şükela:  tümü | bugün
 • okulu, i$i vesairesi avrupa yakasinda olanlar icin anadolu yakasina ta$inmama sebebi. dort tekerlekli butun olu$umlardan nefret ettiren, anlik berserk durumuna sokabilen, duz vites arabalarda debriyaj kullanan sol ayagi felc edebilen, "hazir kopru uzerindeyken atlasam mi" dedirten, kanimca kopru intiharlarinin onemli bir bolumunun sebebini olu$turan hadise.
 • sabahlari avrupadan asyaya geçenlerin iyiki ters yönde degilim demesine sebebiyet veren durum.
  kriz sonrasi artan benzin fiyatlari sonrasi biraz azalmi$ görünen trafik, okullarin açilmasiyla tekrar hiz kazanmi$tir.
  i$ çiki$ saatleri ek $erit verilmesine ragmen çözüm olmayan, ne zaman tüp geçit yapacaksiniz ya dedirten durum.
  alternatifleri (vapur, deniz otobüsü) kullanmak en akil kari.
 • istanbulu sevmemenin başlıca sebebi. çıldırma noktasına gelinen anların başrol oyuncusu. sonsuz bir aç kapa artema reklamı gibi: dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle... dur... ilerle.........

  (bkz: haksızsam haksızsın de)
  (bkz: delirme belirtileri)
 • otomatik vitesli otomobil kullan(a)mayan insanlar için bitmeyen istanbul çilesidir.
 • personel servisi ile işe gidip gelenlerin raflar dolusu kitaplar bitirerek 'ben bir kitap kurduyum, onu da okudum bunu da!' demelerine neden olan istanbul hedesi.
 • istanbul'un en büyük sorunlarından biridir.
  insanın sabır sınırları zorlar
  üstüne bir de para verirsiniz.
 • altında bazı dallamaların çok basit bir teknik sorunu çözememesinin yattığı trafiktir.bütün olay her iki yönde de köprüye kadar yolların belli noktalarda 6 şeride çıkıp tekrar 3 şeride inmesidir.buna devamlı olarak yan yollardan da araba katılımı olunca karmaşa çıkmaktadır.özellikle anadolu yakasından avrupa yakasına geçerken tam köprü girişindeki sağa kıvrılma hareketi düzgün trafiğin içine etmek için yaratılmış gibidir..

  yoğun kalabalığın geçtiği turnikeler üzerinde çalışan bir bilim adamını izledim geçenlerde diskovari çenılda..aynı genişlikteki bölümde farklı turnike yerleşimleri ile ne kadar rahatlama sağlanabileceğini ve de yanlış yerleştirmelerin ne kadar gereksiz sonuçlar doğurduğunu hayet net ortaya koyuyordu..param olsa çok o adamı getirtmek isterdim ..gelsin de bize de derman bulsun...

  fatih sultan mehmet köprüsü anadolu-avrupa geçişinde hiç tıkanıklık görülmemesinin nedeni yolun köprüye dümdüz girmesidir ..orda da ters yöne gelirken köprü girişinde 20 şerit yaratıp tekrar 4 şeride indirmenin sıkıntıları görülmektedir.

  bunca yıldır motorla 5 dakikada bütün trafiği arkamda bıraktığım geçişler hariç tüm geçişlerimde bunu düşünerek geçerim o köprüden..acaba bir sivrizeka ben miyim bu yol yapısının trafiği körüklediğini düşünen ? karayollarında, belediyedelerde, sivil toplum örgütlerinde veya da ne bliim herhangi bir etkili noktada bunu değiştirmeyi düşünebilecek tek bir insan yok mu diye ..yok sanırım .. veya da ipneliğine yapıyorlar bize ..depresan ilaç üreticileri ile petrol firmaları el ele vermiş aklıyla oynuyor istanbullunun ..
 • çoğunluğu sürücü tercihi, bir kısmı yolların şeklinden dolayı olan ve istanbul'u gerçekten çekilmez hale getiren bir sorun. sürücülerin hatası genel olarak:1) emniyet şeridine dalmak. 2) bağlantı noktalarında en fazla 3 aracı geçebilmek için 6. şeridi yaratmak. 3) öndeki araca yapışık giderek olası sürekli akışı engellemek olarak sıralanabilir. alt yapısal sorunlar ise ogs yi zorunlu tutmak, emniyet şeridine sebepsiz dalanları cidden sopalamak, halka sopalatmak, polis kontrolü altında tutmak, bağlantı noktalarına kuka dizerek bazı insanların salak saçma hareket etmesini engellemek suretiyle azaltılabilir. ama öncelikle halkı küçük hırsların insanları olmaktan kurtarmak gerekir.