şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kucukken boyum kadar bir kopegin bana saldirmasiyla olusan, kopeklerden nefret edilmesine sebep olan bir tur fobi.
  • gecenin bir vakti, sanayi sitesi kilikli bir mekanda yüzlercesinin arasindan titreyerek geçebildikten sonra deva bulabilir bir korku türüdür..
  • yersiz bir korku. kuduz olmadigi surece elleri kollari sallayarak "ho$t lan ho$t" demek ise yariyor, deneyiniz. icgudusel olarak bekci kopekleri ota boka havlarlar, yaniniza kadar gelip havlarlar hatta. ancak atasozumuz de vardir bu konuda; havlayan kopek isirmaz diye.

alakali olarak (bkz: fare korkusu)
  • 6 ya$imda boyum kadar bir kopegin saldirmasi sonucu edindigim korku..
  • yerli bir korku. bacağı köpek tarafından parçalanmış herkesin duymasının normal olduğu korku çeşidi.
  • özellikle çok iyi köpek sesi* çıkarabilenlerin* acaip derecede eğlenmesini sağlayan, on numara fobi. ama köpeğin dobberman, sivas kangal, pitbull filan olma durumunda tüm insanlarda mevcut olan bir korkudur. yedek pantalon taşımak farzdır*.
    (bkz: osurtan doberman)
  • bana da kucukken ne kadar cok kopek saldirmisti, oyle boyle degil. psikolojik travmalara acik bir bunyem oldugu halde hicbir sekilde bu olaylardan tirsmamistim. hatta en iyi hatirladiklarimdan biri de, saf ve salak bir cocukkene kasinan bir kopegin yanina gidip onu kasimaya calismamdi. sonra hayvan bir bakti, iki bakti, hirladi ve isirmaya kalkti. iskaladigi icin sansliydim herhalde.

hatta birkac kere kopekler tarafindan kovalanmisimdir.

ancak nedense hicbir zaman kopek korkum olmamis, hatta kopek uretimi olsun, kopek egitimi olsun, kopek bakimi olsun, en buyuk hobilerimden biri olmustur.

(bkz: sevgili sozluk)
  • insan doğasındaki saçma korkulardan birtanesi.kendi için tehdit algıladığı durumlar haricinde hiç bir köpek durduk yere saldırmaz. zaten saldırmadan önce tavırlarıyla karşısındaki herneyse onu uyarır. ama elleri öpülesi ebeveynler küçücük çocuklarına yolda geçen köpekleri göstererek ' bak seni havhavlara veririm şimdi' diye diye bu korkuyu zorla ortaya çıkartmaktadırlar. köpek şu doğadaki korkulacak son hayvanlardandır.
  • bazi zamanlar da sevgi ile sekillenen korkusuzlugun yaratttigi korkudur.
    (bkz: #6423230)
  • 11 yaşımdayken kolumun resmen bir köpek tarafından parçalanmasına rağmen sahip olmadığım korku.niye korkarlar kediden köpekten anlamıyorum,anlamıyacağım.
    not:kolum gayet düzgün bir biçimde iyileşmiştir,bana acımayınız.