şükela:  tümü | bugün
  • sergilediği bu davranış ile asansörde bulunan veya asansöre sonradan binmek isteyen kişileri boş yere geren embesildir.

bi de bunların katıksız gerizekalı versiyonları vardır, sik kadar asansöre dana gibi vahşi köpekleriye binerler, ben onların ta aq.

madem böyle bir zevkin var siktir git milleti rahatsız etmeden merdivenle in çık sikik!

umarım en kısa zamanda ''apartmanlarda hayvan beslemek müebbet hapis cezasını gerektirir'' kanunu çıkar da anayasanın değiştirilemez maddeleri arasına girer!
  • köpekten korkan insanların hep psikolojik bir rahatsızlığı olduğunu düşünürdüm.
    kendime bir kez daha hak verdim.

not: ne çok köpekten korkan varmış insan gerçekten hayret ediyor. beni şöyle ıssırdı böyle parçaladı valla beni nerenizi ne ısırdı zerre ilgilendirmiyor. aynı tepkiyi günlük hayatta ağzınıza sıçan hayatınızı kaydıran insanlara vermediğiniz sürece size her şey müstehak.
  • evet ortada bir ruh hastası var da, onun kim olduğunu okuyana brakıyorum. dostum hiç mi sevgi görmedin hayatında ki bu kadar nefret dolusun?
  • “ben köpekten korkan bir gerizekalıyım” cümlesini dolaylı yoldan anlatan bir ekşi sözlük başlığı.
  • asansore her canlı biniyor işte.
    ayrıca "ruh hastası"nı aşağılama olarak kullanan bir insanın hayvanları sevmesi beklenemez sanırım.
  • ilgi çekmeye çalışan bir eziğin hezeyanları.

(bkz: engelle)

(bkz: başlıklarını engelle)
  • köpeğini asansöre bindiren insanlara ruh hastası diyen ruh hastası beyanı...

benim oturduğum apartmanda çok fazla kedisi, köpeği olan insan var. bir gün bile bu yüzden problem yaşandığını görmedim. korkan veya alerjisi olan varsa aynı anda binmez olur biter.
    hele bir tane herkül'ümüz var ki benim kadar...
    bazen asansörde karşılaşınca sıkıştırıp seviyorum. bir hayvanın boyutlarıyla karakteri bu kadar mı zıt olur arkadaş. iki dakka okşa pelte oluyor hemen. neyse, kaptırdım, lafı dağıttım, ben gideyim de herkül asansörde mi bi bakayım...
  • şöyle de bir çözüm var asansörde köpek varken korkanlar asansöre binmekten men edilsin.

kaldır koca g.tünü merdivenden çık o zaman, spor olur !
  • ruh hastası biraz ağır bir itham ancak;

bazı insanların kedilerden köpeklerden korktuğunu ya da onlara alerjileri olduğunu unutmamamız gerekiyor. ve mesken bir binada asansörü kullanma hakkı öncelikli olarak o mesken binanın yapılma ve hizmet amacının nedeni olan insanlara aittir.

kedilerden köpeklerden korkan ya da onlara alerjisi olan bir insan değilim, hatta bir süre evde bir kaç kediye bakmışlığım da var. fakat kendimi fobisi ya da alerjisi olan bir insanın yerine koyduğumda bu durumdan ne kadar mağdur olabileceklerini hayal edemeyecek kadar mankafa da değilim. sizin bu insanları mağdur etmeye hakkınız yok.

yılandan korkan birisini de iki metrekarelik bir asansöre yılanlara (zehirsiz) hapsettiğinizi düşünün. yapılan eylem bununla aynı kapıya çıkar. hatta zehirsiz bir yılanın bir insana fiziksel anlamda zarar verebilme kapasitesi orta/büyük boy bir köpekten çok çok daha azdır.

edit: bu arada yanlis anlasilma olmasin hayvan sahipleri ve hayvanlari tabi ki asasoru kullanacaklar ancak boyle durumdaki biri ile karsilasildiginda onceligin ona verilmesini ve bi sonraki asansor dongusunun beklenilmesi gerektiginin dogru oldugunu dusunuyorum. biz niye bekliyoruz digeri beklesin diyenlerle zaten tartisacak bir seyim yok zira onlar hayvanlar ve insanlarin haklarinin esit oldugunu dusunuyorlar, o kisiler zaten bu dusunceleri sebebi ile modern tibbin hayvanlar uzerinde deneyerek gelistirdigi ilaclari ve tedavi tekniklerini de kullanmiyor kullanmaktansa olmeyi tercih ediyorlardir mutlaka.