şükela:  tümü | bugün
 • düşük iq göstergesi iki laf ağızlarından düşmez:
  - sokak köpeği görmek istemiyorsan sen de evinden çıkma, biz de seni sokakta görmek istemiyoruz (daha kabaları direkt “sokağa çıkma o zaman” der)
  - ama biz onların doğal yaşam alanını işgal ettik
  off koşarak uzaklaşın.
 • pek sevmedigim bi hayvan yokken daha bile cogu vardir.
 • köpek bizleri yatırıp sikse bile bizi suçlu bulacak tiplerdir. öyle ki bunlara göre köpekler istediği gibi gezer , dolaşır, saldırır, parçalar yer ancak suçlu insandır.
 • böyle bir hastalık tanısı psikiyatrinin rehberi dsm'de bulunamadı, ekleyelim isterseniz.

  ama bence türkiye özelinde şu acayip psikiyatrik tanıları da bir zahmet psikiyatri rehberine eklememiz gerekecek:

  - köpekten hastalıklı bir biçimde korkan insan bozukluğu.

  sokak köpeği görünce arabanın içinde camları kapatan kelli felli adamlar gördü bu gözler. nedir bu el kadar köpeklerden korkunuz? en babayiğit köpeğin üzerine iki tekme atsanız, panik olur kaçar. siz köpeği ne sanıyorsunuz arkadaş?

  - dini evhamlarla köpekten tiksinen insan bozukluğu.

  - saracak bir yer arayan öfkeli insan ruhsal sapkınlığı.

  - türkiye'de son yıllarda köpek ısırması sebebiyle bulaşan kuduz vakası görülmediği halde, kuduz olacağı hiper anksiyetesi... vs vs.
 • ruh hastası manyakların tek bildiği tasmasız gezdirdileri köpekleri için bir şey yapmaz demeleri. bir vakitte bir parkta tasmasız gezdirdikleri köpekleri için uyarıda bulunduğumda üstüme yürüdüler türlü hakaret ukala tavırlar. hele bir kadın avukatını aradı. bende emniyetteki dostlarımı aradım ancak kanunlar köpekleri genel anlamda hayvanları koruyor, olay sadece adli vaka olarak görüldü istersen gelelim dedi arkadaşlarım köpekseverler insanlıktan nasibini almamış x tir. kimse evine köpek alıp beslemek zorunda değil.
 • köpekleri bir apartman dairesine mahkum edip; sesinden, kokusundan rahatsız olanları sosyal medyada linç eden ve dövmek için gruplaşanların bulunduğu ruh hali.