*

 1. lucescu'nun yerli yerinde kullandığı ve fenerbahçeyi rahatsız eden atasözü
 2. mircea lucescu' nun gs teknik direktoru iken zikr ettiği bir rumen atasozu
 3. lucescyu tarafindan sarfedilen ve mahmut uslu tarafindan anlasilmayan ama sadece icinde it geciyor diye, "it urur kervan yurur" diye cevap verilen laf.
 4. lucescunun kendisini ve o anda çalıştırdığı takımı at zannetmesi üzerine, fenerbahçe taraftarının rakibini gayet misafirperver bir tavır içersinde otlarla karşılamasına yol açan cümledir.
 5. köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı atasözümüzün rumenik versiyonu
 6. lucesku nun söylediği sözün fenerbahçe tarafıyla alakası yoktur.

  şampiyonlar ligi çeyrek finali maçı olan real madrid maçı öncesi oynanacak galatasaray beşiktaş maçını galatasaray cephesi erteletmek istemiş, ama beşiktaş cephesi galatasaray ın cezalı oyuncularını (emre belözoğlu falan) ve sakatlarını öne sürerek böyle bir isteği kabul etmeyeceklerini bildirmişti. bunun üzerine galatasaray cephesi emre belözoğlu nu o söz konusu derbi ileriki bir tarihe ertelense de beşiktaş a karşı oynatmayacaklarını söylemiş mamafih bu maç ertelenmemiştir.

  aslında galatasaraylı olan ben de bu maçın ertelenme isteğini anlamsız bulmuştum. eğer kadronda 11 kişi var ise haftada iki maç yapıcaksın arkadaş... sanki o maç ertelenince karşılaşacağın avrupa takımına fark atacaksın...

  işte neyse bu galatasaray beşiktaş derbisi velhasıl kelam oynanmış ve galatasaray ın 2-0 üstünlüğüyle sona ermişti. bunun üzerine lucesku maçtan sonra maçın ertelenmesini istemeyenlere nazire yaparcasına "köpekler istedi diye atlar ölmez" sözünü söyledi, ama o koşullarda en güzel sözü fanatik gazetesi o attığı " erteleyin demiştik : 2-0 " başlığı ile söyledi.

köpekler istedi diye atlar ölmez hakkında bilgi verin