şükela:  tümü | bugün
  • #63492605 ''eskişehir'de yaşıyorum, evimin tam karşısında başka bir binanın bahçesi ve yaklaşık 2 metre kare alanda tutsak hayatı yaşayan bir yavru golden var. hayvanı tuvaleti için çıkarmaya bile tenezzül etmiyorlar, tüm gün havlıyor. yeterli düzeyde beslendiğini de sanmıyorum. yaşadığı 2 metre kare alan yaptığı dışkılarla dolu. oyalanması için 1-2 şey koymuşlar. her havlamasında içim gidiyor, artık dayanamıyorum bu duruma. biliyorum avrupa'da sıradan bir ülkede olsak çok kolay şekilde yaptırım uygulanırdı bu duruma ama burda işler böyle değil. daha önce hiç böyle bir durumda karşılaşmadım, gidip yüz göz olmak istemiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim, soğuklar yaklaşmışken bu yavru hayvanı nasıl ellerinden kurtarabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim.''

19 ekim 2016 00:00 suları hayvancağızın son durumu:

bugün köpek soğuktan mı, yoksa açlıktan dolayı mı bilmiyorum yarım saattir ağlıyor, tellerin üzerinden zıplamaya çalışıyor. pencereden köpeğin sahibi kim diye seslendim, kimse oralı bile olmadı. lanet olsun, lanet lanet. bu insanların kendi zevklerini tatmin etmek için istismar ettiği, canlılar, doğa her şey. arkadaşlar lütfen biri yol göstersin, sinirden, üzüntüden napacağımı şaşırdım. köpek kendini yırtıyor, ağlıyor, havlıyor.

00:35

merak edenler için köpek şu an sakinleşti. az önce pencereden yüzyüze geldik sahipleriyle, ne kadar güzel dille anlatabilirsem öyle anlattım. yüzlerindeki ve seslerindeki umarsamazlıktan aşağı ilgilenmeye bile inmeyeceklerini anladım. zorlayarak lütfen şu köpekle ilgilenin, yoksa şikayet edeceğim deyince kadın kocasına''git de aşağı ilgilen şunla'' dedi. sabahları çalışıyorlarmış, akşamları da zamanımız olucna dışarı çıkarıyoruz dedi. hiç ama hiç sanmıyorum, çünkü ben ne zaman baksam o köpek orda ve etrafı dışkılarıyla dolu. özellikle yavru çağında bol bol enerji atması gerekirken, şu an yaşadığı psikolojiyi düşünemiyorum... yarın imkan bulursam o bahçeye girip gerekli fotoğrafları hem buraya hem de aşağıdaki entry'de arkadaşımızın verdiği yerlere şikayet edeceğim.
  • tanım: bir insanoğlu eseridir.

az önce pencereden yüzyüze geldik sahipleriyle, ne kadar güzel dille anlatabilirsem öyle anlattım. yüzlerindeki ve seslerindeki umarsamazlıktan aşağı ilgilenmeye bile inmeyeceklerini anladım. zorlayarak lütfen şu köpekle ilgilenin, yoksa şikayet edeceğim deyince kadın kocasına''git de aşağı ilgilen şunla'' dedi. sabahları çalışıyorlarmış, akşamları da zamanımız olucna dışarı çıkarıyoruz dedi. hiç ama hiç sanmıyorum, çünkü ben ne zaman baksam o köpek orda ve etrafı dışkılarıyla dolu. özellikle yavru çağında bol bol enerji atması gerekirken, şu an yaşadığı psikolojiyi düşünemiyorum... yarın imkan bulursam o bahçeye girip gerekli fotoğrafları hem buraya hem de üstteki entry'de arkadaşımızın verdiği yerlere şikayet edeceğim.
  • balkonda bırakılan köpek olayında olduğu gibi sözlüğün ses vermesi gereken olay. anlatılan doğru ise bu vidansızların elinden alınmalı hayvancağız.