şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda muazzam dikkatimi çeken durum.
    nerede görseler bu emekçi insanları bir havlama ve bulunduğu bölgeye yaklaştırmama durumları var.
    bunun altında ne sebep yatıyor bilemiyorum ama ilginç bir durum olduğu gerçek.
  • bazı futbolcular da top toplayıcı çocuklara kızıyor. ilginç bir durum.
    (bkz: analojik benzerlik)
    (bkz: serbest çağrışım)
  • bir kaç ay önce suadiye starbucksın bahçesinde oturuyordum, güneşli güzel bir hava vardı ve bu havanın etkisiyle mayışmış 2 köpek masaların arasına uzanmış yatıyorlardı. masalarda oturanlardan para dilenmek için gelen pejmürde kıyafetli bir dilenciyi görünce köpekler bir anda kalkıp adama havlamaya başladılar, adamı bahçeden kovana kadar böyle devam ettiler, adamın tamamen uzaklaştığından emin olduktan sonra tekrar eski hallerine geri döndüler. açıkcası bu sahneyi unutamıyorum ve benim tahminim bu gelen dilenciden ya da ona benzeyen birilerinden kötü bir davranış gördükleri için öyle bir tepki verdikleri yönündeydi, çünkü diğer insanlara karşı böyle bir tepki vermiyordu hayvanlar.
  • benim sıpada da var bu durum ama hepsine havlamıyor seçiyor aralarından.
    hiç bu elemanlarla da kötü bir hadisemiz olmadı.

toplayıciların da pek şeyinde değil bu durum gayet sakin bir şekilde yollarına devam ediyorlar en azından bana sokak köpeklerine kötü davrananı denk gelmedi.
  • zaman zaman benim de fark ettiğim ilginç durum, kağıt toplayıcı arkadaşlar yeni kıyafet giyip tekrar aynı köpeklerin yanlarından geçmesiyle verilen tepkinin sebebi öğrenilebilir aslında, ye kürküm ye mi başka bir neden mi var işin içinde.
  • ataşehir'deki kahvecilerden birinin önünde gece gündüz yatan birkaç köpek var keza bunlar da benzer şekilde hemen havlamaya başlıyorlar. fakat içerden çöp arabası çıkaran baristaya da aynı tepkiyi veriyorlar.
  • kesinlikle var olan bir durum. mahallemizin yaşlı sokak köpeği yalnızca bu arkadaşlara havlıyor, sebebini cidden merak ettim şimdi.
  • soğuk günlerde köpeklerin üzerinde yattığı karton ve sandıkları topladıkları içindir
  • köpeklerin kartonlarını topladıkları için sokak köpekleriyle araları pek iyi değil. ayrıca arabalarında biriktirdikleri kartonlardan bazıları 2 üst sokaktaki diğer köpeklerin kartonu olabilir. onların da kokularını alıp, rakip köpek grubunun adamı sandıklarını düşünüyorum.
  • olay tamamen kokuyla ilgili. kağıt toplayan arkadaşlar gün boyunca yüzlerce çöp dolaştığı için tüm kokularıda beraberinde gezdiriyorlar. hayvancağızda tanımlayamadığı bu kokuya tepki olarak huysuzlaşıyor. çaktın mı köfteyi.?