şükela:  tümü | bugün
  • her sabah sokak köpeklerini özel mama alıp besliyorum. bu karantina günlerinde yemek bulmakta cok zorlanıyo canlar.
  • dağdan geldik bsğdakileri kovuyoruz. dünya gerçekten çok acımasız bir gezegen.
  • oturduğum mahalle tam bir köpek cenneti. her sokağın bekçi gibi köpeği var. mahalle halkı da fazla duyarlı olduğu için hepsi dana kadar. sokakta yürümek aşırı tehlikeli ve gitgide artıyor köpek sayısı. nereye kadar artacak merak ediyorum
  • halen çözüm getirilmemiş bir mesele.aptal bir toplumu, toplumdakilerden daha aptallar yönetirse böyle basit bir sorunu bile çözemezler yahut çözmek istemezler. kardeşim hayvan mı sahiplenmek istiyorsun? yaptır kaydını, resmi evraklarını vs. sokakta dolaştırırken tasmasını kesinlikle çıkarma, belirli park alanlarında izin verilsin sadece. ondan sonra şehir merkezinden uzak bir bölgeye yap temiz ve kaliteli bir bakım evi besle yavrucakları içerisinde, sahiplenmek isteyen buyursun gelsin. hayvanların şehir merkezlerinde dolaşması hayvanın kendisi için daha tehlikeli bence. tecavüzcüsünden tut, kuyruğuna teneke bağlayana kadar. yapıştır akabinde ağır hammurabi kanunlarını. hayvanın ayağını mı kırdı birisi, kır ayağını. ulan kök tengri vermiyor bana bir yetki düzene sokayım herşeyi.
  • doğa ne kadar güçlü değil mi? sen diyorsun ki "şu ağacı keselim, şu hayvanlar olmasın, şu kuşlar ötmesin, dallar balkonuma girmesin!"

ve doğa dönüp diyor ki: "senin aldığın nefesi bile sikerim! ya paylaşmayı öğreneceksin ya da o çok güçlü sandığın benliğini yerle bir ederim!"
  • iste tatlım, iste güzelim, iste özel çocuk...
    sonuç olarak sokağa çıkamıyosun isteye isteye böle..
  • istiyoz da istiyoz. bir gün gerçekleşince bu dileğimiz, bütün küfürlerinizi kulağınıza, ağzınıza geri sokacaz hipneler
  • amk salakları virüs yatırıp hayatınızı sikmiş hala sokaktaki 3-5 hayvana takıyorsunuz amk embesil yaratıkları.
  • lan hayvanlar toplanıp biz insansız sokaklar istiyoruz diye insanlara bulaşıyor mu? insanların hayvanlara yaptıklarından sonra hayvanların insanlara yaptıkları dünya üzerinde kum tanesi kadar kalır. bırakın zaten muhtaç canlılar.

(bkz: sizin derdinizi sikiyim)