şükela:  tümü | bugün
 • ---------------------
  not: sadece başlığı okuyup entry sıçan arkadaşlar alternatif başlık istediler:

  köpeğini petshop'tan alan köpek sahipleri, sokak köpeklerinin bakımı için köpek vergisi ödesin kampanyası
  bizde isterdik bu başlığı açmayı, karakter sınırı olmasaydı, ey bire öküz.

  tüm öneriyi, sağlıklı bir şekilde okumak isteyenler için, diğer entrylerimde bu entry'nin altına copy+paste edilmiştir
  ---------------------------

  sokak köpekleri büyük bir sorun teşkil etmekte. hem bu hayvanlar 12 ay aç, susuz, soğukta kalarak işkence çekiyorlar, hem insanlar için tehdit unsuru olusturabiliyorlar. halı hazırda ki barınakların halı'de hiç iç acısı değil, kısacası finansal bir sorun var.

  ve bu sorunu çözmek için tek çare petshop'tan köpek alırken köpek başı 1000 tl veya her yıl köpek başına 100 tl köpek vergisi ödenmesi.

  ve bu vergilere sayın orusbu çocuğu yöneticilerin parmakları bile değmeden yeni kurulacak belediye/devlet köpek barınaklarına aktarılması

  köpek barınaklarından köpek sahiplenmek ise bedava veya vergisiz olmalı, teşvik edilmeli.

  yaşadığım yer olan hollanda'da işler böyle hal edilmekte ve tek bir sokak köpeği bulunmamaktadır. gelişmiş toplumların hiç birinde tek bir sokak köpeği bulunmamaktır. sokak köpeklerini desteklemek sokak köpeklerinin çektikleri her acının vebalini almak demektir.

  ha sen 1000 tl gibi küçük bir parayı köpeklerin iyiliği için ödemek istemiyorsan, siktir git, sen hayvansever felan değilsin, histrionik kişilik bozukluğu olan orusbu çocuğunun tekisin.

  veya 100 tl vergi ödeyecek durumum yok, diyorsan, bana göre sen zaten köpek felan alma en fazla 3 aya o köpeği zaten sokağa bırakacaksın. ama illa almak istiyorum dersen onada çözüm hazır, gidersin petshop yerine barınakdan vergi ödemen gerekmeyen bir köpek alırsın

  gerçek hayvanserverlerin kampanya'yı desteklemesini bekliyorum

  edit: hollanda hükümeti köpek vergisinin sadece köpek sahiplerinden alınmasınin 2 sebebi olduğunu öne sürüyor. birincisi sadece köpek sahiplerinin bir köpeği sokağa birakabilme ihtimallerinin olması, ikincisi her ne kadar sahipleri temizlemek zorunda olsalarda köpeklerin sokağı kirletebilme ihtimali.

  son derecede mantıklı bulduğum sebeplerdir sayın kadınlar meme, erkekler pipi vergisi ödesin diye saçmalayan. çünkü vergiler ihtimal üzerine alınır, kdv sen aldığın yumurtayı yiyeceğin ihtimali üzerine alınır, kimse yolda ya kırılırsa diye düşünmez, araba vergisi sen arabayı kullanacaksın ihtimali üzerine alınır, kimse senin arabanı belki tüm sene parkta bekleyeceğini düşünmez, siktir git şimdi.

  vergı danışmanı dr. laagland vergi hukukunun kralı hollanda'dan bildirdi!

  --------------------------

  entry 2:

  nedense ceplerine dokununca hayvanserverler ya karşı çıkıyor, ya ortada hayvansever felan kalmıyor.

  o zaman bu yazar arkadaş #71289311 gibi sokak köpekleri uyutulsun diyen olunca ortaya çıldırmış şekilde çıkmayı verin artık. sizin hayvanseverliginiz belli oldu. üsteki arkadaşında dediği gibi petshop'tan hayvan alan hayvansever felan değil demek ki

  yazdığım entry'i bile okumadan beyinsiz gibi ithamlarda bulunanlara da son kez cevab veriyorum, başlığı açarken yazdığım entry'i tamamen akedemik düşünce ile yazılmış kusursuz bir entry'dir ve içerisinde ne taxation econimics'e, ne political econonics'e, ne micro, ne macro economics'e, ne de sosyolojik bilim dallarına aykırı bir element yoktur.

  her zaman örnek gösterdiğiniz avrupa'yı işinize gelince örnek alıp, işinize gelmeyince arguman bile öne süremeden dalga geçtiğini sanarak savuşturmaya kalkmak gerizekalılığın önde gidenidir, bayrak taşıyanıdır!

