• özgün ismi kynodontas olan, michael haeneke'nin eline vermiş sarsıcı yunan filmi. yönetmen: giorgos lanthimos.
    varolan bkz'a rağmen bu başlık altında film olarak belirtilmeyi hak etmektedir.
  • ağızdaki diğer dişlere oranla daha sarı olmalarının nedeni içlerindeki dentin yoğunluğunun (dentin / diş minesi oranının) diğer dişlere göre daha fazla olmasıymış.
  • güzel bir gülüşü daha da anlamlandırandır. lakin ton farkı çoksa bleeching ile fark giderilebilir.
  • şahsımda bulunmayan diş çeşidi. 11-12 yaşlarındayken tarkan modeli olan üst ön dişlerimin yanından sağlı sollu 2 tane diş çıkmaya çalışmıştı, ancak maalesef onların yerlerine başka dişler park etmişti ve onların girebilecekleri bir boşluk yoktu. yöremizin* mahalli dişçisi de* tüyü bitmemiş bu dişlere aşağıdan bir park yeri ayarlamak yerine onları doğmadan öldürmeyi tercih etti ve köpek dişlerimi çekti. hayır babamda da var kabahat. arkadaş mahalli dişçi mi kaldı yahu, doktoru var ortodontisti var, tel takıyorlar tedavi ediyorlar. ne işimiz var orada? neyse böylelikle köpek dişlerine hiç sahip olamadım, nasıl bir histir bilmem. onların yerini doldurmaya çalıştıkları için ön dişlerim de tarkan modeli olarak kalmaya mahkum oldular. bir de barış manço gibi bazen anlaşılmaz, kelimeleri ufalayarak konuşuyorum ben, bunu da ona bağlıyorum (bkz: hüsn-i talil).
  • antep fıstığının yarım kabuğundaki fıstığı çıkartmak için özel olarak tasarlanmış diş.
  • çıkana kadar resmen ana ağlatan diş. 1.5 ay oldu gece 4-6 nöbetlerimiz var artık. uykusuzluk, iştahsızlık, nedensiz böğüre böğüre ağlama. melek gibi bir bebeğin içine bile chucky kaçırıyor şerefsiz dişler. gecem gündüzüm kalmadı, hayatımda böyle yorgun gezdiğim günler olmadı. çık artık..
  • uzun ince sivri olan dişlerdir. geceleri ani refleksle ağzımı kapadığımda ya da çenemi kapadığımda, sivri uçlar dudağımın iç kısmına girerek, yaralar oluşturmakta ve afta dönüştürmekte. ara sıra bazı bazı olmakta. garip dişler.
  • bebeklerde en zor cikan ikinci, hatta kimi bebekte ilk dis.
    oburu icin,
    (bkz: azı dişi)
  • bende 6 tane bulunan diştir. üstte 4 tane, altta 2 tane.

vallla doktor öyle dedi. annem hep diyordu zaten "çocukluğunda senin üstte dişler eksikti" diye. neyse efenim. ben küçükken üst çenede 2 numaralı dişler yokmuş, benim hiç dikkatimi çekmedi (çocukluk işte) . büyüme dönemimde vücudum bu eksiği tamamlamak için "süt köpek dişlerini" dökmemiş, onları 2 numaralı diş bölgelerine koymuş, ve yetişkin dişe dönüşmüşler, köklüler şu an. 3. numarada ise normal olaraktan yetişkin köpek dişi çıkmış. işte böyle.
  • köşe dişi olarak da adlandırılır ve ağızda en uzun süre kalan dişlerdir.
hesabın var mı? giriş yap