şükela:  tümü | bugün
 • önemli edit: gereken miktar toplanmıştır. herkese çok teşekkürler.

  aşağıda fotoğraflarını da paylaşacağımız can geçen hafta perşembe günü sokak köpeklerinin saldırısına uğruyor. bulan arkadaşlar hemen veterinere götürüyorlar. hekimlerin söylediklerini aynen yazıyorum. sağ arka bacağı tutmuyor, arka bel tarafındaki kemikler yerinden oynamış ve omuriliğinde büyük hasar var. tüm bu darbeler sonucunda o bölgedeki sinirler çok fena zedelenmiş. hayatı boyunca felç kalma tehlikesi var. tuvaleti için de yardıma ihtiyaç duyabilir yine hayatı boyunca. röntgen fotoğraflarını atıyorum hatta ilk olarak.

  https://i.hizliresim.com/bl0p9d.jpg

  https://i.hizliresim.com/76b08a.jpg

  kediyi bulup veterinere götüren arkadaş, tedavi için uğraşmak yerine önce sahiplendirmeye girişmiş, cumaya kadar sahiplenilirse ameliyata girecek olmazsa uyutulacak gibi bir üslupla davrandığı için kediyi teslim aldık ve kedi hastanesi'ne götürdük. durumu yazdığım gibi, hayati tehlikesi çok az, felç kalma olasılığı biraz yüksek. tedaviye ve kedinin direncine bağlı olarak ufak da olsa ayağa kalkma ihtimali var. ama uyutma söz konusu değil, onu önlemek için hastanedeki onca borca rağmen teslim aldık. iyileştireceğiz, sonra uygun bir yuva bulacağız. tabii bunun için zaman ve para gerekiyor. tam bu noktada desteğe ihtiyacımız var çünkü zor ve uzun bir süreç olacak hastanedeki diğer borçlarımız ve kedilerimizle birlikte.

  https://i.hizliresim.com/oozdao.jpg

  https://i.hizliresim.com/loyakl.jpg

  https://i.hizliresim.com/nog8a1.jpg

  https://i.hizliresim.com/5dk5dm.jpg

  https://i.hizliresim.com/g9k8yy.jpg

  https://i.hizliresim.com/w7zmnq.jpg

  https://i.hizliresim.com/z9vbd0.jpg

  asıl işi yapan erkan arkadaşımızın twitter profili ve bu konu hakkındaki paylaşımı aşağıda. kendisine oradan dm atabilir, bana buradan yazabilir veya aşağıda vereceğim telefon numaralarına ulaşabilirsiniz sormak istediğiniz şeyler olursa.

  https://twitter.com/…ey12/status/956055706276425730
 • (bkz: up)
 • (bkz: yardım)
  (bkz: up)
 • bir an önce tedavi edilmesini dilediğim kedi için yapılmış kampanya

  (bkz: up)
 • iyi haberlerini beklediğim kampanyadır.
 • sabah instagram'da denk geldiğim güzel kedi için bu yardımı toplamalıyız.

  neredeyse uyutulacaktı. arkadaşlar sağolsunlar el atmışlar olaya. tedavi ettirebilmek için elimizden geleni yapalım. maddi destek yapamıyorsak da up'layalım.

  şöyle düşünün. verecek bir kuruşunuz bile olmayabilir insanlık halidir ancak bir entry ile sağlam yardım edebilecek birine bu durumu iletmiş olursunuz. o parayı siz vermiş gibi..

  lütfen gündeme taşıyalım bu başlığı.
 • (bkz: yukarı)
 • (bkz: up) (bkz: up)
 • hastane masrafları ne kadar tutacak,hangi veteriner kliniğinde tedavi edilecek vs gibi bilgiler eklenirse, daha çok insanın güvenerek yardım edebileceği kedidir.
  ayrıca bu tarz başlıklar açıldığında çok sık şekilde gelen yardım miktarının güncellenmesi gerekiyor; çünkü gelen paranın fazlasını yollayan insan, bu çocuğa yardım niyetiyle yolluyor. başka bir cana yardım için kullanılacaksa para toplandığı için, yine de yardımı yapana bilgi verilmesi gerekir diye düşünüyorum.
  bir an önce iyileşmesini diliyorum, ben de ufak da olsa yardım edeceğim.
  not: arkadaşın twitter hesabından yardımsever biri olduğu çok belli. teşekkürler emekleri için binlerce kez.
 • soranlar olmuş kedicik ankara asagı ayrancı'daki kedi hastanesi'nde su an, henuz dun aksam goturuldugu icin de masraf bilgisi yok. zaten orasi erkan'in kedileriyle surekli ilgilendigi icin konu erkan olunca ilk konusulan para olmuyor, o konuda erkan'i arayip sorarsaniz size uzun uzun hem masraflardan hem tedavi surecinden bahseder. herkese duyarliliklari icin simdiden tesekkurler.