şükela:  tümü | bugün soru sor
 • köpeğiniz ve yatağınızın boyutuna bağlı olarak size aşırı derecede sorun çıkartabilecek eylem. köpeğiniz eğer insan gibi sırt üstü sereserpe yatma gibi bir alışkanlığa sahipse ve siz onun rahatını bozup düzgün bir şekilde yatmasını sağlayamazsanız , yatağınızda yatmak için şekilden şekile girebilirsiniz.
 • (bkz: #24954632)

  ayrıca;
  ayı kadar olup, çift kişilik yatakta sizi duvara sıkıştırabilecek kadar dibinize sokulup kıpırdayamamanıza neden olsa da yokluğunda * en çok aranan ve en çok özlenen şeylerden biridir. *
 • köpeğin hacmine bağlı olarak riski her zaman bulunan ve değişen eylem. çok severim köpekleri ama yatakta asla..
 • sabah uyandığınızda yatağınızın ve sizin köpek gibi kokmanıza sebep olacak eylemdir. lütfen köpeğinizle uyuduktan sonra sabah duş almadan kimseyle yakınlaşmayın. üstelik hayvancağızı buna alıştırırsanız, yatağınıza almak istemediğinizde üzülmesi ve sorun yaratması muhtemeldir. zaten tüm hayvanlar gibi köpek hayvanı da apartman dairelerine ya da insanların yaşam alanı olan evlere hapsedilmemesi gereken bir hayvandır. ev dışında yaşayamayacak kadar çelimsiz, dayanıksız, bakıma muhtaç cins köpekler zaten insan yaratımı genetik hatalardır. baktıkça "please kill me" mesajı gönderirler insana. yalnızlığınız ya da karakterinizdeki sorunlar nedeniyle evcil hayvanlar edinip onlara eziyet etmek hayvanseverlik değildir malesef. hayvanlar doğada, doğal ortamlarında yaşamalıdır. doğadan koparılarak insanların yapaylıkla dolu hayatlarına, kentlere hapsedilmeleri onlara yapılan büyük haksızlıklardan ve eziyetlerden biridir.
  (bkz: #28081814)(başlık:evcil hayvan)
  zöge: malesef köpek sahiplerinin bu giriyi kötülemeleri, hayvanların, tamamen insanların keyfi adına evcilleştirilerek köleleştirildiği, melezlenerek ve genleriyle oynanarak yeni zayıf, insana muhtaç zavallı türler yaratılıp evlere hapsedildiği, temelde doğalarından kopartıldığı gerçeğini değiştiremiyor.
 • her gece yapmakta oldugum eylem.
  kucukken alistirirsaniz sonrasinda vazgecirmeniz imkansiz oluyor oglum joker gibi. gerci sikayetci miyim? asla degilim.
 • gece oturan biriyseniz o sizden önce çoktan yatağa kurulmuştur bile. sizin gelmenizle kol altınızdan koynunuza sokulur masum çocuklar gibi. uyansa da, siz yatağa yattıktan sonra sizden önce uyur. o masum ve uyur haline bakarsınız. sonra siz uykuya dalarsınız ve artık nası bir horluyorsanız uyuyamaz kalkar ayak ucunuza gider. yatak tek kişilikse ayağınızı köşeye sıkıştırır ya da içgüdüsel uyurken kaçmasın bu adam diye başını ayağınızın üstüne koyar. böylece ikiniz de mışıl mışıl uyursunuz. bazen geç yatmanızdan dolayı geç kalkıyorsanız sabah onun başınızda uyan diye homurdanmasını duyarak uyanabilirsiniz. inanın bu da olayın en tatlı yeridir. yalnız yaşayan biriyseniz konuşmayan ama 4 yılınızı beraber geçirdiğiniz biriyle hayatı tamamiyle paylaşmaktan başka birşey değildir bu. ayrıca bazıları doğa falan filan demişte. hiç alakası yok. keyfine düşkün yerde yatmayıp rahat yatakta yatıcam ayak ucunda yatacağım diye direnen bir köpeği doğaya mı salacaksın. önemli olan aldığın köpeğin 15-20 yıl yaşayacağını bilerek almak ve aşısından mamasına kadar bir insana hatta tam anlamıyla kendi tespitimle 3 yaşındaki bir çocuğa bakacağınızı bilmektir. 3 yaşındaki bir çocuk nasıl ise. yıllarca öyle kalır. yemek yer, oynar, uyur kalkar, koşturur ama konuşamaz. görüyorum heryerde bir hevesle alıyorlar tatil gelince, yaz gelince napacağız ne edeceğiz derdine düşüyorlar. eşya değil ki bu. sen nasıl düşünüp taşınıp bir evlat ediniyorsan çocuk yapıyorsan eşinle, bu da öyle birşey. hayatınızın büyük bir bölümünü kapladığı kesin. bazen çok büyük yük olduğu da. hatta öğrencilik zamanınızda aldıysanız ciddi anlamda oturduğunuz ev ve yaşantınızı ona göre ayarlıyorsunuz. aslında bu da normal çünkü, bir köpeğe aşağılık gözüyle bakanların size karşı yaptığı mahalle baskısından oluşuyor. kimse anlamıyor kardeşim köpeğim var, sorumluluğum var. ona göre yaşıyorum ben. anlayışlı olun. yarın birgün çocuğum da olsa onu da mı sallamayacaksın. her neyse. birazdan yatağımda uyuyan eşşeğe sarılıp uyuyacağım.

  edit: uyuyan köpeğe örnek;
  http://c1204.hizliresim.com/w/9/47pug.jpg

  bunu sen nereye salacaksın ya, doğal ortamı bu köpeğin *