şükela:  tümü | bugün
  • hayatında bir kerecik olsun herhangi bir hayvanla yakınlık kurmuş, o canlının sevgisini paylaşmış, herşeyden öte o canlının da bir kişiliği olduğunu kavrayabilmiş bir insanın etmeyi aklına bile getiremeyeceği laf.

gerçi sayın başbakana hak vermiyor da değilim. malum, en son bir hayvanla yakınlık kurmaya çalıştığında neredeyse organ kaybına sebep olacak bir kaza geçirmişti. hayvanların hisleri çok keskindir, kim dost kim değil anında ayırt eder valla. köpeklerden uzak durması hayrına olacaktır.
    (bkz: tayyip'in attan düşmesi)
  • hasmetlunun son laf zortlatmasi. zaten nezaket dahilinde yapilan en ufak bir hareketini gorsek, bir kelimsini duysak dumur olucaz ..

"köpekleriyle yatar köpekleriyle kalkarlar 14 şubat 2009

hasan tüfekçi/sivas

başbakan tayyip erdoğan, dün seçim çalışmaları çerçevesinde sivas’ta halka hitap ederken, yine basına çattı, diplomasi kökenli muhalif politikacıları ve aralarında hürriyet yazarı bekir coşkun’un da bulunduğu bazı köşe yazarlarını eleştirdi.

erdoğan şöyle dedi:

filistin yaklaşımımız ortada. diplomaside monşer eskileri anlayamadı. monşer geldiler monşer gittiler. siyasete de monşer geldiler, monşer gidiyorlar. böyle deyince kızıyorlar. monşer eskisi değilsen bunun hakkını ver. katkılarda bulun, tebrik edelim. öyle millete tepeden bakarak u milletin vekiliyim denmez. milletin vekili milletine tepeden bakamaz. bunlar cahil bunlar anlamaz diyemez.

ama, bunların şu anda yandaş medyaları var. yandaş medyaların oralarda yandaş köşe yazarları da var. oralarda benim vatandaşıma ’akp’ye oy vermişse bunlar göbeğini kaşıyanlar’ diyemez. bu, bu ülkede bu tür tiplerin nerede bulunduğunu gösteriyor. bunların sevgili köpekleri vardır onlarla yatarlar onlarla kalkarlar. benim milletime bunu yakıştırmaya kimsenin hakkı yoktur.

alevi açılımı

erdoğan, 33 aydının öldüğü madımak otelinin altındaki kebapçının önceki gece taşınmasının ardından geldiği sivas’ta alevi açılımı yaptı, şöyle dedi: "şu an din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarında aleviliğe 32 sayfa yer ayrılmış durumda. alevilik konusunda bütün uzmanlar bir araya gelsin. bu konuyu hazırlasınlar. biz bunu alıp din kültürü ahlak bilgisi kitabına koyarız" dedi. ""

ne yaparsin hasmetlu o asagiladigin monserler sarik ariyak gbi kursunlara geldi.. bekir coskun gibi cibirlar da alin teriyle kazandiklari icin, malum burjuva bozuntulari gibi haramindan kazanilmis mallarin mulklerin icinde yatamayip ancak yamali siltesinde itiyle kopegiyle yatiyor.. ne mutlu sana paranin, bollugun sasaanin icine oyle bir gomulmussun ki az daha kimsecikler goremicek seni ..

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…em/11001007.asp?gid=229)
  • bölücülüğe hızla devam eden bir insanın ağzından çıkabileek sözler. hala neresi sempatik neyiyle dalga geçiliyor bilmiyorum. bu düpedüz nefret.
  • türk siyasetindeki bir ekolü evde köpek beslemekle özdeşleştiren konuşma.
    biz** de kafa yoruyorduk akp'nin tabanı dinci midir, sağ mıdır, merkez midir, nedir diye. meğer apartmanda köpek besleme yasağı savunucularıymış. mesele aydınlatıldı.

konuşma kangal'da yapıldığı için sivas kangal köpeğiyle bir bağlantısı var sanmıştım. yokmuş.
  • taliban liderleriyle düşüp kalkmaktansa köpekleriyle yatıp kalkması gayet normal karşılanması gereken, iyi bir gazeteciye söylenmiş saçma sözler yığını.

(bkz: gulbeddin hikmetyar)
  • kim için söylenmiş olduğu pek de önemli diğil; köpekler, köpeklerle dostluk kuranları aşağılayan bir laf, söz. çok net ortaya koyuyor ki bunu söyleyenin başka bir kültürü anlamak (başka türde bir canlıyla dostluk kurmak demek, başka bir kültürle anlaşabilmek demektir), birlikte yaşayabilmekle yakından uzaktan ilgisi yok. tabi ki herşeyi daha çok oy toplayıp iktidarda kalmak için yapıyor. yoksa getirdiği açılımlar falan... buna politika deniyo işte. ve insanlar kuzu kuzu inanıyolar politikacılara. sözkonusu politikacının hallerindeki sözlerindeki derinde yatan çelişkileri, delikanlı harbiliği içine gizlediği eğretilikleri es geçmemek, basitçe görmek, esas ne yaptığını anlamak için yeterli.
  • nedense aklima soykirim suclularini ulkelerinde baslarinin ustunde agirlayanlari getiren laf. ise bak sen.
  • kesinlikle dahil olduğum grup. 3 yaşındaki oğlumla her gün birlikte yatıyoruz, sabah 5te otomatik olarak birlikte kalkıyoruz, akşam yemeklerini birlikte yiyoruz, mümkün olduğunca birlikte tatile gidiyoruz, yürüyüşe birlikte çıkıyoruz...
    bir hayvanın, bir canlının sorumluluğunu üstlenmeyi beceremeyecek bir kişiliğin aşağılamak için kurduğu bir cümle aslında ama kendisi bana gerçekten ne kadar şanslı biri olduğumu hissettirdi demin, sağ olsun. zira dünyada insana en sadık canlıyı sevemeyen ve ona bakmayı mallık olarak gören birisinin bir insanı da gerçekten sevebileceğine inanmıyorum. öyle gelmiş,öyle gidecek biri olduğunun bir göstergesi daha bu söz. sanki köpek bakmak zenginlerin kendilerini tatmin etmek için yaptıkları eylem..
    lan senin köpek diyerek aşağıladığın o canlı var ya, o her sabah beni okula giderken şirin şirin kuyruk sallayarak uğurluyor, eve gelirken ıslık çaldığımda balkona koşup sevimli sevimli koşturuyor, hasta olduğumda üzülüp yanımda bekliyor, cüssesinin iki katı köpek bana hırladı diye kendi çapında beni korumaya çalışıyor, ben üzgünsem arkadaşlarımdan erken o anlıyor, maymunluklr yapıyor, iki gün evde olmayacaksam dolaptan kazağımı çekip onun üstünde uyuyor, dışarıda başka bir köpek sevdiysem kokusunu alıp kıskanıyor, trip atıyor.. ben neden kafalarında türlü tilkilikler geçen, entrika peşinde koşturup sadece kendi çıkarlarını gözeten insan denen bencil yaratığa kendi değerli zaman ve emeğimi ayırayım ki o zaman? sen de ülkene bu kadar sadık ol, onu bu kadar sev, sonra canımı ye.

edit: götüme girebilirmiş eski hali.