şükela:  tümü | bugün
  • https://www.facebook.com/…mment_id=2160654777280607

olayların gelişimi videoda gösterilendir. acı bir olay.

----------------edit----------------------

olayda vurulan şahısların uzaktan akrabası olan bir şahıs olayı şöyle anlatıyor ;

iyi günler rahatsız ediyorum ama bazı iğrenç yorumları görünce dayanamadım. ölen kişilerden genç olanı yakın akrabamdı diğeri zaten karısının babası. kavganın çıkış sebebi köpek havlayınca daha 1 yaşına bile girmemiş küçük kızı korkup ağlıyormuş. bu yüzden köpeği şikayet ediyorlar yani masum bi canlıyı sığdıramadıkları için değil. daha önceden de çok kez şikayet etmişler ama adam aldırmamış . yine aynı olay olunca akrabam camdan "köpeğini sustur" tarzında bağırıyor bu şerefsiz adam küfrederek cevap veriyor daha sonra kavga başlıyor. adam yanına silahını alıp geliyor zaten amacı öldürmek. mahalledeki çoğu kişi adamdan şikayetçiymiş zaten adam tam bir onun bunun çocuğu. şimdi şu dangalak beyinsiz sürüsü yorum yaparken bir daha düşünsün. 2 çocuk yetim kaldı ve birisi babasını hatırlayamayacak bile ve bu adam, kocasını ve babasını öldürdükten sonra kadına dönüp "kurşunum bitmeseydi seni de vuracaktım " diyor. buyrun savunulacak(!) bir şey daha.

eğer paylaşmak istemezseniz anlarım ama paylaşırsanız sevinirim. aile gerçekten çok büyük acı yaşadı hala bu acı sürüyor. buradaki iki sokuk herifin yaptığı yorumu ben kabul edemediğim için böyle bi açıklama yaptım. eğer paylaşırsanız lütfen nick adımı vermeyin. çok teşekkür ederim.
  • hayatımda yemediğim küfürü bugün yedim teşekkür ederim. 10 kişi değil 3 kişi vuruyor.
  • belindeki silaha güvenerek gitmiş...
    erkekliği o sebebten di..
    hapisanede bu olayları çok düşünür çok...sıyırır kafayı...
    bu arada bura donanımhaber forum tadına geldi...
  • vurduktan sonraki soğuk kanlılığı ülkenin geldiği noktayı göstermektedir.
    insanlar başka birini bu kadar kolay öldürebiliyor işte!
    elini kolunu sallaya sallaya evine gidiyor.

(bkz: muz cumhuriyeti)
  • inanılır gibi değil.

çocuklarını yetim bırakmak istemeyen kimsenin köpeğinden rahatsız falan olmasın.
    ülke topyekün çıldırmış olmalı.

apartmanda köpekten rahatsız olunur kardeşim! bundan doğal bir durum yok.
  • yumruk yemeyi insan öldürmeye makul sebep olarak gören yüce türk adaleti tarafından hiç bir ceza verilmeyecektir.
  • insanlar bu kadar kısa sürede ve öfkeyle nasıl bir araya gelip 2 dakikada içerisinde birbirini öldürebiliyor anlayabilmiş değilim.
    bu nasıl gözü dönmüşlük ve öfke patlamasıdır?
    insan hayatı bu kadar ucuz mu yahu?
    2 köpek için 2 cana kıymışsın kusura bakma arkadaşım.
  • facebook gönderisinin altındaki yorumlarda az ceza alır nefsi müdafaa diyenler için yazayım şuraya.

2 kez müebbet hapis cezası ile yargılanıyor katil.

nefsi müdafaa siksin sizi. kavgayı başlatan kendisi. neyin nefsi müdafaası?

insan öldürmek, bir çocuğu yetim, bir eşi dul, bir anneyi gözü yaşlı bırakmak bu kadar kolay mı lan? bu pisliğin yaşamaması lazım kesinlikle idam geri gelmeli bu ülkede.

edit: ceza hukuku avukatı olan bir arkadaş bilgilendirme yaptı buraya ekliyorum. teşekkürler ederim kendisine.

