şükela:  tümü | bugün
  • büyük reaksiyondur. ben birinin küçük çocuğunu uyarmak için kulağını çeksem ya da küçük bir fiziksel müdahalede bulunsam muhtemelen anası babası da beni döver belki kötü niyet sezerlerse öldürürler bile. biri benim en sevdiğim pantolonumu bilerek yırtsa çok sinirlenirim belki o sinirle iki tane de vururum. (yapmamam gerek) evimi paylaştığım kişi "gece 10 gibi acıktığımda bunu yerim" diye hazırladığım şeyi yerse kızar, bir dünya söylenirim, başına kakarım. bunlar hep fazla reaksiyon. ama bir tetikleyicisi var. kimse başkasının pilavına kaşık sokmasın kardeşim.

ayrıca haberi okursanız baba oğlun pek iyi anlaşamadığı da belirtiliyor. bu feci olayın son damlası baba (yapmaması gerekirken) köpeği dövmüş, cani oğlu da (yapmaması gerekirken) babasını öldürmüş.
  • süzme bir z kuşağı üyesidir.
  • 20 yaşındasın. değer miydi bir köpek için hayatını cezaevinde çürütmeye?
    başka yol mu yoktu? baban köpeğini dövüyorsa al köpeğini uzaklaş madem babandan ya da sahiplendir bir şey yap. "bir şey yap"
    ha, babanla iyi mi geçinemiyordun? ulan annem beni kaç defa hastanelik edene kadar dövdü, kaç defa hakkımda dava açtı hiç bir suçum olmamasına rağmen uzaklaştırma aldım, kaç kere üzerime sandalye fırlatıp namusuma iftira attı 'ben senin okumanı istemiyorum orospu' diyerek.
    gidip öldürdüm mü? hayır. daha çok ders çalıştım, ağlaya ağlaya çalıştım geldim üniversiteye.
    tüfekle babayı öldürmek ne?
    anlamıyorum abi.
    20 yaşındasın.
  • olaydan önce de sürekli olarak aralarında tartışma yaşanıyormuş.. dikkat ettiyseniz mevzu köpek değil, aralarında yaşanan gerilimin geldiği nokta bu.. muhtemelen köpekle de ilgisi yok, patlama noktası sadece..

konunun hayvanseverlerle de uzaktan yakından ilgisi yok.. babasını köpeğine tercih etmiş algısı yaratmaya çalışmanızı anlıyor, lakin haberi gözünüzle bir kere daha okuyup öyle yorumlamanizi rica ediyorum muhterem başlık açan yazar..
  • bu konularda net bir görüşüm var bir insan masum bir canlıyı dövebiliyorsa o insan kötüdür.kötü insanlarında ölümüne üzülmem...
  • insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seven çocuktur.
    içeride insanları daha iyi tanıyacaktır.
  • eşi mezara, evladı mapusa. dünya hayatında cehennemi tadan anneye, allah sabır versin. çok zor, çok.
  • acaba köpeğe şiddet uygulayan (merhum) insan, evde yaşayan insanlara da zaman zaman şiddet uyguluyor muydu ? sorusunu aklıma getirdi.

olayın sadece köpeği dövdüğü için gerçekleştiğine inanmıyorum.
  • köpek burada işin tuzu biberi bu olay olmasa başka bir şeyden nem kapıp bunlar birbirine girecekti zaten araları iyi değilmiş.adam büyük ihtimal çocuğa inat köpeği dövmeye başladı çocukta cinnet geçirip babasını öldürdü 2 tarafta suçlu 2 tarafta cezasını çekiyor biri hapiste öbürü mezarda çekiyor.burada bile hayvanseverliğe laf etmişsiniz burada suçlu bu iki şahısdır.köpek değil dayak yiyen köpeğin tek bir suçunu söyleyin bana ? öbür iki yaratığın arasında geçen olaya dahil edilmiş bir kurban kendisi.
  • kediyi kopegi insanin degerinin önünde tutan hayvan sevicilerin destegini almasini bekledigim evlat parcasi. hayvani ana babanin dahi ustunde tutma noktasina varacak kadar algilariyla ve degerleriyle oynadiniz insanlarin. bravo.