şükela:  tümü | bugün
  • twitter'da twit'i görülerek yaptığından haberdar olunan kızdır.

"köpeğimin bir rahatsızlığı var ama sebebi çözülemiyor", "kullandığı mamaya zam gelmiş, biyokimya, röntgen vesaire gerekiyor" diyor. köpeğin rahatsızlığı yeni olduysa, evine döner çaresine bakarsın, 6 ay öncesinden varsa zaten yollarda işin ne?

ki ben bunu anladım, rahatsızlığı varsa aylar öncesinden beri var, sebebi çözülemediği için tedavisi de bulunamamış, bunun üzerine kızımız yola çıkmanın köpeğinin hastalığına iyi geldiğini iddia ediyor, öyleyse sponsor arayışı neden? test yapılmadan, röntgen çekilmeden, biyokimyaya bakılmadan rahatsızlığının "sebebinin veterinerlerce bilinmediğini" iddia edip, sanki bu rahatsızlık büyük bir şeymiş gibi paylaşmak nasıl bir kafadır? ben söyleyeyim: ergen kafası. aldığı mama markasından da taviz vermeyip "zam gelmiş" demesi de bana ayrıca lüks geldi.

otostopçunun attığı tweet -ve twwet'in +2 devamı
    okan aydemir'in ifşası (kanıt) ve
    burak veziroğlu'nun araştırmacı hassasiyeti sayesinde gün ışığı gibi ortaya çıkmıştır.

kızımız kendisini ikna edebilmek için köpeğin uzuvlarının fotoğrafını çekmiş ama şekil 1'de olduğu gibi kişinin bakıp da görebildiği bir rahatsızlık bulunmamakta.

bu başlık gerçekten linç için açıldı. köpeğin görünürde bir hastalığı yok, fotoğraflarda rahatsızlığı olan bir köpekmiş gibi de görünmüyor. olsa olsa egzema vesaire gibi deri hastalığına sahip olsa köpek; bunun ilacı vardır ve verilir. detaya girmeyeceğim; daha 6 ay öncesine kadar "kendi evim var evet 3+1'de tek yaşıyorum evet öğrenciyim ama para bende" twit'i atarak hava kasan bir kızcağız daha henüz yaz sezonu bile gelmeden ergenlerin akımına kapılıp erkenden yola çıkmış, sözde onyedibinbilmemkaç km yapmış. paraya sıkışınca da köpeğin rahatsızlığı/sözde hastalığı varmış, o kadar büyük bir hastalık varmış ki sebebini veterinerler çözemiyormuş, ama şansa bakın ki köpek muayeneye dair hiçbir teste dahi tabi tutulmamış. bunun üzerine gelen saldırıların üzerine köpeğin orasının burasının fotoğrafını paylaşıyor ama hastalık konusunda hâlâ yine ortaya söz yok bir şey yok. gören kişi de haliyle görünce "bön bön" bakıyor.

bu ergenler yüzünden millet kamp etkinliklere katılamadığı gibi aynı zamanda kirlerinden, pisliklerinden, gürültülerinden, haneye tecavüzlerinden, eğitimsiz davranış ve görgüsüz yüksek hareketlerinden ötürü yetişkin sınıfı kendine gidecek yer bulamıyor. bu ergen kesimi bilen bilir, burada detay vermeyeceğim. güvenilmez olduğunun ve bunun da kendisi için para koparmak adına köpeği üzerinden olmayan hastalık yaratıp bir de üstüne "hastalık" için olduğunu iddia ederek "kendine" her ay beleşten para gönderecek keriz aramalarının ardındaki o kibir ve şark kurnazlığını o sebeple birçok kesim insan tahmin edip hissedip anlayabiliyor. bu rezalete bir ders çıkarılsın istiyorum.

kızın 24 eylül'deki twit'i.
    olay bir an öyle bir hale geldi ki yüz kişi haluk levent'i falan etiketlemiş.
    ardından bir ara genç kızı savunmasız görünce ne alakaysa ibb beyaz masa bile duruma kendini bu konu hakkında hızır sanıp yetişmiş.

asıl gezginlerin yaş ortalaması 30 civarıdır. çoğu zaman yaşa da güvenilmiyor ancak gezmek ile gezginliğin farkını kişiyi gördüğünüzde anlarsınız. 22 yaşın altındakilere inanmayınız.