  -------------------------------

  entry 3:

  "bu vergilere sayın orusbu çocuğu yöneticilerin parmakları bile değmeden...."

  okuma özürlü arkadaşlar için tekrar copy+paste yapıyorum. tabi işinize gelmeyince selektif okumak çok tatlı okuyir, değil mi?

  uygulamada bir sorun olacağını bende düşündüm ama o zaman hiç bir şey yapmayalım. bir kaç kişi "bu sokak köpeklerini öldürelim yaw" desin, sonra 100 tane 'hayvanseverde' arkasından "bende insansız sokaklar istiyorum" desin ve bu böyle devam etsin.

  senin seçtiğin yöneticiler, siyasiler göt ise bu benim ortaya attığım teorinin şaşma olduğu anlamına gelmez. burda problem benim öne sürdüğüm teoride değil, seçilen siyasetcilerde ve bu siyasi seçimleri yapan sende.

  o zaman git rasyonel bir seçim yap ve kendine adam gibi bir yönetici seç derler adama.

  ayrıca türkçe akadamik yazı yazmadığım için, akidemikte yazarım, akadamak bile yazarım amk, sana ne, sen içeriğe bak

  edit: köpek sahipleri zaten sokak köpeklerine bakıyor diyen avanaklar, sizin ben varya..... neyse. bak arkadaşım senin mantığınla hiç bir vergiyi ödemeyelim o zaman, işsiz kalan, sakat kalan insanlarada mahalleli bakar (yardım eder). düşünmeden yazıyorsunuz

  ayrıca, götünüzden vergi uydurmayın veya kim götünden vergi uyduruyor diyen arkadaşlar, her zaman örnek aldığınız avrupalılar uydurmuş bu vergiyi. ama ortada bir göt varsa sadece başlık okuyup entry sıçan sensin...

  ----------------------------

  entry 4:

  kanaat getirdim, sözlükte entry sıçan pardon yazan çomarların en az yarısı sadece başlıkları okuyor, bu bir

  ikincisi okumadığınız için bilmiyorsunuz ama ben sadece petshop'tan köpek alanlardan vergi alınsın dedim.

  hatta ve hatta sokaktan veya barınaklardan köpek alanlara petshopculardan toplanan vergilerden teşvik primi verilebilir.

  üçüncüsü niye heman hemen tüm köpek sahipleri öneriye karşı çıkmış? aa dur düşünüyüm, çünkü sen köpeğini petshop'tan aldın ve paran çok değerli. ee olm sen hayvansever değil paraseversin lan, hem köpeğinde petshop'tan amk.

  dördüncüsü, bana hayvan düşmanı demişler. evet o yüzden ben evimin yakınında 7 tane barınak köpeğini gündelik dolaşırtıran 12-18 yaş arası 1 çocuğa barınak aracılığı ile 8 senedir maaştan çok hediye niyetine aylık 10 euro gibi küçük ama o yaştaki birisinide sevindirebilecek kadar harçlık veriyorum. ne pis hayvan düşmanıyım ben ya. zaten çocuklar zevk için yapıyor, ben ve benim gibi bir kaç kişiden gelen aylık 30-40 euro'ya kalmadılar. medeni insanlar başka oluyor, ekşi'ci tayfa gibi paraa, paraaaa derdinde değiller, aynı zamanda gidip süpermarkette çalışsalar 5 katını alırlar.

  beşincisi, saydığım üçüncü nokta'ya düşüp buraya gelip entry sıçan yazarlar, (bkz: bak şuradan siktir git)

  edit: bakınız benim kendi köpeğim olmamasına rağmen ve yaptığım yardımı söylemek istememe rağmen, sırf 20 kişinin hayvan düşmanı diye iftira attığı için hesaplama gereksiniminde bulundum. yıllık 120 eurodan 8 sene boyunca 4200 tl'ye gibi bir miktar para vermişim. ha bu para köpekler ölmesin diye değil, saolsun devlet köpek vergisi ile halediyor o işi. sırf köpekleri gezdiren çocuklar işten bıkmasın, köpekler insan sevgisi alabilsin diye veriyorum bunca parayı.

