şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: burası karışacak vaziyet alın)

  (bkz: başlık başa)
  edit: başlığı açan ya tüydü yada gg.
  edit2: tüymemiş saygılar. #73498859
 • o kadar acı görüntüler ki izleyemedim. işte bu yüzden, bu insanların kafataslarını parçalayıp içinden şarap içmek istiyorum. sanırım ancak böyle rahatlayabilirim.
 • söylenecek çok şey var ama söyleyemiyoruz işte. başımdan aşağı kaynar sular döküldü*. kendimi oradaki her şeyden habersiz emir kulu askerlerin durumunda düşündükçe elim titriyor.insanlar hem yargıç hem cellat olmuş. madem yakaladın elini kolunu bağla, teslim et polise.
 • psikolojimin buzulacağından korktuğum için izlemeye cesaret edemediğim görüntüler.

  ben izleyemiyorum adam bizatihi yapıyor. sonra da caddede, kaldırımda aramızda dolaşıyor. bilemedim.

  ekleme:
  ama o gece o askerler insan öldürdü diyenler var. konu burada insanların suçlu ya da suçsuz olmaları değil. abdullah öcalan'ın yargılandığı ülkede, 20 yaşında askere diye evden çıkan insan, yargılanmayı hak etmiyor muydu?

  143 tanka ve tüfeğe sahip asker 37 sivili öldürmüş. birebir bile düşünseniz içlerinden maksimum 37 vatan haini 37 kişiyi öldürmüştür. peki kalan 106 kişi? kimin masum, kimin suçlu olduğunu nereden biliyorsunuz?

  oradaki erlerin ne için kışladan çıktıklarını bilme olasılıkları çok düşük. biz de askerlik yaptık. nereye gittiğin, niçin gittiğin çoğu zaman söylenmez (bkz: istihbarata karşı koyma). adam tankı bırakıp teslim olduğuna göre demek ki içinde seni öldürme güdüsü de yok. oradaki gözünü kan bürümüş linç çetesi gibi bir hisle hareket etse ve elindeki tankı kullansa çok korkunç şeyler olurdu.

  yarın orada ölen insanların aileleri ellerine palaları alıp "sen benim vatansever, fetö metö nedir bilmeyen oğlumun yargıcı oldun, savcısı oldun, celladı oldun ben de senin yargıcın, savcın, celladın olacağım" derse ve bu süreç böyle devam edip giderse işin içinden nasıl çıkılacak?

  yapılması gereken şey o askerleri derdest edip kolluk kuvvetlerine teslim etmeleriydi. bunun daha fazla savunulacak bir tarafı yok.

  düzeltme: yazım yanlışı
 • ulkeyi neresinden tutarsan elinde kaliyor demeyecegim,

  cunku tutacak yer kalmamis artik.

  o kopru de feto'yu yillarca destekleyenlerin gotune girsin. kim desteklediyse artik ben isim vermiyorum.
 • görüntüleri izlemedim. ancak o gece köprüde 34 insan şehit oldu.

  https://www.cnnturk.com/…usu-iddianamesi-tamamlandi

  bu askerler hala yaşıyor değil mi? evet emir kuluydular ama masum insanlara ateş açmak yerine dönüp kendi komutanına sıkabilirlerdi. oradaki insanların öfkesi belki de kardeşinin, annesinin, babasının ölmesindendir düşündünüz mü?
 • ancak böyle ayda yılda bir kez yeni görüntüler yayınlanınca hatırlanacak birçok suçsuz çocuğun linç edilerek öldürülmüş olduğu gerçeği.

  o gün onlarca insan öldürüldü ve bu olaylar nijer'in bir köyünde değil, istanbul'un göbeğinde yaşandı. kamera görüntülerinde bütün failler belli olmasına rağmen bunu yapan orospu çocuğu katiller ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşıyorlar. ayrıca insanları nasıl öldürdüklerini kahvede, mahallede ballandıra ballandıra anlattıklarından eminim... acayip bir durum, rezil bir adalet sistemi ve sözün bittiği yer.

  kimliksiz suriyeliler, katiller, hırsızlar ve şerefsizlerle aynı ülkede yaşıyoruz ve buna sesimizi çıkaramıyoruz. ne yapsalar haklılar bizim gibi mallara.
 • hayatında ast-üst ilişkisi nedir bilmeyen adam işte "dönüp kendi komutanına sıkabilirlerdi," diye saçmalamış.

  ulan, sen liseyi okuyup okumadığı belli olmayan, daha tuvaletin neresine sıçacağını bilmeyen, babasının "höğt lan!" demesiyle put gibi hazır ola geçen adamdan böyle bir mantık yürütmesini mi bekliyorsun?

  üstüne üstlük bir de utanmadan, arlanmadan bu çocukların vahşice katledilmesine ne diyor? "oradaki insanların öfkesi belki de kardeşinin, annesinin, babasının ölmesindendir."

  affedersin kardeş, ama ne yapmış olursa olsun; ister memleketi milyarlarca dolar dolandırmış olsun, ister annemi öldürmüş olsun, bir insana böyle davranmam. benim vicdanım var, ben bir insanım. ipini koparmış kuduz köpek değilim.
 • teslim olmus insanlara katil de olsalar linc uygulamak suctur. nokta!
 • neden orada olduklarını bilmeyen, teslim olmuş, silahsız harp okulu öğrencilerinin öldürüldüğü görüntülerdir.
  köprüde bu çocuklara saldıran ışidçi orospu çocukları yargılanıp, hakettiği cezayı alana kadar hepimize aldığımız nefes haram.