• şu an evimin önünde tam 11 tane köpek var. hayvansever bir kaç kişinin gece burdan geçmesini isterim. her hafta biri hastanelik oluyor. aramadığımız yer kalmadı. ama hala ordalar.

zorunlu edit: mesaj kutum dolmuş taşmış. yem verin aç bırakmayın, adres ver önünden geçeyim falan filan. bu köpekler aç falan değiller. her akşam bir kaç hayvansever tarafından düzenli olarak bu köpeklere mama veriliyor. bu köpeklerden birkaç tanesini saldırgan. diğer köpeklerde onunla birlikte saldırıyor. tabi anlatsak da anlayamayacak insanlar olduğu için boşverdik.ve son olarak bu hayvanların uyutulması gibi bir gaddarlığa evet diyemem. öyle olacaksa orada kalsınlar derim.
  • burda köpekler için vururum keserim diye klavye delikanlılığı yapanlardan daha samimi bulduğum olay. şunu anlayamıyorsunuz bi burda suçlu ne çocuk ne köpek.
    köpeği savunmuyorum oh olsun iyi yapmış demiyorum. keşke böyle olaylar yaşanmasa.
    kim böyle bir olayı savunur ki zaten.

ancak yanlış kişilere taraf alıp salak salak tartışmalar başlatıyorsunuz.

hiç bir hayvan sever köpeklerin sokaklarda aç sefil bir halde insan şiddetini yaşamasını istemez. keşke hepsinin evi olsa hepsi sevilse.

siz normal insan olsaydınız olayın o hiç bir bok yapmayan belediyelerde olduğunu bilirdiniz. gidin öfkenizi onlara kusun. bu kadar bütçe vs nereye gidiyor. ne kısırlaştırma yapıyorlar düzgün ne barınaklar iyileştirilip çoğaltılıyor.

bunun suçlusu da mı köpekler. barınak yapanı yok kısırlaştıranı yok diye o suçlu evet!

sıkıntılı bir köpek ya da çete gördüğünüzde yapmanız gereken belediyeyi arayıp ilgilenmesini istemektir. bu kadar. sen bir şey yapamazsın. bu hem suç hem de ağzınızdan düşürmediğiniz allah'ın da onaylamadığı bir şey.

sokaktan 4 köpek kurtardım ben travmalı. aylarca uğraşıp ponçik hale getirdim.
    ama yeri geldi mahallemde sıkıntı çıkaran köpek için de belediyeyi aradım. ama aradığımda ne olacak ne yapacaksınız nasıl bir yöntem izliyorsunuz diye sordum.

bir şeyle nasıl uğraştığınız kişiliğinizi belirliyor. insancıl çözümler üretmek yerine böyle "zehirlerim keserim bıçağı takarım kafasını keserim" deyince nasıl yarrak gibi bi psikopat olduğunuz ortaya çıkıyor.
  • 1- belki de biz köpeklerin dünyasına geldik ve onların dünyalarını istila ediyoruz diyen varsa mümkünse çocuk yapmasın. başka isteğim yok ondan.

2- köpek durup dururken saldırmaz diyen bunu sadece 3 saniye düşündükten sonra yine ve evet köpek durup dururken saldırmaz diyebiliyorsa o da çocuk yapmasın mümkünse. köpekleri suçladığımı düşünmeyin. onlar doğası gereği neyse onu yapıyor. hepsi yapıyor da diyemez kimse ama saldırmıyor demeyin lütfen. hele durup dururken saldırır mı ya demeyin bari. bana 4 kere durup dururken saldırdı. ısırmaya yönelik saldırdı hepsinde ve ben köpek beslemiş köpek seven ve onları sanırım tanıyan birisiyim. ama sen net tanımıyorsun. bir arkadaşımı(hamile) sabah işe giderken yine durup dururken 3 yerinden ısırdı. bir arkadaşımı yine duruş dururken hatta kulağında kulaklık müzik dinlerken cart diye ısırdı. ki o ikisi de hayvanseverdir. yani bunu unutun durup duruken gayet de saldırır. hele çete halindelerse ve grubun başını çeken bir tanesi de varsa topluca saldırır ve net ölürsünüz. bakın bu hayvan güdüleri ile hareket ediyor. kimse suçlayamaz bunları. saçma olur. suç onlarda değil bunu anlayın. onlar random zamanda ve random nedenle saldırır. avcılık dönemi gelmiştir. dişisine güç gösterisi yapar saldırır. açtır saldırır. çete modunda tahrik eden de vardır salise düşünmez o köpek saldırmak için. araştırın lütfen. ama yok yok bu saldırılardan dolayı ölmeyiz ve zaten bugüne kadar ölen kimse de olmamış ki diyen varsa o da çocuk yapmasın. insanı bırak arabaya bile saldırlar. yok canım mı? dönen tekerlere saldırmaktan bahsetmiyorum. bundan bahsediyorum: https://www.instagram.com/p/ca8i-bagofe/

