şükela:  tümü | bugün
  • boğaziçi köprüsü olarak te bilinen 1.köprüden maliyetini karşıladıktan sonra alınmaması kararlaştırıldığı halde resmi gazete okuyanların bildiği üzere her dönem süresi uzatılan, vergisini yol su elektrik sağlamak üzere aldığını iddia eden bir devletin almaya doyamadığı, millettin vermeye kıyamadığı halde koyun gibi kös kös baktığı oluşum.
  • şu an 1.000.000
  • periyodik olarak "hala ödüyoruz" yazmaya karar verdiğim oluşum.
    insanlar ey nerdesiniz nerdesiniz?
  • köprülerin maliyetini karşıladıktan sonra, geçiş ücretinin kaldırılması bir karar doğrultusunda olmaz, köprü geçiş ücretinin kalkması zorunludur, şehircilik kuralıdır. bu günkü uygulama da kesin olarak suçtur.

deli dumrul hesaabı
  • hala oduyoruz, hala odeniyor. hala kimsenin skinde degil sanirim.
    (bkz: yeter ulan yeter)
  • (bkz: yol su elektrik) e gidiyor olmali, yol a su ya elektrike...
    dellendim.
  • iki kopruden de ucret alinmasini elestiren entrylerin bulundugu bir basliktir bu.zira ikisi de maliyetini ilk senesinden cikartmistir(asya/ avrupa arasi boru diil).hayvani trafik yigilmasi hali hazirda yasaniyor saniyorum onu baska basliklarda incelemis olabiliriz.
  • her ne kadar insafsiz boyutlara gelmesi planlansa bile (3 milyon), temelde karsi olmadigim durum. kopru ve otoyollarda verilen paralar bir cesit vergidir ve karsi cikmak bence "ben bakkaldan gofret aliyorum, devlet ne hakla kdv aliyor ki benden" demek gibi bir olaydir. ancak kopru ucretlendirilmesi olayindaki yanlis bir uygulama paranin istanbula degil tum turkiyeye harcanmasidir. kopruye en cok ucreti istanbullular odeyip, cefasini da en cok onlar cekmesine ragmen, verilen paralar her tarafa dagilmaktadir.
  • butce ne zaman planlanandan fazla acik verse zam yapilacagi anlasilan olay..
  • koca devletin ekonomisinin bel bagladigi olay.