• +anammm taci'nin cinsi mi bu ?
    -taci ?
    +vardı ya bi dizi taci diye bi köpek vardı hani
    -hahahah yok teyze değil

(taci diyiverince kocasına filan gönderme yapıyor sandım)
  • -rodwaydır mı o?
    +evet!?
    -buna horoz kanı içireceksin, çok vahşi oluyorlar.
    -----
    -roltfaydır kırması mı köpeğin?
    +yoo hakiki safkan.
    -kuyruğu niye uzun
    +!?
  • hayır bir şey değil, verilecek cevaplar bi seferde öğrenemilmiyor ki, gelişe gelişe, pekişe pekişe:

acemilik dönemi:
    -cinsi nedir?
    -kangal.
    -kaç yaşında?
    -2.
    -o zaman bu kırma.
    -yok değil.
    -çok küçük bu.
    -işte hastalık geçirdi güdük kaldı...
    -hayır kırma.
    -ya valla değil bakın aldığımız ye--
    -kırma!
    -ama--
    -sus!
    -*kısık sesle* kırma diil ama olsaydı da severdik biz :(

öğrenmeye başlarken:
    -cinsi nedir?
    -kangal.
    -kaç yaşında?
    -eee.. 6 aylık.
    -hmm kırma bu.
    -yoo değil niye?
    -bunların arka ayağında tırnağı olur fazla, o yok.
    -e aha var işte, bu ne?
    -y-yok daha büyük olması lazım!
    -iyi kırma o zaman.
    -oley :) kırmaymış

bıkkınlık dönemi:
    -ne cins?
    -kangal.
    -kırma mı?
    -değil, küçükken hastalanmıştı, bi de döndüreyim şöyle bakın tırnak.
    -belli belli safkan bu, çok güzel.
    -aa oley sonunda!
    -bizim köyde var onlar at kadar. sizinkinin kafası küçük, kafası küçük kangallar oyuncu olur.
    -öfff...

son durum:
    -ne cins?
    -golden retriever.
  • - merak etmeyin görüp göreceğiniz en iyi huylu kangal olabilir ki zaten ben tutuyorum, siz geçin korkmayın.
    + hayvan bu sözleşmesi yok ya!
    sinabey & duma: o_0...
  • yer: apartman önü

köpek manyaklar gibi havlamakta ve salyalarını pantolonumun paçalarına boca etmektedir.

-hanımefendi? hanımefendi köpeğinizi çağırabilir misiniz acaba?
    -hayvanları sevmeyen insanları da sevemez!
  • juninho ve kopegi pequena her zaman oldugu gibi cihangir dolaylarinda gezmektedir. topitop pequena kendine isemek icin yer ararken ilerde sismanca bir kadin belirir. tam yanindan gecerken sohbet baslar :

- ay ne tatli seysin sen oyle ay

-- ( evet oyledir bakisi )

- adi ne bunun

-- pequena

- o nasi bi isim bea!!?? ne demek oluyo ?

-- kucuk demek portekizcede.

- hee sahipleri yahudi heralde!!???

-- yok sahibi benim.

- he ben sen sadece gezdiriyosun sandim , portekizce diyince brezilya falan ordan aklima geldi yahudi. ( yuzunde cok sasirmis bir ifade )

-- pequena gel gidelim kizim , cis yap sen..
  • - ısırır mı?
    + hayır. kız kılığına girip arkadan bıçaklar

(bkz: kız ismet)
  • tam olarak kopek sahibiyle sokaktaki insan arasında gecmese de, kopek sahibi sokaktayken yanından gecen insanlar arasında geçmiştir.

genc1: aaaa bak neydi lan bunun adı?
    g2: aaa cathy(kathy de olabilir) lan o !
    g3: ne cathy si lan gerzek lassie o
    g4 a.. k... adı cathy cinsi lassie olamaz mı?!!!!!

ben gülerek uzaklastım ama bunu soyleyen arkadas baya bi o anda dalga konusu oldu. boylece lassie'de yeni bir donem basladı. artık lassie cinsi kopegin bir adı da var. cathy!
  • kimi zaman köpek sahibi insanın, ne insan ne de hayvan olamadığı durumlarda medeni bir iletişim kurmanın da mümkün olamadığı diyaloglardır. bir örneğini güneşli bir pazar sabahını karartan sahiple geçenlerde yaşadım. izmir güzelyalı sahilinde köpeğiyle dolaşmakta olan hanımefendi (!) yanlarından geçmekte olan sokak köpeğine o an nereden bulduğunu anlayamadığım sopayla vurmaya başladı. araya girip sokak köpeğini dayaktan kurtardım. hayvan zaten koşarak kaçtı anında. ne yapmaya çalıştığını sorduğumda şöyle bir diyalog yaşadık:

-ama yaaane o sokak köpeee, benimki cins evde bakıyoruaaam.
    -siz de tanımlanamayan bir cinssiniz, kendinize de evde bakın.
    -ne diyorsun beeaağğ??

etraftaki diğer insanlar da sahibeye epey tepki gösterince susup gitmek zorunda kaldı ve daha fazlasına maruz kalmadım. her zaman bu kadar beter şekilde olmasa da sahipler genellikle köpeklerinin sokak köpekleriyle bir araya gelmesini istemiyorlar. kendilerince haklı sebepleri olabilir. ve fakat sokaktakinin de bir canlı olduğunu unutacak kadar insanlıktan çıkmasınlar mümkünse.
  • köpekle yürüyüşe çıkılmış, çoğunlukla ingilizlerin oturduğu sitenin önünden geçilmektedir. evlerden birinden havlayarak gelen bir köpek yüzünden adımlar biraz hızlandırmıştır.bu sırada sokaktan geçen araba birkaç adım ilerde durur. içinde uzanan bir adamcağız birşeyler işaret etmeye başlar.gelen köpekten hızla uzaklaşmaya çalışılırken, adamın askıntı olmaya niyetlendiğini düşünülür, ters ters bakıp yola devam edilir. adam arabadan seslenir;

-lady ! hav hav...!
    sinirle dönülür...
    -ne diyorsun kardeşim sen ?!!!
    adam yabancı olduğuma o kadar inanmıştır ki ; sinirle türkçe konuşmam karşısında şoka girmiş kekeleyerek;
    -ya yeng..abla ben ..seni ya..bancı sandım ! kusura bakma ...! köpek..ten kaçmak i..çin araba..ya bin...mek ister misiniz diyecektim?!!

anlaşılırki niyet iyidir ama bunu "lady hav hav " sözcüklerinden anlamak biraz zordur.
hesabın var mı? giriş yap