  ama sen petshop'tan gidip köpek alan şerefsiz, sen tek seferlik 1000 tl veya senelik 100 tl'yi cok görüyorsun. ve sen hayvan dostu, ben hayvan düşmanı oluyorum. iğreniyorum sizden, hepiniz gözünü para hırsı bürümüş şerefsizlersiniz, hayvan dostluğunuz felan hikaye

  -------------------

  entry 5:

  bu da son attığım entry. bana özel mesaj atmak yerine diger attığım entry'leri okuyun,uğraşamayacağım. zaten o 3-4 entry'de senin sıcağın mesajın cevabı kesin vardır

  birde bana "beyinsiz", "senden de vergi alalım" gibi ithamlarda bulunan, önermeyi okumadan entry sıçan paragözlerin bir çoğu entry'lerini silmeye başladı ve bir sessizlik oldu sanki.
  son sözüm: amk çomarları
 • vergi cenneti türkiye
 • kadınlar meme
  erkeklerde pipi vergisi ödesin

  kediler kedi olduğu için direk vergiye tabi olmalılar.

  ayrıca bazı çınar ağaçları belirli metreküp hacmin üzerine çıkarsa ek vergi vermeliler.

  hayat bu kadar bedava olmamalı.

  edit: adam hırs yapmış, bana laf falan sokmuş

  tek cevabım var sana ey yazar " itden korkmam kemiksizim sikten korkmam deliksizim."
 • bence güzel.
  tam destek.
  her ne kadar para vererek hayvan edinenlerin, büyük çoğunluğunun hayvansever olmadığını düşünsem de.
  ah keşke demedim değil.
 • nedense ceplerine dokununca hayvanserverler ya karşı çıkıyor, ya ortada hayvansever felan kalmıyor.

  o zaman bu yazar arkadaş #71289311 gibi sokak köpekleri uyutulsun diyen olunca ortaya çıldırmış şekilde çıkmayı verin artık. sizin hayvanseverliginiz belli oldu. üsteki arkadaşında dediği gibi petshop'tan hayvan alan hayvansever felan değil demek ki

  yazdığım entry'i bile okumadan beyinsiz gibi ithamlarda bulunanlara da son kez cevab veriyorum, başlığı açarken yazdığım entry'i tamamen akedemik düşünce ile yazılmış kusursuz bir entry'dir ve içerisinde ne taxation econimics'e, ne political econonics'e, ne micro, ne macro economics'e, ne de sosyolojik bilim dallarına aykırı bir element yoktur.

  her zaman örnek gösterdiğiniz avrupa'yı işinize gelince örnek alıp, işinize gelmeyince arguman bile öne süremeden dalga geçtiğini sanarak savuşturmaya kalkmak gerizekalılığın önde gidenidir, bayrak taşıyanıdır!
 • hayvan satın alanlardan kedi,köpek vb. devlet yüksek vergi almalı yani ötv gibi bir de zorunlu sigorta olsun can parası olarak her yıl para yatırsınlar. sokaktan hayvan sahiplenenlerden hiçbir şey alınmasın hepsinin sigortası olsun sokakta bir köpek ayağı mı kırılmış sigortası var devlet tedavisini yaptırsın en güzeli. maalesef yaralı bir kuşu parası olmadığı için tedavi ettiremeyen bazı kişiler veteriner önüne kutuyla bırakıp kaçıyor mecbur bakacak gibisinden kötü...
 • petshoptan köpek alımına ses çıkarmayıp bunu yazanın da aklına sokam. çok düşündün mü kardeş?
 • belli bir çerçevede katıldığım düşüncedir.
  ödesin ödemesine de, onun bir karşılığı olması lazım. sağlık sigortası mesela.
  toplanacak vergilerin bir kısmı sokak hayvanlarının bakımına, diğer kısmı da sahipli hayvanların sağlık sigortası için kullanılırsa, gayet de işe yarar bir sistem olur. kedisi köpeği olan bilir, herhangi bir sağlık sorununda veterinerlerin çıkardığı faturalar hayvani miktarlarda. devlet bunu karşılarsa, hayvan sahipleri de seve seve vergi verirler elbet. çok da iyi, çok da güzel olur. herkes sgk'lı da evcil hayvanlarımız niye değil ?
 • (bkz: itcoin)