"kavgayı kimin baslattiginin pek bir önemi yok sadece haksız tahrik indiriminden yararlanamayacak nefsi müdafaa durumunda aranan en önemli kriter orantılılık ve çaresizlik. size yumruk atak birine yada sopayla saldıran birine silahla ateş ederseniz müebbet ile yargilanir hüküm giyersiniz. ayrıca adamın çıkar yolu olmaması gerek mesela size yumruk atmış bir adamı döverek öldürürseniz yine cinayetle yargılanırsinız. ama boğazınızı sıkan birini yerden aldığınız taşla oldururseniz nefsi müdafaa olur."
  • adam başka birisiyle kavga ederken , hatta o arada 1 den çok kişiyle fiziksel olarak mücadele ederken , arkadan uçarak yumrukla gelen , korkak, adamlıktan zerre nasibini almamış, kahpe oğlu kahpe lacivert montlunun öldüğünü görünce içimin yağlarının eridiği video. zaten o adamın darbesi gelene kadar adam hiç silahına başvurmuyor, o adamın o kahpece darbesinden sonra silah bıçak ya da tornavida falan gibi bir aletle adamı öldürmeyeceği kesin değil , hatta olası . beni daracık alanda öyle uçan yumruklarla falan sıkıştıracak birden fazla kişi, ben de sıkarım . keşke öldürücü yerlere sıkmasaydı diyeceğim ama kader.lütfen sıcağı sıcağına düşünün olayı , sanki bu ülkede iki kişi kavga ederken arkadan gelip bıçağı sokan bir 3. kişi haberi çok enteresan bir habermiş gibi davranmayın. işte , belki de etkisiz hale getirmek için rastgele ateş açtı , o öldürdü , ya da şarjörü boşalttı bilemiyorum . o hengamede ne olacağı belli olmaz dediğim gibi.ayrıca “daya yiyince silaha sarılmak mertlik mi” diyenlere sesleniyorum , dayak yiyor diye 2 dakikadır birbirlerine silah bıçak çekmeden kavga eden kişilerin arasına girip taraflardan birine saldırmak mertlik mi ? o zaman kayınpeder bıraksaydı birebir kavga etselerdi ? vuran arkadaşa geçmiş olsun , ölenlerin allah taksiratını affetsin

edit : ulan adamın silah zaten belinde , yani kavga ederken “bekleyin lan siz” diyip koşup gidip silahı alıp gelmiyor . olayın öncesini anlatan bir kaç entry var , detayları mahkemece ortaya çıkartılır elbet.yani silah belinde ne amaçla vardı bilmiyoruz . belki ruhsatlı silahı , belki hasmı var bilemeyiz . ve adam kavganın ilk 2-3 dakikası silaha dokunmuyor bile . baktı ki bunlar hayvan , biri arkadan uçarak geliyo r biri vurmaya devam ediyor , çekip vuruyor işte . size kalsa dayağını yesin , hatta onu orada döve döve öldürürlerse de bir şey olmaz .ya da bıçaklasalar . hatta kavgayı duyup arkadan uçan yumruklarla gelen orospu çocuğunun cebinde bir bıçak veya öldürücü bir aletle gelmediğini de o hengamede tespit etsin istiyorsunuz. yok ya amk ! sonra adamın karısı çoluğu çocuğu diğer tarafın mahkemede alacağı 5 yıl cezaya bakıp ağlasın .

oğlum benim anam ağlayacağına , sizinki ağlasın deyip çekip vurmuş adamdır . adamın orada merdivenlerde başını taşlara vurup beyin kanamasından öldürmeyecekleri ne malum ? ya da çekip bıçağı sokmayacakları , arkadaşlar taksim meydanında bire bir ettiğiniz açık alandaki kavga değil bu , adamın zaten silah sıkabilmek için açık alan mesafesi olsa öldürücü şekilde sıkıp sıkmayacağımı bilmiyoruz. olay dar alanda geçiyor , etraf insana ölümcül darbelerde zarar verebilecek merdiven ve trabzanlardan oluşuyor .

kavgadan sonra gelmişsiniz hukuki kritik yapıyorsunuz. orada kim olsa çeker vururdu.

sanki ülke onurlu ve mert adamlardan oluşuyor da , karşı tarafta hiç öldürücü/yaralayıcı alet yokmuş gibi davranmasını istiyorsunuz .

arkadan uçup gelen adam olaydan 3-4 dakika sonra geliyor. belli ki biri “abi koş oğlunu dövüyorlar” tarzı haber vermiş . bu adamın bıçaksız ya da silahsız olaya müdahale edeceğinin kritiğini yapmaz o adam .