şükela:  tümü | bugün
  • bu sozlukteki insanlarin ustune dusen gorevlerden biridir. cevrenizde orda burda illa ki herkes duyar. birileri mutlaka bunlara devam ediyor etrafimizda. komurlukte, bodrumda, bagda, dagda heryerde... etrafinizda oluyor bunlar. bu insanlarin vicdanlari hic olmamis. bu insanlara insan demek insanliga hakaret. bu baslik altinda kim nerde ne biliyorsa toplamali. illa ki birilerinden herkes duymustur. eger duyup tepki koyamiyorsaniz o hayvanlarin vebali var uzerimizde. boyle durumlarda sikayet nerelere yapilir bilmiyorum, bilenler measaj atarsa buraya eklerim.

arkadaslarimdan birini bu sebepten dusunmeden harcadim. yine olsun yine yaparim. ben boyle canlilarla ayni havayi solumak istememekten baska daha fazla seyler yapabilecegimize eminim. sen keyif alacaksin diye konusamayan, derdini anlatamayan baska bir canlinin caninin yanmasi lazim. var mi lan boyle bir sey. hayirdir ak. cildirmamak elde degil. biseyler yapmazsak bizde adam degiliz.

mesela arkadasimin bu gece gonderdigi videolardan biriyle baslayalim. bu adamlar yuzlerini gostermekten utanmiyor. bundan keyif aldiklarini acikca belli etmekten sikilmiyorlar. aklim almiyor. yemin ederim aklim almiyor. harbi sarsilmalari lazim. hayatlarinin degismesi lazim. bu konuda kim ne biliyor herkesin dokulmesi lazim. burda bu konuda biseyler soylemek isteyen birileri mutlaka vardir. "surda zamaninda yapiliyordu" demek bile cok sey demek. bir kopegi bile kurtarabilsek mutluyuz.
    https://www.dropbox.com/…9027319926_867587135_n.mp4
  • ''yetmesin dövüştürenleri dövüştürelim ve bu sefer ölen kazansın'' diyerek arttırdığım kampanya.

belki yeryüzü biraz da olsa arınır böylelerinden.
  • bu vidyoda ortalikta dolasan takim elbiseli denyo, 'bah hele bah abi soyle biyanna dur dah vurushmayi falan iyice alah' diyen denyo, iste onun idam edilmesi gerek. zira vidyoda beliren o kirolarin hepsinin bir bir idam edilmesi gerek. bunda acinacak bir sey yok. boylesi koruma icgudusu, calisma disiplini olan bu kopek turunu bu hale getiren insanin insanligindan suphe duyuyorum zaten. ne yaparsak yapalim bu zihniyetsizler her zaman karsimiza cikacak. insallah seni yesin lan o kopek bir gun. it herifler.
  • pitbul vahşeti benzeri haberlerden kurtulmak isteyenlerin yapması gereken şey. hani "çok korkuyoruz, köpekler vahşi, insanlara saldırıyor" diyen arkadaşlar. bu oçler yüzünden saldırıyorlar işte. sokaktakiler de bunlar yüzünden saldırıyor merak etme. çünkü onların karşısına sık sık bu dövüşkenler çıkıyor. bu köpeklerin bu insansılardan alınması lazım zira onların elinde o köpek cidden silah. bence bu durum hayvana işkence kapsamına giriyor. artık ciddi yasalar çıkmalı bu konuda.
  • ya bu köpekler harbiden ne kadar sadık ya dövüşmeyi bırakıpta kendini dövüştüren orospu çoçuğu sahibine saldırmıyor ah ulan ah o iki kopek kavgayı bırakıp size dalsa bi gram üzülürsem namerdim.
  • iktidarsız erkeklerin deneyimleyemedikleri cinsel fantezilerini sahip oldukları zavallı hayvanlar üzerinden tatmin etme çabası olarak gördüğüm köpek dövüştürme iğrençliğinin azalarak bitmesi adına destekleyeceğim girişimdir.

sadece köpek dövüşleri değil; hayvanlar üzerinden yapılan bu tarz tüm iğrenç tatmin eylemlerinin ifşa edilmesi gerekiyor.
  • yaptırım olmadıkça ifşa etsek ne olur? gurur duyar bu herifler onla da.

en güzeli onları kapatacaksın kafese, ölümüne dövüş. . sağ çıkan kazanıyor. ama yapamazsın, yasa onları adam yerine koyup sana ceza verir.
  • köpek dövüşü olduğunu bile bilmesem de yürekten desteklediğim kampanya.

ayrıca silah diye döve döve yetiştirdiği köpeğini sokaktaki gariban çomarlarla kedilerin üzerine salan reziller için de bir kanun maddesi gerekiyor.

ve hepsinin üstüne, bizim mahallede kimse tasma kanununa uymuyor.