şükela:  tümü | bugün
416 entry daha
  • acınası ruhsal bozukluk hali.
  • ben köpeklere uygulanan şiddetede karşıyım. başıboş köpeklerin insanlara zarar vermesinede tepkiliyim. ancak maalesef bu konuda iki tarafta birbirlerine karşı empati kuramıyor. bir taraf diğer tarafa köpek tapar diyor diğer taraf hayvan düşmanı diyor. sonuç herkes yazıyor çiziyor ancak ya sokak köpeklerine şiddetle bitiyor yada başıboş sokak köpeklerinin insanlara saldirisi devam ediyor. peki niye ortaklaşa bir yol bulunamiyor. bakın ben bahçemde 7 kedi evdede 1 kedi bakıyorum. köpekler kedilerede saldırıyor. yani sonuçta öyle yada böyle kopegede zarar verilse, insanada, kediyede ben üzülüyorum. aslında mantıklı olarak şöyle bir şey düşünülse.

1.barinak yerine ev ve oyuncaklarla dolu ev şeklinde tasarlanmış bir bina yapılsa bu binaya özel eğitimli personel verilse.
    2. bu binadaki her canlı için belirli miktarda yiyecek verilse her canli için özel bölmeler yapılsa. ve görevliler yemek esnasında kontrol etse.
    3. bu bina kameralarla donatılacak, herkese erişebilir olacak. devletten tutun, stklara ve vatandaşlara denetim hakkı verilecek.
    4. mahallelerde yiyecek toplama kutuları olacak. bu kutulara konan yiyecekler görevliler tarafından kontrol edilecek. patili dostların yiyecebileceginden farklı yada onlara zarar verici maddeler ayrıştırılacak. ve bu yiyecekler ayristirilip kontrol edildikten sonra günü birlik bu canların evlerine eristirilebilecek.
    5. uzak koselere değil herkesin ulaşabileceği yakın noktalarda olabilecek. mahalleye yürüme mesafesi kadar.

bu gibi bir çözüm için herkes elini taşın altına sokacak. birbirimizi yiyerek sorun çözülmüyor.
hesabın var mı? giriş yap