şükela:  tümü | bugün
  • köpeğin kendisine rehberlik ettiğini sergilemektedir.
    (bkz: rehber köpek)
  • köpek size doğru manevra yaptığında, siz de "korkuyorum, lütfen alın köpeğinizi" derseniz ayarlardan ayar beğenebilirsiniz. "bişey yapmaz/korkmayın ısırmaz/yok artık daha neler/siz kışıkırtıyorsunuz köpeği..." cidden hayvan beni ısırsa kabahatli yine ben olacağım. iyi ki bir köpeğin var, dünyanın sahibi oldun. edepten yoksun insan modeli...
  • bugün nişantaşı beta mağazasına girdi ve hastalıklı insanlara anlamsız bir panik yaşattı. sahibi çok tatlı bir kızdı, kuzeyli gibi görünüyor ama türkçe konuşuyordu. sanırım 6-7 eylülden kurtulanların çocuklarından biri.
    köpek de golden'dı, hani öyle abuk bir şey olsa anlayacağım ama kuyruğunu sallaya sallaya gezen bu sempatik hayvandan ne korkuyorsunuz lan! *
  • üzerime saldırmak üzere olmayan hiçbir köpekten korkmayan bir insan olmama rağmen acayip ayar olduğum tiptir. hatta köpek sahibi olduğum için bir kat daha ayar olduğum tiptir.

arkadaşım anladık, köpeğin eğitimli. seninle beraber yürüyor, dur deyince duruyor, saldırmıyor, ısırmıyor, bilmem ne de, fobi diye bir şey var. yükseklik fobisi olan bir insana düşmeyeceksin diye garanti verip 20 katlı bir binanın tepesine çıkarabilir misin? klostrofobisi olan bir insanı tabutun içine sokup "ben şu delikten oksijen veriyorum. söz ölmeyeceksin." diye ikna edebilir misin? hayır, tabii ki.

hadi bunu geçtim.* ben de köpeğimi gezdiriyor olabilirim. seninki oynamak için benimkinin yanına gelince, benimkinin korkudan ya da başka bir nedenle seninkini ısırmayacağını garanti edebilir misin? hayır, tabii ki. benim köpeğim tasmalı olduğu için çekip kontrol altına alabilirim ama sen, can havliyle kendine saldıran bir köpeği parçalamak üzere olan köpeğini nasıl tutmayı planlıyorsun?

tek bildiğin "bir şey yapmaz, korkmayın" demek. kendim için korkmuyorum arkadaşım. inan, senin için korkuyorum. zira bir gün, bir yerlerde kadın olduğumu unutup birinize allah ne verdiyse girişeceğim.
  • genellikle hem suclu hem de guclu olurlar.
    http://www.youtube.com/watch?v=w4inyx9gjfs
  • tasma kelimesinin tam olarak karşılığını insanlar bilmeyince konu farklı bir yere kaymış. bakın belirteyim, tasma şudur;

http://e-ruya.org/ruya/tasma.jpg

köpeğin boynunun etrafına sarılır. ancak belediyeler bile bunun ayrımını bilmiyor sanırım.
  • heran maddi manevi tazminatla karşılaşma tehlikesine sahip insandır.

o köpek bir birini ıssırsın hiç birşey yokken görürsün ozaman ebeninkini tersten bak bakalım kaç tane dava geliyor ardından . kaç kere gidip geliyorsun mahkemelere...
  • birde bunu pitbul ile yapan daha da sorunlu versiyonları vardır.