şükela:  tümü | bugün
  • psikopat bünyelerin, kavga sırasında köpeğin işini zorlaştırdığı düşünülen sözde "fazlalık"larından kurtulmaları.

halbuki bu gerizekalıların bilmedikleri şöylesi bir şey var:

köpeklerin birbirleriyle iletişimi neredeyse tamamen sessizdir. bir köpeğin kulağını veya kuyruğunu kesmen, bir insanın dilini kesmen gibi bir şeydir. kuyruk ve kulak pozisyonları üzerinde kontrolü olmayan köpek, bir başka köpekle doğru iletişim kurmakta zorlanır ve bu iki taraf arasında yanlış anlaşılmadan doğan agresyonla sonuçlanabilir.

bak ne diyorum, eğer herhangi bir köpek ırkının, kuyruksuz veya kulaksız olması, ona büyük faydalar sağlayacak olsaydı, bu hayvanlar kuyruksuz ve kulaksız olurlardı.

bahaneler kimi zaman kavga ekseninden ayırılıp daha komik yerlere de çekilebilmektedir. yok kuyruğu çok uzarmış, sağa sola çarpınca hayvanın canı yanarmış, yok kuyruğunu kovalamaya çalışırken aptallaşırmış, neler neler duydum inanamazsınız.

özetle yapmayın kardeşim köpeklerinize bunu. yok illa yapıcam derseniz kendi kulağınızı da kesin, maazallah biri kavga sırasında sizi kulağınızdan tutarsa yandınız. kesmişken burnunuzu da kesin, tek yumrukta kırılır hayatınız zindan olur.
  • veteriner hekimlerin bir kısmının yalnızca vicdanlarından dolayı uygulamadığı işlemdir. yapmak isteyen hekimin yalnızca bir 'kronik otitis externa' raporu hazırlaması yeterlidir maalesef bu işlem için..
  • ne zaman görsem, içimi sızlatan bir olay. ancak kuyruğu ve kulakları kesik bir köpek görünce gidip hemen sahibine çemkiren insanlara anlam veremiyorum. çünkü çevremde köpek kurtaran pek çok hayvansever var. bunlar sokağa terk edilmiş, kötü muamele görmüş, hasta ve sakat hayvanları kurtarıp yuvalandırıyor. sözgelimi, kuyruğu ve kulakları kesilmiş bir köpeği bulup yuvalandırdıklarında, hayvanın bu uzuvlarını yerine getiremeyeceğimize göre, yeni sahibine de böyle gidiyor. ve bu insanlar doğrudan cani olmakla, suç işlemekle itham edilip sokakta orda burda gezerken hayvanseverlerce durdurulup taciz ediyorlar. derdini anlattığında zaten onlar da özür diliyor ve kendilerini bir can kurtardıkları için tebrik ediyorlar. ama bu son derece can sıkıcı olduğundan, insanlar artık köpekleriyle gezmek istememeye başlıyorlar, şevkleri kırılıyor, moralleri bozuluyor.

madem hayvansever neden anlamadan dinlemeden tepki veren iki kıçı kırık gerizekalının tepkisine kırılıp moralleri bozuluyor demeyin. çünkü herkes siz değil. herkesin eşit hayvanseverlikte ve eşit kişilikte olduğu bir dünyada değiliz. adam bir iyilik yapayım derken burnundan getiriliyor. sonrasında köpeği vermeyi yahut semtinden taşınmayı bile düşünüyor. çünkü çoğu yerde, köpek sahipleri zaten gerizekalı komşular yüzünden baskı altında oluyorlar. bir de böyle üstlerine gelinince çok zorluyor insanları. arkadaşlarımdan biri köpeği yüzünden iki kere ev değiştirdi. birincisi ev sahibi yüzündendi ama, ikincisinde hiç sorun yokken, bir tane manyak bunların apartmanın çevresinde dolaşıp "bu insanlar cani" falan diye sokaktaki herkese anlatıyormuş. sokaktaki çocuklar gelip soruyomuş "abla siz cani misiniz" diye. kadını şikayet ettiler ama dava da kabul edilmemiş galiba. tekrar açılacaktı.

kısacası köpeklerin kuyruk ve kulaklarını kesen dallamaların ta amk ben. onlar yüzünden hem köpeklerin hem de sonradan onları sahiplenen insanların hayatları cehennem oluyor.
  • "ben kesmesem kendisi kesecek nasıl olsa, en azından ben daha hijyenik bir ortamda daha acısız bir şekilde kesiyorum" şeklinde köpek kulağı-kuyruğu kesen veterinerler de var.
  • (bkz: sapıklık)
  • kurtların fazlaca olduğu yerlerde, fazlasıyla yapılan kimilerine gore vahşet, kimilerine göre de olması gereken. karşılaşmadım ama kurt ilk kulak kısmına saldırıyor imiş.
    benim tanık olduğum, üs bölgesine giderken bizimle gelen karakol köpeklerinden daha yavrucak olanın iran sınırına girip, ardından iranlı askerler tarafından kulakları kesilmesi olmuştu. bir kaç hafta sonra tekrar kaybolduğu alanda bizim peşimizden geldi. yaklaşık 2-3 gün kimse yanına yaklaşamadı. yaklaştığımız an ağlamaya başlıyordu. şimdi hala yaşıyorsa olmayan kulaklarından öperim onun.