3- ben o sokakta yağmurun altında titreyen... işte bunun nedeni bakılamayacak olmasına rağmen o köpeklerin serbestçe gezmesi ve çiftleşmesi. ve o çiftleşme sonucu 1’e 5, 1’e 6, 1’e 8 veren doğumlar. zincir reaksiyon gibidir bakın bu. önüne geçemezsiniz bu gerzeklikle ve bu dramatik tabloya neden olan sizlersiniz. farkında değilsiniz sadece. çünkü ay canımmmm diyerek hayvansever olduğunuzu sanıyorsunuz.

4- oldu o zaman tüm hayvanları öldürelim diyenler var. kuşları vs demiş bir de. evet muhabbet kuşunun saldırısı ile ölmüş tüm insanlar adına senden özür diliyorum ki sen aşırı haklısın. bak düşün yine. çok haklısın. di mi?

5- bir kıza/erkeğe aşık oldunuz ve evlendiniz. ve nurtopu gibi bir bebeğiniz oldu. yürümeye başladı ve sokakta yürürken size gelen bir mesaja bakmak için elini bıraktınız o an o sürü halindeki köpek sürüsü bir anda ve hızlı şekilde(böyle oluyor. ki oldu) çocuğunuza saldırdı yüzü eli kolu bacağı paramparça şekilde kan kaybediyor. şah damarı dahi parçalanmış kan fışkırmakta. siz ise bacaklarınızı ısıran köpeklerden dolayı ayağa dahi kalkamıyorsunuz. o minik bedeni kan kaybına dayanamayacak büyük ihtimalle ve körpe bedenini toprağa verdiğiniz an...işte o an sakın o bilinçsiz köpekleri suçlamayın. kendinizi suçlayın. yemek verdin biraz. vicdanını rahatlattın ve sonra gittin. onlar ise doğasına uygun hareket etti. ve işte bu tehlikeyi hissedenlerin hepsi bu olayın vuku bulmuşluğunu gördü, izledi ve belki de yaşadı. tekrar edeyim ki köpek saldırır. bana saldırmaz diyene de saldırır. tıpkı bana saldırdıkları gibi.

taze ek: (bkz: 6 haziran 2020 kopegin kucuk cocuga saldirmasi) olay ne kadar hızlı cereyan etti lütfen dikkat edin. bakın kaç saniye devam etti.

taze ek 2: (bkz: kucuk cocuga aniden dalan sokak kopegi cetesi)

şimdi kendinize gelin bence. avrupa'da ve amerika'da neden sokaklarda köpek görmediğinizi düşünün. sizce onlar sizden daha mı az hayvan sever ve hatta köpek sever? köpek seviyorsanız köpek sahiplenin avrupalı ve amerikalı gibi. yani buna gözünüz yiyorsa yapın. yoksa sokakta siz kuyruk sallayan bir köpeği sevip hemen elinizi kolonyalı mendil ile silmek bir köpek veya hayvanseverliğe girmiyor. niye? çünkü onu sevip attın. sadece kendi hislerini tatmin ettin ve orayı terkettin. düşünmedin bir daha nasıl besleneceğini nasıl barınacağını. yanlış mı?
  • "havladıysa havladı, ısırdıysa ısırdı, kovaladıysa kovaladı" cümlesini duymamıza sebep olmuş başlık.
  • mantıklı olan tüm sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasıdır.
  • cok sevdiginiz kopeklerden biri yuzunden 2 yıl önce ölüm tehlikesi gecirdim.

