şükela:  tümü | bugün
 • hasmetlunun son laf zortlatmasi. zaten nezaket dahilinde yapilan en ufak bir hareketini gorsek, bir kelimsini duysak dumur olucaz ..

  "köpekleriyle yatar köpekleriyle kalkarlar 14 şubat 2009

  hasan tüfekçi/sivas

  başbakan tayyip erdoğan, dün seçim çalışmaları çerçevesinde sivas’ta halka hitap ederken, yine basına çattı, diplomasi kökenli muhalif politikacıları ve aralarında hürriyet yazarı bekir coşkun’un da bulunduğu bazı köşe yazarlarını eleştirdi.

  erdoğan şöyle dedi:

  filistin yaklaşımımız ortada. diplomaside monşer eskileri anlayamadı. monşer geldiler monşer gittiler. siyasete de monşer geldiler, monşer gidiyorlar. böyle deyince kızıyorlar. monşer eskisi değilsen bunun hakkını ver. katkılarda bulun, tebrik edelim. öyle millete tepeden bakarak u milletin vekiliyim denmez. milletin vekili milletine tepeden bakamaz. bunlar cahil bunlar anlamaz diyemez.

  ama, bunların şu anda yandaş medyaları var. yandaş medyaların oralarda yandaş köşe yazarları da var. oralarda benim vatandaşıma ’akp’ye oy vermişse bunlar göbeğini kaşıyanlar’ diyemez. bu, bu ülkede bu tür tiplerin nerede bulunduğunu gösteriyor. bunların sevgili köpekleri vardır onlarla yatarlar onlarla kalkarlar. benim milletime bunu yakıştırmaya kimsenin hakkı yoktur.

  alevi açılımı

  erdoğan, 33 aydının öldüğü madımak otelinin altındaki kebapçının önceki gece taşınmasının ardından geldiği sivas’ta alevi açılımı yaptı, şöyle dedi: "şu an din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarında aleviliğe 32 sayfa yer ayrılmış durumda. alevilik konusunda bütün uzmanlar bir araya gelsin. bu konuyu hazırlasınlar. biz bunu alıp din kültürü ahlak bilgisi kitabına koyarız" dedi. ""

  ne yaparsin hasmetlu o asagiladigin monserler sarik ariyak gbi kursunlara geldi.. bekir coskun gibi cibirlar da alin teriyle kazandiklari icin, malum burjuva bozuntulari gibi haramindan kazanilmis mallarin mulklerin icinde yatamayip ancak yamali siltesinde itiyle kopegiyle yatiyor.. ne mutlu sana paranin, bollugun sasaanin icine oyle bir gomulmussun ki az daha kimsecikler goremicek seni ..

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…em/11001007.asp?gid=229)
 • kim için söylenmiş olduğu pek de önemli diğil; köpekler, köpeklerle dostluk kuranları aşağılayan bir laf, söz. çok net ortaya koyuyor ki bunu söyleyenin başka bir kültürü anlamak (başka türde bir canlıyla dostluk kurmak demek, başka bir kültürle anlaşabilmek demektir), birlikte yaşayabilmekle yakından uzaktan ilgisi yok. tabi ki herşeyi daha çok oy toplayıp iktidarda kalmak için yapıyor. yoksa getirdiği açılımlar falan... buna politika deniyo işte. ve insanlar kuzu kuzu inanıyolar politikacılara. sözkonusu politikacının hallerindeki sözlerindeki derinde yatan çelişkileri, delikanlı harbiliği içine gizlediği eğretilikleri es geçmemek, basitçe görmek, esas ne yaptığını anlamak için yeterli.
 • türk siyasetindeki bir ekolü evde köpek beslemekle özdeşleştiren konuşma.
  biz** de kafa yoruyorduk akp'nin tabanı dinci midir, sağ mıdır, merkez midir, nedir diye. meğer apartmanda köpek besleme yasağı savunucularıymış. mesele aydınlatıldı.

  konuşma kangal'da yapıldığı için sivas kangal köpeğiyle bir bağlantısı var sanmıştım. yokmuş.
 • hayatında bir kerecik olsun herhangi bir hayvanla yakınlık kurmuş, o canlının sevgisini paylaşmış, herşeyden öte o canlının da bir kişiliği olduğunu kavrayabilmiş bir insanın etmeyi aklına bile getiremeyeceği laf.

  gerçi sayın başbakana hak vermiyor da değilim. malum, en son bir hayvanla yakınlık kurmaya çalıştığında neredeyse organ kaybına sebep olacak bir kaza geçirmişti. hayvanların hisleri çok keskindir, kim dost kim değil anında ayırt eder valla. köpeklerden uzak durması hayrına olacaktır.
  (bkz: tayyip'in attan düşmesi)
 • taliban liderleriyle düşüp kalkmaktansa köpekleriyle yatıp kalkması gayet normal karşılanması gereken, iyi bir gazeteciye söylenmiş saçma sözler yığını.

  (bkz: gulbeddin hikmetyar)
 • bölücülüğe hızla devam eden bir insanın ağzından çıkabileek sözler. hala neresi sempatik neyiyle dalga geçiliyor bilmiyorum. bu düpedüz nefret.
 • kopek giren eve melek girmez zihniyetinin başka bir uzantısı olan cümle.
 • "namazı bozan şeyler köpek, eşek, domuz ve kadındır” zihniyetinin dışavurumu iddia.
 • başbakanımızın, kangallarıyla ünlü şehrimizi ziyaret ederken yaptığı gaf. danışmanları metinlere biraz daha dikkat göstermezse, tansu çiller'i gaf konusunda yakın zamanda geçecek.
  (bkz: tansu ciller bombalari)