şükela:  tümü | bugün
  • olay tam olarak şöyledir ;
    " banu aydın , 13 reklam ajansında saldırgan rotweiler bir köpekle kedileri aynı ortamda ısrarla bırakarak bir çok kedinin ölümüne göz göre göre sebep olmuştur. veterinerler de dahil birçok insanın uyarısına rağmen ve bu tutumundan vazgeçmemiş halende ısrar etmektedir. köpeğin onları öldürmesinin mutlak olmasına rağmen bi anlamda kedileri ona yem yapmaktadır. bu davranışın kapalı bir yerde hayvan dövüştürmekten ne farkı var ki bir rotweiler karşısında bir kedinin ne kadar şansı olabilir. bunun adı resmen cinayet. hayvansever olarak bilinen bu kadının hayvansever olmadığı shov derdinde olduğu ortada. hayvansever olmak sadece köpek sevmek değil -ki oda tartışılır bu konumda- tüm canlı yaşamına saygılı olmak anlama geldiğini sanırım bu kadına birilerinin öğretmesi gerek."
  • aynı zamanda üniversite kampüsülerinde terör estiren köpeklerin temizlenememesinin de temel sebepleridir. onlar iki köpek sevecek diye her gün insanlar ısırılıyor.
  • hayvansever değil, köpekseverdir. olamaz mı?
    ya hep ya hiç mi, paket program mı bu lan?

not: ben kedi de severim köpek de, kediyi biraz daha fazla severim.
  • hayvansever diye her hayvanı sevmek zorunda kalmayan zat-ı muhteremlerdir.
    zaten hayvansever denilirken, canlıların yaşam hakkına saygıdan bahsedilmektedir esasen, yoksa biz herşeyin olduğu gibi bunun da içine etmiş bir milletizdir.
    ingiliz kültürüne haiz ecnebiler için düşünürsek animallover mı diyeceğiz yani?
    adama garip garip bakarlar.
    human rights vb bir animal rights'dır burada ki mevzumuz.
    sevmek zorunda değilsin ama yaşamlarına saygı duymak zorundasınız.
    aslında bunun bir tık ötesi sonuçlarını kabul ettiğin takdirde saygı da duymayabilirsin.
    whatever,

kedi ve köpekleri çok severim. özellikle kedi denen o şerefsizlere bebekliğimden beri deliyim, ben değil büyüklerim söylüyor.

ama hayvan diye hamamböceğini de sevecek değilim sonuç itibariyle.
    hani sevimli olmayanlar hayvanlar sayılmıyor gibi bir durum sözkonusu ama. o öyle diiil işte.
    son tahlilde ben eklembacaklarının benim evim dışında heryerde yaşamlarına saygılıyım diyeyim ve mevzuyu neticelendireyim.
  • kesinlikle banu aydın'ın hakkının yendiği kanısındayım. yanlış anlaşılma olmuş olmalı. böyle bir şey yapmaz, yapanı görürse de karşısında durur öyle bir kadın. yağmur, kar, çamur demeden ıssız arazilere çıkıp hayvan besliyor, kurtarıyor.
    ajansında uzun yıllardır bir arada yaşayan kedi ve köpekleri var. ama manzara hep iç açıcı, huzur verici. sanmıyorum ki vahşi şeyler yaşansın.
  • tüm hayvanları sevdiğini iddia eden ama her türlü ihtiyacı için hayvansal ürünleri tercih eden hayvansever ile aynı yapmacıklığa sahip ademoğludur.
  • benimdir.
    köpekleri çok severim, papağanlara bayılırım, kaplumbağa, yunus, penguen için başka pozitif hisler beslerim.
    şimdi bu saydıklarımı hayvan kategorisinden çıkarırsak eyvallah hayvansever olmadığımı düşünebilirim zira ben yılan da sevmem.
    şimdi yılan ve kedi hatta ve hatta hamam böceğinden tiksindiğim için hayvanseverliğim sözdr kalıbına mı bürünüyor?

normal değilsiniz lan siz.