uyutulmalarina veya farkli sekilde öldurülmelerine karsiyim fakat kısırlastirilmalari mumkun ise bunu isterdim. mevcut kopekler yasasin ama cogalmasin taraftariyim.
  • medeni ülkelerde sokaklarda sayısız köpek dolanmaz. bizde ise kendine hayvansever diyen ruh hastası bir sürü var. köpekle ilgili en ufak yoruma kapalı bunlar. ekşide son zamanlarda yer alan en mantıklı kampanyadır.
  • bu köpek denen hayvan doğada bu kadar bulunmaz, insan sayısı arttıkça artmıştır. bunların atası bildiğimiz kurttur. ve sizin gibi bencil eski atalarımız tarafından güvenlik gerekçesiyle kurtlar evcilleştirilmiş ve melezlenmiştir. son yüzyılda da keyfekeder yeni köpek cinsleri çıkarılıyor laboratuvarlarda.

mevcuttaki insan sayısı ne kadar gereksizse ve azaltılması gerekse köpek sayısı da aynı şekilde azaltılmalıdır.

hayvanseverim diyen köpekseverler maalesef bu canlının doğada bu kadar bulunmasının normal olmadığını ve ekolojik denge için sayılarının azaltılması gerektiğini bilmeliler.

doğacıyım, ekolojisttim. hiçbir canlıya, evimin içindeki böceğe, örümceğe, karıncaya, sineğe bile zarar vermem, dışarı atarım (sivrisinek hariç, bana zarar veriyor). çiçek bile koparmam, çiçek satın almam. yeşili korumayan, ormanları yok edenlerin, denizleri dereleri kirletenlerin büyük düşmanıyım.

hiçbir köpek sahibi ya da köpeksever görmedim ki benim kadar doğacı olsun. ama şunu görüyorum ki özellikle köpek besleyen ve sokak köpeklerine duyar kasan arkadaşların büyük çoğunluğunun ekolojik dengeyle bir dertleri yok. böyle olsaydı zaten en başta kendi varlıklarını sorgularlardı.
  • en az 50 hayvansever ruh hastasını engellediğim kampanya.
  • köpeklerin doğada yaşadığını sanan gerizekalıları gördüğümüz başlık. baya baya ormanda filan yaşadıklarını bizim onların topraklarına medeniyetimizi kurduğumuzu düşünüyorlar aptallar. bu yüzden bizleri parçalamaları onların haklarıymış.

köpek dediğin canlı 10 bin yıl önce insanın evcilleştirdiği doğada hayatta kalması çok zor olan bir hayvan. insan olmadan yaşayamazlar. bölgelerini işgal ettiğimiz yok bizim sayemizde varlar.

çoğu köpek tek başına zararsızdır ama çeteleştiklerinde çok farklı psikolojileri oluyor. kafasını sevdiğiniz o köpek size saldırmaya çalıştığında ne dediğimi anlayacaksınız. bir grup köpek daha 4 gün önce yıllardır beslediğimiz kedimizi parçaladılar. küçük bir çocuğu da parçalayabilirler çünkü çeteleştiklerinde içgüdüsel olarak çok farklılar. birkaç orusbu çocuğu köpeklerin çocuklardan daha değerli olduğunu söylemiş. gerçek hayatta bunu söyleyecek cesareti olan biriyle karşılaşmadım henüz. ona çok güzel bir şey yapacağım.

diğer bi olay ise köpeklerin beslenmek için tamamen insana bağlı olmaları. kediler gibi avlanamıyorlar, çöpe girip çıkamıyorlar. gördüğünüz köpeklerin çoğu hep aç. bir hayvanı bu şekilde yaşatmak hayvan severlik değil. ona işkence etmektir.

yapılması gereken çok basit. toplatılıp 3 ay içinde sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak. dünya'da standart bu. hem toplum sağlığı için hem de köpeklerin iyiliği için yapılacak en insani yol budur.
hesabın var mı? giriş yap