şükela:  tümü | bugün
  • düşünülenin aksine köpekler için çok faydalı ve yapılması elzem olan işlem.

daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarını sağlamak, eşleşme isteğine bağlı evden kaçma, yüksekten atlayıp düşme, aşısız hayvanlardan hastalık kapma gibi problemlerin ve plansız yavruların önüne geçmiş olunur böylelikle.

en önemlisi de meme , yumurtalık, rahim ve testis kanseri riski büyük ölçüde azaltılmış olur.

kadıköy belediyesi'nin acıbadem deki evcil hayvan sağlık merkezinde; sahipli köpekler için de kilosuna bağlı olarak 400 tl civarı bir ödeme yapılarak, önceden yapılan tam kan testi, hemogram, böbrek ve karaciğer enzim testlerinin uygun çıkması şartıyla kısırlaştırma operasyonu yapılıyor. 10 gün içinde de randevunuzu alıp operasyonu yaptırabiliyorsunuz.

acıbadem evcil hayvan sağlık merkezi iletişim no: 0216 325 17 32
  • köpekler için ne kadar sağlıklı olduğunu merak ettiğim şey. 3 yaşında bir şitzum var. evden kaçmıştı 1 aydır yoktu geri geldi. kendisi erkek. acaba kısırlaştırmalı mıyım bilemiyorum. faydalı diyen var zararlı diyen var. hayvanın doğasına müdahale etmemeli miyim? bu arada kendisini 8 ay evvel sokakta bulup sahiplenmiştim. köpekler hakkında uzman bir kişi olmadığım için bilenler varsa belki yardımcı olurlar diye buraya da yazıp sormak istedim. fikri olan yeşillendirirse sevinirim.