şükela:  tümü | bugün soru sor
3524 entry daha
  • cimer'e şikayet edebilirsiniz.

https://www.cimer.gov.tr/
  • ülkenin hala gerizekalı olduğunu, sorgulamadan, soru sormaktan aciz olduğunu, linç kültürüyle yol almaya çalıştığını bilen yöneticler ve onların maşalarının yarattığı algı sonucu çok normal böyle salak isteklerde bulunmanız. kafanız çalışmıyor çünkü, iyice mal oldunuz ne koyarlarsa önünüze yiyorsunuz. işin ilginç tarafı her iki taraf da aynı algı yönetimini kullanıyor. hayvanseviciler de linç üzerinden yürüyor, sevmeyen yöneticiler de. yanlış anlamayın çok zeki oldukları için yapmıyorlar bu algı yönetimini, siz çok aptalsınız.
  • köpekler kalabilir sonuçta eğitilebilen canlılar. ben tacizsiz ve kavgasız sokaklar istiyorum çünkü buna sebep olan canlılar eğitilemiyor.
  • hayvanları sevmeyi beceremeyen 2 ayaklı itlerin isteği.
  • bu başlıkta boklu veletleri havlamalarından korkuyor diye sokak köpekleri öldürülsün diyen şahıslardan birinin son icraatı. belki de yukarıda zırlayan korkak, ödlek ezikleriden birisi yaptı:

https://www.facebook.com/…7/posts/2168769033145359/
  • sokak köpeklerinin lise öğrencisini öldürmesi: (bkz: #85389534)

"haytap (hayvan hakları federasyonu)
    kayseri hacılar'da yaşanan gerçekler
    haytap özet tespitleri :
    * yaşanan olay maalesef gerçek , yani bir çocuğun öldüğü ve bir çocuğun kulağının da kesilerek koptuğunun köpek saldırısı olduğu gerçek. olayın 13dklık videosunu izledik
    * hseverler tarafından uydurulan hiçbir veriye dayanmayan komplo teorilerinin gerçeklikle alakası yok. ensest ilişki , cinsel taciz , sırttaki yaraların dövme olduğu , fbook ile yaratılan görselle olaya gerçeklik kazandırmalar tamamıyla klasik sosyal medya gazı. üstelik bilip bilmeden akıl vermeler , hayvana tecavüz hikayeleri veya adli tıpı ya da jandarmayı fbook twitter üzerinden nafile yönlendirme çabaları"

edit: sebep olarak açlık yanında kısırlaştırma olmaması deniyor ama bu doğru değil. herhalde çözüm diye sundukları şeyin çözüm olmadığını örtbas çabası var. bir sürü araştırma var, buraya bir adet bırakıyorum: " neutered dogs were more likely to show aggression when delivery workers approached the home, when strangers walked past their home, when joggers, cyclists, and rollerbladers passed by, when they were approached directly by an unfamiliar female dog, when an unfamiliar person approached the owner or another family member or even just visited the home, and when small animals such as cats or squirrels entered the yard. further, the earlier the age of neutering, the worse these effects were." kısırlaştırılan köpeklerin daha agresif olduğu , kısırlaştırılma yaşı erken oldukça bu etkinin arttığı, bisikletçilere, tanımadıkları insanlara, küçük hayvanlara daha çok saldırdıkları tespit edilmiş. (bkz: https://www.psychologytoday.com/…blems-in-male-dogs)
  • ben de köpeksiz sokaklar istiyorum.

istiyorum ki güzel barınaklarda yaşasınlar. hastalık, bakımsızlık, açlık yüzünden barınaklardan kaçmasınlar...

istiyorum ki o barınaklar bağış alsın, vergiden pay alsın...

istiyorum ki o barınaklardan köpek alınsın, petshoplardan, para göz köpek sahibi tüccarlardan para karşılığı cins köpekler almak yerine...

istiyorum ki herkes köpek alsın evine birer tane... bakımı, aşısı, maması, kısırlaştırılması daha az zorlasın bütçeyi.

istiyorum ki her hayvanın evi olsun. sevgi görsün. sokaklar da köpekler de daha güvende olsun.

ama olmuyor. o yüzden olana kadar sokak hayvanlarına elimden geldiğince bakmaya devam edeceğim.
  • o zaman sokakları hemen terk et, diye cevap verilesi.*
  • bi süredir bu köpek saldırılarının bir verisini takip ediyorum. hangi partinin ilinde/ilçesinde gerçekleşiyor, ona bakıyorum.

hep aynı partinin ilinde ve ilçelerinde gerçekleşiyor bu olaylar.

üşenmeyin, google amcaya sorun, bi entrymi sildirttikleri için partinin ismini vermicem ama, bence anladınız siz.

şunu söylemek istiyorum; resmen sevgisizlikleri yüzünden hayvanları da vahşi,saldırgan ve sevgisiz yapıyor bunlar.

ekleme: (bkz: #85383530)
  • çin'de çok büyük bir köpek eti pazarı var*, hatta köpek eti festivalleri bile var.

sokaklarımızda bulunan tüm köpekleri toplayıp çin'e satarak ekonomimize çok büyük bir katkıda bulunabiliriz.

hem burada boş yere ölmemiş olurlar, hem de çocuklarımız daha fazla köpekler tarafından parçalanmaz.
40 entry daha