şükela:  tümü | bugün
 • mahkeme heyeti, sanığın, ‘mala zarar verme’ suçunu işlediğinin anlaşıldığını, suçun işleniş biçimi, meydana gelen zarar, tehlikenin ağırlığı ve sanığın güttüğü amaç göz önünde bulundurularak, her katılan için birer yıl olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

  haber

  ceza keşke "mala zarar verme" olarak değil de "hayvanları, öldürme ya da zarar verme " den olsaydı. neyse bu da olumlu. darısı bütün hayvan katili şerefsizlerin başına..

  edit: aşağıda ki bir yazar arkadaşın da söylediği gibi "öldürme güdüsüne sahip bir doktor." kesinlikle bu doktorun meslekten atılması gerekiyor. çünkü hayvandan rahatsız olup öldüren birisi yarın bir hastanın tipinden, saç renginden rahatsız olup öldürmek isteyebilir.
 • ayrıca cezasının ertelenmemesinin sebebi, pişman olmamasıymış.

  5 sene hapis yatarken bol bol düşünür, öldürdüğü herbir hayvan rüyalarından çıkmaz umarım.

  edit : ertelenme değil, indirime gitmeme olacak. benim okuduğum kaynakta erteleme olarak okumuştum, şimdi baktığımda indirime gitmeme olarak gördüm. özür diliyorum.

  yalnız elaleme geri zekalı diyebilecek götü olan birisi mesaj alımını neden kapatır ki!
 • (bkz: ankara metrosunda ayaklari kopan kopek rezaleti)bu olaya sebep olan şahısların gereken cezayı alması için desteğinizi rica ediyorum.
 • okudugunu anlayamayan dikkatsizlerin toplandigi baslik.

  haberde, "ceza ertelenmedi" seklinde bir ifade yok, ceza da indirime gidilmedi diyor. ayrica tutuklama da yok. hapis yatmayacak. yatmayacagini bildigi icin de mahkemeye gitmeye tenezzul etmemis.

  geri zekalilikta israr edenler editi : tutuklama oldugunda gazete haberlerinde bunu mutlaka belirtirler. haberin en can alici noktasi cezayi alanin hapise girip girmeyecegidir. hala okudugunu anlayamayan bir zihinsel ozurlu asagida kanun maddesi yaziyor. eger tutuklanma ihtimali olsaydi o cani mahkemede hazir bulunurdu.

  gonul alma editi : geri zekali sozu dikkatsiz ile degistirilmistir. oldu mu canim?
 • içimin yağlarını eritmiş hapis cezasıdır. ibret-i alem olması dileğiyle.
 • bütün canilerin aynı şekilde cezalandırılması tek temennim. bu canavarlar gün yüzü göremesin inşallah.
 • umarım bir örnek teşkil eder de böyle dava sonuçları giderek artar.

  ayrıca (bkz: #95206810) böyle orospu çocukları hala aramızdalar maalesef. profiline girip entry’leri incelendiğinde neyin zihniyeti olduğunu açıkça belli etmektedir. nasıl bir zihniyette olduğunun anlaşılması için sadece bir örnek neyin kafası bu
 • harika bir emsal oluşturan karardır. hakimin önünde saygıyla eğiliyorum.

  "mala zarar" denmesinin nedeni sanırım sahipsiz hayvanı koruyan bir kanun bulunmaması. "yaradılanı severiz, yaradandan ötürü" diyerek merhamet telkin eden, ama iş yasalara gelince hala ilgili kanunu çıkarmayan yetkililere buradan selam olsun, hala sahibi olmayan bir canlı "can" kabul edilmiyor şu ülkede.

  umarım söylendiği gibi hapis yatar ve kamu görevine son verilir. bu karar diğerlerine emsal olsun.
 • duruşma tutanağına göre;

  pişmanlık göstermediği ve ileri bir tarihte tekrar yapmayacağına dair olumlu bir etki bırakmadığı için hükümlerin açıklanması geri bırakılmamış ve erteleme yapılmamış.

  şimdi yatıyor mu yani?