şükela:  tümü | bugün
  • bir bernese ile yaşıyorsanız bu listeye dahil olamayacak şey yoktur. mesela benimki yerde gördüğü her şeyi ayırt etmeden yiyecek iştaha ve keskin dişlere sahiptir. en son keserin sapını yedi mesela, geçen hafta da şampuanları parçaladı..şükür ki, yedikleri sadece yerde bulduklarıyla sınırlı...yerde görürse onundur düsturunu benimsemiş. enteresan bir şekilde kitaplıktan asla kitap almıyor, o kadar önemli dosyalarım oluyor masada asla dokunmuyor. en sevdiği buram buram kokan tavuğu koy masaya kesinlikle uzaktan izlemekle yetiniyor. ama yerde duran hiçbir şeye acıması yok. hal böyle olunca oldukça düzenli bir eviniz oluyor. her şey yerli yerinde. dergiler, kitaplar etrafa saçılamıyor, terlikler her zaman ayakta, yerde duran her şey için duvara yeni raflar monte ediliyor, vs...köpekle yaşamak insanın hayatına düzen getirir mi, getirir işte...

edit: altta yazar arkadaşın eklentisi baya ilham verici olmuş konuyu anlamak bağlamında. listeye mama kasesi, tebeşir, tahta kalemi, bol miktarda çorap ve nice iç çamaşırını da eklemek istiyorum. ayrıca bir köpek demir kemirir mi, canı sıkılırsa kemirirmiş, tecrübeyle sabittir.
  • 1.kocaman 1 kase küp şeker
    2.şarj aleti
    3.gögüs tasması ( en az 2 tane )
    4.ağaç.cam agaci ( gövdesini kemirmek suretiye fidana dönüştürmek )
    6.2'li koltuk ve sungerleri ( ahşap kısımları dahil )
    7.oynaması için aldığım topların ışıkları ve düdükleri
    8.kulaklık
    9.100'lu peçete
    10.havlu,kumaş ( kaçırıp kulübeye götürmek ve sinirlenince parçalamak )
    11.hali arkasındaki marka etiketi
    12.tüm kartonlar tüm, istisnasiz.
    13.hırkanın cebindeki bisküviyi cikaramayip cebiyle birlikte yemek.
    14.bilgisayar adaptörünü oya gibi işlemek.

ağlama krizim başladığı için listeyi tamamlayamiyorum.kendisi bir labrador.hayır,van gölü canavarı degil.
  • biz mi kopek beslemiyoz yoksa siz dinazor falan mi besliyonuz sarj aleti ney lann.
  • bilimum hayvan dışkısı, her türlü plastik. oof.
  • çocukken cahilliğimden, kendim ne yiyorsam köpeğime de onu verirdim. canı çeker diye, çocukluk işte. pointer cinsi bir kuçukuçu idi. verdiğim yiyecekler : ayva tatlısından, bibere, mısır ekmeğinden çikolataya kadar çeşitlidir. nur içinde yat canım kont.