aynı isimde "köprü" başlığı da var
  • (bkz: #118548917)
    "madem masumsun neden ülkende değilsin" diye sormuş birisi.
    kardeş; ergenkon balyoz zamanında da masumdu herkes. masumluğuna güvenip kaldı herkes ülkesinde. her birine en az 40 yıl ceza verdi erdoğan'ın ben bu davanın savcısıyım dediği mahkemeler.
    bu ülkenin genel kurmay baskanı 'silahlı terör örgütü kurmaktan müebbet hapse mahkum edildi!
    iktidar fetöyle köşe kapmaca yaşamasaydı onca insan hala suçsuz yere içerde yatıyor olacaktı. herbiri 5-6 yıl yattıktan sonra devran değiştide öylelikle tahliye oldular. sen ne ezberden konusuyorsun!

muhalif gazeteciye atarlanamak en kolayı. milliyetçilik yapmak istiyorsan; ne istedin vermedik diyen cumhurbaşkanına, darbeden haberi olmayan mit mustesarina, askeri tarafindan rehin alinan genelkurmay baskina, "o gece bu devleti halk topladı sokaktan. dusman evimizin içine kadar girmiş siz ne is yaparsiniz" diye soracaksın...

sonra hepimizden iyi anlayacaksın bu ülkede insaların neden kalamadığını!
  • erdogan'ın "allah'ın bir lütfu" olarak gördüğü, türkiye tarihinin belki de en karanlık ve kirli gecesiyle ilgili hazırlanan belgesel. merakla beklemekteyiz.
  • can dündar'ın yazıp yönettiği, 15 temmuz darbe girişiminde boğaz köprüsü’nde yaşananların anlatıldığı, alman zdf televizyonu için hazırlanan ve ilk gösterimi 22 ocak 2021 cuma günü özgürüz youtube kanalında yayınlanacak olan belgeseldir.

fragman
  • 2 3 yıla akp ve rtenin iktidardan düşmesi akabinde, bunların 2015 haziranda tek başlarına iktidar olamamaları sonrası organize ettikleri şeyler ortaya çıktıkça, bugün can dündar'a hain diyenler o gün kahraman gazeteci demeye başlayacaklar. bu işler hep böyle olmuştur, etrafınızda bir tane akpli göremeyeceksiniz, hepsi sorsan bir kere vermiştim sonra vermedim diyecekler o günler gelince. bu adama da istihbarat bilgilerini yayınladığı için hain deniyor da terör örgütlerine o silahları yollayanlara birşey demiyor bu kişiler nedense. iki yüzlülüğünüz paçalarınızdan akıyor.

ilgi çekici bir belgesel olacağını düşünüyorum ancak akp fetö ilişkisini çok öne çıkaracağını sanmıyorum. onun vakti henüz gelmedi.
  • ıki islamci suc orgutunun iktidari paylasamayip birbirlerine savas acmasinin belgeselini mi yapmis can reyiz? madem oyle bize de belgeseli seyretmek duser.
  • gazeteciligin ne anlama geldigini ve demokrasi icin onemini kavrayamayan tipler baslik altina isik hiziyla vatan haini entryleri doldurduguna gore korkulari depresmis yine.
    engelle engelle bitmedi su aktroller yahu.
  • kendisini pek sevmem fakat youtube yorumlarında gördüğüm kadarıyla bu belgesel nedeniyle hem reisçiler hem fetöcüler aynı anda saldırıyorlar. bu da belgeselin izlemeye değer olacağına dair en büyük gösterge benim için.
  • "kendi ülkesinin istihbarat bilgileri"ni paylaşıyor iddiası çok komik bence.

mesela çin'in uygurlara soykırım yapıyor olduğunu dünyaya yayan çinliler de vatan haini ya.. o hesap işte.

vatan haini lafı süper laf.. kime göre neye göre.. dünün idam edilen vatan haini 20 sene sonra bulvarlara havalimanlarına ismi verilen kahraman oluveriyor.

bu işler göreceli. mevcut erk'e göre pozisyon alıp ahkam kesenleri tarih defalarca tefe koydu, yine koyacak.
  • merakla bekliyorum mutlaka izleyeceğim.
    fragmanda objektif olmak zor diyor can dündar, sıkı araştırma yapmışlar bilemediğimiz neler var acaba.
  • 17 aralık belegeseli de çekmişti. "erdoğan'ın en uzun günü" diye. operasyonu yapan polisleri itin kıçına sokmadan, savcıların hakkını vererek iyi bir belgesel çıkarmıştı. ümit ediyorum bu belgeseli de o kalitede olacak. malum türkiye'de 15 temmuz'u düşüneni bile sindiriyorlar. o yüzden doğru düzgün bir araştırmacı gazeteci ürünü yok piyasada. umarım bu belgesel hakkaniyetli çekilmiştir. lüzum olursa izledikten sonra editlerim
hesabın var mı? giriş yap