şükela:  tümü | bugün
 • mahkeme heyeti, sanığın, ‘mala zarar verme’ suçunu işlediğinin anlaşıldığını, suçun işleniş biçimi, meydana gelen zarar, tehlikenin ağırlığı ve sanığın güttüğü amaç göz önünde bulundurularak, her katılan için birer yıl olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

  haber

  ceza keşke "mala zarar verme" olarak değil de "hayvanları, öldürme ya da zarar verme " den olsaydı. neyse bu da olumlu. darısı bütün hayvan katili şerefsizlerin başına..

  edit: aşağıda ki bir yazar arkadaşın da söylediği gibi "öldürme güdüsüne sahip bir doktor." kesinlikle bu doktorun meslekten atılması gerekiyor. çünkü hayvandan rahatsız olup öldüren birisi yarın bir hastanın tipinden, saç renginden rahatsız olup öldürmek isteyebilir.
 • içimin yağlarını eritmiş hapis cezasıdır. ibret-i alem olması dileğiyle.
 • ayrıca cezasının ertelenmemesinin sebebi, pişman olmamasıymış.

  5 sene hapis yatarken bol bol düşünür, öldürdüğü herbir hayvan rüyalarından çıkmaz umarım.

  edit : ertelenme değil, indirime gitmeme olacak. benim okuduğum kaynakta erteleme olarak okumuştum, şimdi baktığımda indirime gitmeme olarak gördüm. özür diliyorum.

  yalnız elaleme geri zekalı diyebilecek götü olan birisi mesaj alımını neden kapatır ki!
 • bütün canilerin aynı şekilde cezalandırılması tek temennim. bu canavarlar gün yüzü göremesin inşallah.
 • (bkz: ankara metrosunda ayaklari kopan kopek rezaleti)bu olaya sebep olan şahısların gereken cezayı alması için desteğinizi rica ediyorum.
 • cinsel taciz, kasten yaralama ve hastane içinde ateş etmesine rağmen arda turan'ın cezasının ertelenmesi ama köpek öldürdüğü için doktora 5 yıl hapis verilmesi.
  adaletinizi seveyim sizin :)
  düzeltme: neden bu adamı savunuyorsun diye soranlar oluyor, ben bu adamı savunmuyorum, ortadaki adaletsizliğe vurgu yapmak istedim. bir tarafta sırf ünlü ve birilerine yakın diye arda turan'a az ceza verilirken, diğer tarafta bu adama 5 yıl hapis cezası verilmesi beni rahatsız ediyor. bu adalet değil.
 • okudugunu anlayamayan dikkatsizlerin toplandigi baslik.

  haberde, "ceza ertelenmedi" seklinde bir ifade yok, ceza da indirime gidilmedi diyor. ayrica tutuklama da yok. hapis yatmayacak. yatmayacagini bildigi icin de mahkemeye gitmeye tenezzul etmemis.

  geri zekalilikta israr edenler editi : tutuklama oldugunda gazete haberlerinde bunu mutlaka belirtirler. haberin en can alici noktasi cezayi alanin hapise girip girmeyecegidir. hala okudugunu anlayamayan bir zihinsel ozurlu asagida kanun maddesi yaziyor. eger tutuklanma ihtimali olsaydi o cani mahkemede hazir bulunurdu.

  gonul alma editi : geri zekali sozu dikkatsiz ile degistirilmistir. oldu mu canim?
 • kararın açıklanması geriye bırakılır, ayrıca infaz kanunu var. 5 yıl geçtik, muhtemlen hiç yatmaz.
 • neden doktor olduğunu belirtme gereği duydunuz? öldüren bakkal veya işportacı olsa ceza daha mı fazla olmalıydı.

  hayvanlara işkence yapan veya öldüren karaktersizlere ibret olacak ceza. yetmez ama evet.
 • özet olarak bu yaratık yatacak mı yatmayacak mı ?

  yargı artık öyle acayip bir hal aldı ki hiç bir şey anlayamıyorum. birisi yatacak diyor, birisi hayır diyor. 5 yıl ceza alan adam nasıl hapis yatmıyor arkadaş birisi açıklasın lütfen.