şükela:  tümü | bugün
  • igrenc, mide bulandirici, uzucu gibi bir cok sifatla betimleyebilirsiniz ama adamlar* yiyorlar bu eti...
    korece gaegogi adi ile anilan kopek etinden corba, izgara yani herhangi bir yemekle yapilabilecek tum yemekler yapilabiliyor...
    merak edip yiyenlere sordum nasildir tadi diye...
    oldukca yumusak, kokusuz ve az yagli bir et oldugunu soylediler...
    dana, koyun, at, balik falan yiyebiliyorum ama nedense konu gaegogi olunca midem seyh nasrullah efendi gibi kalkiyor yerinden....
  • protein bakımından çok zengin olduğu için genellikle yaşlılar ve hastalar tarafından yenilen, az miktarı çokça besleyici olduğu için yormadan besleyen, bu yüzden yazın daha çok tercih edilen, lakin çok da günlük bir damak tercihi olmayan bir et çeşidi, köpek eti satan restoranlar da genelde öyle gözler önünde değil imiş, nispeten gizli saklı imiş ve sadece köpek eti üzerine çalışırlarmış ekseriyetle. olaylar kore'de geçiyor.
  • blade runner da harrison ford kiza soruyodu bi tiyatro sahnesinde masaya haslanmis kopek eti gelse ne tepki verirdin diye..ondan sonra anliyordu kizin gercek insan olmadigini..sanirim ole bisiydi.*
  • aslinda yakin zamana kadar ozel olarak ciftliklerde yetistirilen besi chow chowlari yenilirken (bu arada fakir halkin ve daglik koy kisimlarinda havlayan her turlu hayvan yeniyormus) avrupa ve amerika baskisi ile bu ciftlikler kapatilmis. yine de illa chow chow yiyecem ben diye tutturan varsa allah belasini versin.
  • (bkz: marti eti)
  • bir sekilde etobur hayvanlari yemememiz bize ogretile geldigi icin ister istemez mide bulantisi yaratan et turu...
  • istanbulluların bilinmeyen yerlerde yedikleri ve sevdikleri nadir şeylerden biridir.
  • (bkz: hot dog)
  • koreliler köpek etine bir nevi ilaç gözüyle bakarlar. köpek etinin özellikle göğüs hastalıklarına iyi geldiği inancı vardır ki, en az rastlandığı ülke koredir.

köpek besliyorsanız, koreli bir arkadaşınız veya komşunuz varsa dikkat edin. iyi beslenmiş, temiz bir köpek gördüler mi, bir şekilde çalıp, kesip, yiyorlar.
  • arkadas nedir bu cekik gozlu milletinin egzantrik hayvanlari yeme meraki diye tekrar galeyana gelmemi saglayan olgu. kopekbaligindan corba yap, kopegi komple gotur, kaplanin bilmemneresini ye, e gel bir de s.kimi ye cok afedersin diye asabilestirir hayvansever bunyemi.