yapanlara "abi sen elini apış arasına alıp cenin gibi uyuyosun sen de ana rahmine dönüş sendromu var" hipotezleri üretenlere selam ederim (her bilinçaltı yansımasına "rahatsızlık" adı verenlere ayrıca selam ederim)
 • eylemin gerçekleştrildiği mekana göre farklılık gösterecektir... kendi yatağınızın ya da evinizin konforu söz konusu olduğunda son derece "sıcak" ve "yumuşak" olabilecek bu eylem ne yazıkki köpeğin kulübesinde yatmak zorunda olduğunuzda "soğuk" ve "sert" bir hal alabilir... ancak yine de sizi rahat ettirebilmek için şekilden şekile giren o güzel varlığın çabaları soğuğu da, sert zemini de unutturur... evet biraz kötü kokar, ama daha kötü kokan "insan"ların olduğu düşünülürse fazla şikayet etmemek gerekir diye düşünüyorum...
 • hayata küsmüş veya "kist olayımda kurtulayım" diyecek insanların yapabileceği eylem. nasıl gül dalında güzelse köpeklerde doğal ortamlarında yani sokaklarda güzeldir.. eğer ki sorun sırf sarılmak ise gece yatarken yastığın birini bacak aranıza diğerinide kol ve boyun aranıza alarak uyumayı denemek lazımdır..